Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 19. KOLO

Kuriózne striedanie v Plevníku

ILAVA – UDIČA 1:2 (1:0) n GÓLY: 10. Strapko – 52. Macháček, 71. Chochel. Hostia sa predstavili v dobrom svetle a ich taktika zabezpečenej obrany a rýchlych protiútokov slávila úspech.

ILAVA – UDIČA 1:2 (1:0)
n GÓLY: 10. Strapko – 52. Macháček, 71. Chochel.
Hostia sa predstavili v dobrom svetle a ich taktika zabezpečenej obrany a rýchlych protiútokov slávila úspech. V 4. min sa do šance dostal Krátky, ale T. Cabaj sa vyznamenal. Ilavčania sa pomaly dostávali do tempa a postupne si vytvorili gólové šance. Na ich škodu však využili iba jedinú, keď si v 10. min na prihrávku nabehol Strapko a poslal loptu povedľa Baša do siete – 1:0. Ďalšie góly mohli pridať Šedo a Strapko, no ostalo iba pri snahe. Na druhej strane naviac starostí robila trojica rýchlych útočníkov Krátky, Chochel a Milák. V druhom polčase vyšlo hosťom striedanie a Macháček zblízka v 52. min vyrovnal. Hostia hrali disciplinovane a čakali na šancu. V 71. min po rýchlom brejku Chochel nikým nekrytý z rohu šestnástky dal víťazný gól. Záverečný nápor Ilavy na remízu nestačil.
n ILAVA: T. Cabaj – Pilát, Calpaš, Strapko, Galko, Ďuriš (Kameništiak), G. Cabaj, Kňažek (Samek), Šedo (Strečko), Srovnal, Mladoš.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek (Macháček), Cigánik, Krátky, Harvánek, Oravec, Repáč (Drblík), Martinka, Chochel, Milák, Hrebík (Crkoň). Rozhodovali Kováčik, Hriadel. (OM)
PREJTA - D. MARIKOVÁ
2:1 (2:1)
n GÓLY: 4. H. Bušík, 16. Trtala – 32. P. Zemančík.
Domáci nastúpili do dôležitého zapasu s odhodlaním a už v 4. min H. Bušík prekonal hosťujúceho Kaniaka. Hostia sa nestačili spamätať a v 16. min Trtala zvýšil na 2:0. Dolná Mariková postupne vyrovnala hru a v 32. min P. Zemančík po rohu znížil na 2:1. Domáci sa snažili po prestávke náskok zvýšiť, ale obrana hostí stála na pevných nohách. V záverečnej štvrťhodine mali hostia sériu rohov, ale domáceho Katerinčina už neprekonali. Prejta si za bojovnosť výhru zaslúžila.
n PREJTA: Katerinčin – H. Bušík, Dohňanský, Hric, Slivka, Trnka, Bagin, Králik, M. Bušík, Uhlík, Trtala.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Fico, Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Hudek, Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, Frolo.
ZUZKA TANUŠKOVÁ
VISOLAJE – PAPRADNO
1:0 (0:0)
n GÓL: 61. Hybben.
Za pekného počasia si v šlágri kola iniciatívnejší domáci vypracovali viacero gólových šancí, ktoré nezúžitkoval kanonier Sviečka v 10., 17. a 30. min. Odkliať bránu hostí sa nepodarilo ani po sérii rohov, a keďže hostia poriadne neohrozili domáceho gólmana, skončil polčas remízou. V druhom polčase mali Visolaje hernú prevahu, ale ich strelecký prach zvlhol. Nakoniec sa dočkali vytúženého a zaslúženého gólu, ktorý dal v 61. min Hybben. Keďže z domácich hráčov ho v ďalších šanciach nik nenapodobnil, hostia vyšli strelecky naprázdno. Zápas skončil na visolajské pomery s nezvykle chudobným, ale zaslúženým domácim víťazstvom. Hostia predviedli sympatický, oku lahodiaci futbal, hodný ich postavenia v tabuľke.
n VISOLJE: Štrbáň – Sagan, Sviečka, Palme (Štefanec), Dlobík, Rosina, Mišutka (Cíbik), Madara, Baninec, (Kvasnica), Hybben, Mužlay.
n PAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, Masaryk, M. Trúchlik (Machač), S. Trúchlik, Janáček, Klabník, Kukučka, Babiar (Černošík), Pavlík, Nemčík.
Rozhodovali Poruban, Milčík, Peťovský, 320 divákov. D. SAGAN

POV. TEPLÁ – HOROVCE 0:0
V prvom polčase sa takmer nebolo na čo pozerať. Hostia začali bojovne, domácim robilo problém dostať sa do súperovej šestnástky. V 25. min si pripísal prvý zákrok Magerčiak, bomba Kolembusa v 35. min preletela vedľa Pálkovej brány. Dve minúty pred prestávkou skúšal šťastie Štefánik, ale Pálka sa prekvapiť nedal. Aj v druhom polčas e sa veľa nedialo, ale strely boli nepresné. V 56. min Janíčkovu hlavičku s námahou vyrazil Magerčiak. Lutišan v 66. min mieril vedľa a Kučovu strelu v 73. min kryl Magerčiak. V 83. min Janíček zahodil trestuhodne zblízka dobrú šancu. O minútu mohol ten istý hráč rozhodnúť, keď prekonal brankára, ale Vrábel vykopol loptu z prázdnej brány. Dve minúty pred koncom vykopával Kolembusovu strelu spoza prekonaného brankára Siekel.
n POV. TEPLÁ: Magerčiak – Vachalík, Vrábel, Hrubo, Lutišan, Minarech, Kolembus (S. Urík), Štefánik, Šimík (Slovák), Zlatoš, Gardian (P. Urík).
n HOROVCE: Pálka – Kučo, Gašpárek, Miček, Štefina, Svorada, Janíček, Siekel, L. Cíbik (Rod), Jaďuďa, Dubový.
Rozhodovali M. Mazan, Kameník, Černej.
ADRIÁN DEMÁČEK
DULOV - M. LEDNICE 0:3 (0:1)
n GÓLY: 40. J. Košút, 63. T. Čelko, 89. M. Čelko.
Domáci túžili po výhre, ale doplatili na to, že zahodili šance. Postupne sa nepresadili Prekop, Kolár a Baláž. Vrcholom bola zahodená penalta v 15. min, ktorú poslal Slabý vedľa brány. V 40. min sa aktívnejší hostia ujali vedenia umiestnenou strelou J. Košúta, ktorý nedal Suchánkovi šancu. Po prestávke hostia dvoma gólmi dosiahli zaslúžené víťazstvo.
n DULOV: Suchánek – Brnka, Troška, Mikoláš, Kolár, Prekop, Pavliš, Slabý, Baláž, Pažitný (Kvasnica),Vozár.
n M. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, Ľ. Vančo, M. Vančo (P. Vančo), Šimko, M. Košút, (M. Čelko), Jozef Čelko, Dudák (Čerňanský), J. Košút. T. Čelko.
Rozhodovali Bezdeda, Mičuda P. PREKOP
PRUŽINA – BELUŠA 0:3 (0:1)
n GÓLY: 37. vlastný, 55. Škorvánek, 65. Mužlay.
Lepšie začali hostia, v 3. min Škrovánek zahodil veľkú šancu a v 5. min Hološko tesne minul domácu bránu. V 19. min Boháčik zakrútil loptu z rohu, ktorá tesne minula vzdialenejšiu žrď. I. Kardoš st. v 30. min napálil loptu do brvna, ale lopta sa odrazila do ihriska. V 37. min si dal I. Kardoš ml. po Boháčikovej strele vlastný gól. Potom prevzali iniciatívu hostia a do konca boli lepším tímom. V 40. min sa neujala šanca Jankejecha, ktorý tesne prestrelil bránu. V 55. min trestný kop I. Kardoša st. letel nad bránu hostí. O tri minúty vybojoval stratenú loptu Chovanec a Škorvánek potrestal brankárovu chybu – 0:2. V 65. min po peknej akcii zvýšil na 0:3 Mužlay. Desať minút pred koncom M. Kardoš vysoko v dobrej šanci prestrelil a hostia zaslúžene vyhrali.
n PRUŽINA: Valášek – I. Kardoš ml., J. Fabuš, M. Haviar, Vician (J. Haviar), I. Kardoš st., M. Kardoš, Žilinčík, Jakubech (Ondrušek), Mikušík, A. Fabuš.
n BELUŠA: Stehel – Hološko, Gardian (Chovanec), Mužlay, Topolan, Švec, Jankejech, Sýkora, Škrovánek, Revák, Boháčik. Rozhodovali Gančár, Koleno, Petrušek. (JJ)

