Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 19. KOLO

Kuriózne striedanie v Plevníku

ILAVA – UDIČA 1:2 (1:0) n GÓLY: 10. Strapko – 52. Macháček, 71. Chochel. Hostia sa predstavili v dobrom svetle a ich taktika zabezpečenej obrany a rýchlych protiútokov slávila úspech.

ILAVA – UDIČA 1:2 (1:0)
n GÓLY: 10. Strapko – 52. Macháček, 71. Chochel.
Hostia sa predstavili v dobrom svetle a ich taktika zabezpečenej obrany a rýchlych protiútokov slávila úspech. V 4. min sa do šance dostal Krátky, ale T. Cabaj sa vyznamenal. Ilavčania sa pomaly dostávali do tempa a postupne si vytvorili gólové šance. Na ich škodu však využili iba jedinú, keď si v 10. min na prihrávku nabehol Strapko a poslal loptu povedľa Baša do siete – 1:0. Ďalšie góly mohli pridať Šedo a Strapko, no ostalo iba pri snahe. Na druhej strane naviac starostí robila trojica rýchlych útočníkov Krátky, Chochel a Milák. V druhom polčase vyšlo hosťom striedanie a Macháček zblízka v 52. min vyrovnal. Hostia hrali disciplinovane a čakali na šancu. V 71. min po rýchlom brejku Chochel nikým nekrytý z rohu šestnástky dal víťazný gól. Záverečný nápor Ilavy na remízu nestačil.
n ILAVA: T. Cabaj – Pilát, Calpaš, Strapko, Galko, Ďuriš (Kameništiak), G. Cabaj, Kňažek (Samek), Šedo (Strečko), Srovnal, Mladoš.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek (Macháček), Cigánik, Krátky, Harvánek, Oravec, Repáč (Drblík), Martinka, Chochel, Milák, Hrebík (Crkoň). Rozhodovali Kováčik, Hriadel. (OM)
PREJTA - D. MARIKOVÁ
2:1 (2:1)
n GÓLY: 4. H. Bušík, 16. Trtala – 32. P. Zemančík.
Domáci nastúpili do dôležitého zapasu s odhodlaním a už v 4. min H. Bušík prekonal hosťujúceho Kaniaka. Hostia sa nestačili spamätať a v 16. min Trtala zvýšil na 2:0. Dolná Mariková postupne vyrovnala hru a v 32. min P. Zemančík po rohu znížil na 2:1. Domáci sa snažili po prestávke náskok zvýšiť, ale obrana hostí stála na pevných nohách. V záverečnej štvrťhodine mali hostia sériu rohov, ale domáceho Katerinčina už neprekonali. Prejta si za bojovnosť výhru zaslúžila.
n PREJTA: Katerinčin – H. Bušík, Dohňanský, Hric, Slivka, Trnka, Bagin, Králik, M. Bušík, Uhlík, Trtala.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Fico, Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Hudek, Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, Frolo.
ZUZKA TANUŠKOVÁ
VISOLAJE – PAPRADNO
1:0 (0:0)
n GÓL: 61. Hybben.
Za pekného počasia si v šlágri kola iniciatívnejší domáci vypracovali viacero gólových šancí, ktoré nezúžitkoval kanonier Sviečka v 10., 17. a 30. min. Odkliať bránu hostí sa nepodarilo ani po sérii rohov, a keďže hostia poriadne neohrozili domáceho gólmana, skončil polčas remízou. V druhom polčase mali Visolaje hernú prevahu, ale ich strelecký prach zvlhol. Nakoniec sa dočkali vytúženého a zaslúženého gólu, ktorý dal v 61. min Hybben. Keďže z domácich hráčov ho v ďalších šanciach nik nenapodobnil, hostia vyšli strelecky naprázdno. Zápas skončil na visolajské pomery s nezvykle chudobným, ale zaslúženým domácim víťazstvom. Hostia predviedli sympatický, oku lahodiaci futbal, hodný ich postavenia v tabuľke.
n VISOLJE: Štrbáň – Sagan, Sviečka, Palme (Štefanec), Dlobík, Rosina, Mišutka (Cíbik), Madara, Baninec, (Kvasnica), Hybben, Mužlay.
n PAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, Masaryk, M. Trúchlik (Machač), S. Trúchlik, Janáček, Klabník, Kukučka, Babiar (Černošík), Pavlík, Nemčík.
Rozhodovali Poruban, Milčík, Peťovský, 320 divákov. D. SAGAN

POV. TEPLÁ – HOROVCE 0:0
V prvom polčase sa takmer nebolo na čo pozerať. Hostia začali bojovne, domácim robilo problém dostať sa do súperovej šestnástky. V 25. min si pripísal prvý zákrok Magerčiak, bomba Kolembusa v 35. min preletela vedľa Pálkovej brány. Dve minúty pred prestávkou skúšal šťastie Štefánik, ale Pálka sa prekvapiť nedal. Aj v druhom polčas e sa veľa nedialo, ale strely boli nepresné. V 56. min Janíčkovu hlavičku s námahou vyrazil Magerčiak. Lutišan v 66. min mieril vedľa a Kučovu strelu v 73. min kryl Magerčiak. V 83. min Janíček zahodil trestuhodne zblízka dobrú šancu. O minútu mohol ten istý hráč rozhodnúť, keď prekonal brankára, ale Vrábel vykopol loptu z prázdnej brány. Dve minúty pred koncom vykopával Kolembusovu strelu spoza prekonaného brankára Siekel.
n POV. TEPLÁ: Magerčiak – Vachalík, Vrábel, Hrubo, Lutišan, Minarech, Kolembus (S. Urík), Štefánik, Šimík (Slovák), Zlatoš, Gardian (P. Urík).
n HOROVCE: Pálka – Kučo, Gašpárek, Miček, Štefina, Svorada, Janíček, Siekel, L. Cíbik (Rod), Jaďuďa, Dubový.
Rozhodovali M. Mazan, Kameník, Černej.
ADRIÁN DEMÁČEK
DULOV - M. LEDNICE 0:3 (0:1)
n GÓLY: 40. J. Košút, 63. T. Čelko, 89. M. Čelko.
Domáci túžili po výhre, ale doplatili na to, že zahodili šance. Postupne sa nepresadili Prekop, