Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 18. KOLO

V Horovciach tri penalty

UDIČA – BRVNIŠTE 0:0 Domáci po výhre nad Prejtou začali náporom, hostia už v bráne s J. Čapliarom, ale bez vykartovaného Koreníka všetky ich akcie s prehľ

UDIČA – BRVNIŠTE 0:0
Domáci po výhre nad Prejtou začali náporom, hostia už v bráne s J. Čapliarom, ale bez vykartovaného Koreníka všetky ich akcie s prehľadom vyriešili. V prvom polčase zaujal trestný kop Repáča a šance Chochela a Oravca, ktoré bravúrne pochytal J. Čapliar. Hostia iba ojedinele narúšali pokoj domácej obrany, ktorú dobre dirigoval Repáč. Druhý polčas začali Udičania iniciatívne, ale Milák, Hrebík, Oravec a Chochel vynikajúceho J. Čapliara neprekonali. Nebyť skvelého zákroku Baša v 76. min, ktorý končekmi prstov vytlačil Šlesarovu hlavičku, mohli domáci prehrávať. Hostia sa v závere ubránili obrovskému náporu Udiče a zaslúžene si odviezli bod.
nUDIČA: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, Krátky, Harvánek, Oravec, Repáč (T. Gašpárek), Martinka, Chochel, Hrebík (Drblík), Milák.
nBELUŠA: J. Čapliar – Holiš, Šamaj, B. Čapliar, Ecker (P. Španihel), Kadák, Miniarik, Koreň, M. Španihel (Kurnocík), Šlesár, J. Hároník (Šištík).
Rozhodovali: J. Pecuš, M. Pecuš, Cíbik.
ZUZKA TANUŠKOVÁ

BELUŠA – PLEVNÍK 0:0
Beluša začala aktívne a v 1. min vyskúšal šťastie Boháčik, no strele chýbala presnosť. V 11. min netrafil bránu ani Mužlay. Sýkora sa v 31. min ocitol sám pred T. Smataníkom, ale iba ho nastrelil. Švecovu hlavičku vyrazil brankár na roh a Mužlay opäť mieril prudko tesne vedľa. V 43. min Boháčik trafil znova z päťky iba brankára a ten istý hráč v 47. min prestrelil bránu. Po prestávke sa hralo väčšinou na polovici hostí, ale šancí veľa nebolo. Revákovu bombu v 71. min chytil T. Smataník. A o dve minútu zo šibenice vytlačil brankár na roh. Po rohu Hološko trafil žrď. Domáci sa snažili, ale tlak pri presilovke, keď bol v 55. min vylúčený Butko, už ku gólu neviedol.
nBELUŠA: Stehel – Šedík, Gardian (Hološko), Mužlay, Topolan, Švec, Jankejech (Liška), Sýkora (Kušík), Škorvánek, Revák, Boháčik.
nPLEVNÍK: T. Smataník – Marián Kremeň, Turčáni, Butko, Ligas, Janech, Kamas, M. Smataník (Kováčik), Š. Tamáši, Kušnier, Adamec.
Rozhodovali: Oselský, Kováčik.
JOZEF DUŠALA

M. LEDNICE – PRUŽINA 2:1 (0:1)
nGÓLY: 47. Jozef Čelko, 57. P. Lednický - 2. A. Fabuš.
Už v 2. min A. Fabuš zaskočil domácich a po ideálnom centri prehodil vybiehajúceho Petráša. Ďalší pokus Mikušíka v 10. min Petráš vyrazil na roh. V 12. min J. Košút tesne minul domácu bránu. Domáci mohli v 14. min vyrovnať, ale v skrumáži neprekonali obranu obetavo brániacich hostí. V 18. min strela M. Vanča skončila rohovým kopom. V 20. min zaváhal M. Lednický a strely M. Košúta k úspechu neviedli. Náhradnému brankárovi hostí často vypadávala lopta z rúk, čo domáci nevyužili. A. Fabuš v 28. min nezvýšil vedenie Pružiny a v 35. min M. Kardoš mieril tesne nad. V 41. min Dudákovu strelu Prostinák chytil. Trestný kop Ľ. Vanča obrancovia vykopli z bránkovej čiary a o minútu Jozef Čelko vyrovnal. Slabú hlavičku M. Kardoša zlikvoval Petráš. Prostinák v 57. min neudržal strelu Jozefa Čelka a P. Lednický zblízka skóroval. V 68. min Ľ. Vančo mieril tesne vedľa a v 84. min P. Kardoš zblízka netrafil. V závere dostal červenú kartu M. Lednický.
nM. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, Ľ. Vančo, M. Vančo, Šimko (Čerňanský), M. Košút (T. Čelko), Jozef Čelko, M. Lednický, Dudák, J. Košút (Jakub Čelko).
nPRUŽINA: Prostinák – I. Kardoš ml., J. Fabuš, P. Haviar (P. Kardoš) M. Haviar , I. Kardoš st., M. Kardoš, Žilinčík (Topor), J. Haviar (M. Haviar), Mikušík, A. Fabuš.
Rozhodovali: J. Mazán, Porubčan, Bezdeda. ADRIÁN DEMÁČEK
HOROVCE – DULOV 5:2 (2:1)
nGÓLY: 9. a 28. Kučo (oba z 11 m), 55. a 70. Miček, 81. Janíček - 5. Kvasnica, 88. Mojto (11 m).
V derby išli do vedenia hostia, keď v 5. min Mikolášov center zúžitkoval Kvasnica. V 9. min Kučo z jedenástky vyrovnal. Po góle Horovce ožili, v 28. ušiel obrane Janíček a po Suchánkovom faule sa Kučo nemýlil z jedenástky. Hostí gól nezlomil, ale Mojto zaváhal. Na druhej strane Janíček hlavíčkoval v 40. min do žrde. Suchánek chytil sólo Janíčka a Pažitný vykopával loptu z čiary. V 55. min sa po rohu Siekela presadil hlavou Miček. Po rozohraní Kvasnica v šanci zaváhal a o chvíľu ho napodobnil Mojto. Nepresadil sa Kvansica ani Baláž, ktorý v dobrej pozícii prestrelil. V 70. min Miček po brankárovej chybe zvýšil na 4:1. V 80. min Gereg dostal červenú kartu a o minútu sa presadil konečne Janíček – 5:1. V 84. min dostal červenú kartu M. Cíbik a v 88. min Mojto po faule na Trošku z jedenástky znížil na 5:2.
nHOROVCE: Pálka – Kučo, Gašpárek, Miček (L. Cíbik), Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, (Prekop), M. Cíbik, Jaďuďa (Štefina), Dubový.
nDULOV: Suchánek – Mojto, Mikoláš, Troška, kolár (Pavlík), Prekop, Pavliš, Slabý, Baláž, Pažitný, Kvasnica (Brnka).
Rozhodovali Milčík. P. PREKOP