PLEVNÍK – BRVNIŠTE 3:0 (1:0)
n GÓLY: 36. Š. Tamáši, 71. Kucharík, 85. Kušnier.
Hosťom pri nástupe chýbali dvaja hráči základnej zostavy, a tak Kadáka, ktorý bol v zápise, ale ešte nie v Plevníku, musel striedať Čvirik pred prvým hvizdom. Hostia začali desiati, ale keď po chvíli prišiel Ecker, našiel Koreňa, ktorý v 9. min zblízka trestuhodne minul domácu bránu. Viac sa bojovalo ako hralo, domácim sa nedarili centre a pokusy o streľbu boli nepresné. V 20. min Koreň akrobaticky zachraňoval rybičkou pred domácimi útočníkmi a potom prišli Kušnierove chvíle. V 22. min strieľal nepresne, no v 25. min po sóle obstrelil brankára aj bránu. Potom mu zobral loptu z hlavy J. Čapliar, ktorý vyhral s Kušnierom gólový súboj v 33. min, keď mu chytil hlavičku z dvoch krokov. V 36. min však hosťujúcemu brankárovi vypadol dlhočizný výkop T. Smataníka za chrbát a Š. Tamáši dorazil z čiary loptu do prázdnej brány. Vo vyrovnanom zápase Kušnier v 67. min prudko mieril tesne nad, ale o štyri minúty striedajúci Kucharík, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, z uhla zvýšil na 2:0. V 78. min T. Smataník bravúrne vyrazil gólovú strelu Čvirika na roh. Päť minút pred koncom sa dočkal najusilovnejší domáci hráč Kušnier, keď po rohu využil nedorozumenie obrany s brankárom a hlavičkou do prázdnej brány potvrdil vysokú výhru Plevníka.
n PLEVNÍK: T. Smataník – Marián Kremeň, Jurčaga, Turčáni, Janech (Monček), Ďuriš, Kamas, Adamec (Kucharík), Š. Tamáši, Kušnier (Kováčik), Babinec.
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Holiš, Šamaj, B. Čapliar, Ecker, Koreň, M. Španihel, Kadák (Čvirik), Kurnocík (P. Španihel), Šlesar, J. Hároník (Šištík).
14. Prejta 19 3 2 14 16:50 11

n ZOSTAVA KOLA: Hromadík (Papradno), Sagan (Visolaje), Janíček (Horovce), Kušnier (Plevník), Topolan (Beluša), Boháčik (Beluša), P. Lednický, T. Čelko (M. Lednice), Brídzik (D. Mariková), Krátky (Udiča), Chochel (Udiča).

1. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  7. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  8. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  9. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  10. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pozitivita je na úrovni 18,43 percenta

Laboratóriá v nedeľu otestovali 1 063 vzoriek, pozitívnych bolo 196, z toho 29 v Trenčianskom kraji. Počet úmrtí pacientov na COVID-19 stúpol o 23.

Nové číslo týždenníka MY Považský Obzor už v predaji

čaká na vás 36 strán zaujímavého spravodajstva, zaujímavostí aj športu.

Nové číslo týždenníka MY Považský Obzor

GALÉRIA: Čaro Vianoc na vašom stole

Pozrite si galériu krásnych výtvorov v podobe adventných vencov našich čitateľov.

Projekt odpadového hospodárstva bude reprezentovať na medzinárodnom fóre

Inovatívny projekt odpadového hospodárstva v obci Košeca v Ilavskom okrese bude jedným zo šiestich projektov, ktoré budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnom finále súťaže Za