PAPRADNO - POV. TEPLÁ 1:0 0:0)
nGÓL: 55. Janáček.
V prvom polčase mali domáci prevahu, ale všetko vychytal Magerčiak. V 5. min ho zblízka neprekonal Babiar v 15. min zmaril tutovku Kukučku. V 37. min mal Slovák jedinú šancu hostí, ale Hromadík ho vychytal. Druhý polčas bol vyrovnanejší, ale diváci sa dočkali gólu. V 55. min Janáček hlavou prekonal Magerčiaka. Papradno sa ťažko presadzovalo cez obranu dirigovanú Kováčikom, čo prešlo, pochytal Magerčiak.
nPAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, S. Trúchlík, R. Vachalík, Janíček, M. Trúchlik, Klabník, Kukučka, Černošík (Pavlík), Nemčík, Babiar.
nPOV. TEPLÁ: Magerčiak – Kováčik, Minarech, Lutišan, Kolembus, M. Vachalík, S. Urík (P. Urík), Štefánik, Slovák, Voško, Mrišo. Rozhodovali Zvak, Vadovský. (PZV)
D. MARIKOVÁ – VISOLAJE 2:4 (2:3)
nGÓLY: 30. a 42. Rak (prvý z 11 m) – 17., 26. a 54. Mišutka, 2. Sviečka.
Hostia začali zostra a v 2. min Sviečka dal ich vedúci gól. V 17. min Mišutka po chybe obrany zvýšil na 0:2 a v 26. min ten istý hráč dal na hrozivých 0:3. Hostia potom poľavili, čo domáci využili. Z pokutového kopu v 30. min znížil Rak a rovnakú šancu mal v 37. min hosťujúci Sviečka, ale poslal loptu vedľa. Pred prestávkou po brankárovej chybe opäť Rak znížil na 2:3. V druhom polčase sa na ťažkom teréne viac bojovalo, než hralo a výhru lídra potvrdil v 54. min hetrikom Mišutka na 2:4.
nD. MARIKOVÁ: T. Revák – M. Revák, Seko (Turičík), Hudek, R. Vlach (Smižík), Rak, V. Zemančík, Fico (Melicherík), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
nVISOLAJE: Štrbáň – Sagan, Sviečka, Palmne, Hlobík, Rosina, Mišutka (Štefanec), Madara, Baninec, Hybben, Mužlay. (R)
ILAVA – PREJTA 2:1 (2:0)
nGÓLY: 8. Kňažek, 37. Srovnal – 75. Slivka.
Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim a gólové šance Mladoša a Jakúbka volali po góle. Ten však padol až v 8. min, keď Šedo priťukol po rohu loptu Kňažekovi, a ten otvoril skóre nevídanou strelou ako z anglickej ligy. Hostia odpovedali rýchlymi brejkami a dvakrát boli blízko ku gólu. Únik Smolku zlikvidoval vybehnutím T. Cabaj a Dohnanský trafil bočnú žrď. Domáci sa snažili poistiť vedenie, ale Prej­ťania v čele s Vrábelom odolávali do 37. min. Vtedy unikol po krídle Pilár, prihral Srovnalovi, ktorý zvýšil na 2:0. Druhý polčas začali lepšie hostia, no ich snaha končila na hranici domácej šestnástky. Ilavčania poľavili, čo sa im takmer vypomstilo a striedajúci Slivka prekonal v 75. min T. Cabaja. Na vyrovnanie hosťom neostali sily a posledné miesto je pre nich stále aktuálne.
nILAVA: T. Cabaj – Pilár, Calpaš, Strapko, Galko (Barkáč), Srovnal, Kňažek (Gašpar), Jakúbek, Šedo, Samek (Mikoláš), Mladoš.
nPREJTA: Vrábel – Košťál, Dohnanský, Hric, Vörös (Trtala), Trnka, Bagin, Králik, Bušík, Uhlík, Smolka (Slivka).
Rozhodovali Dobrodenka, F. Kováč, Briestenský. (OM)
14. Prejta 18 2 2 14 14:50 8
n ZOSTAVA KOLA: T. Smataník (Plevník), Magerčiak (Pov. Teplá), J. Čapliar (Brvnište), Švec (Beluša), Kováčik (Pov. Teplá), Mišutka (Visolaje), Sagan (Visolaje), Janíček (Horovce), Pažitný (Dulov), Šamaj (Brvnište), Pilár (Ilava).

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.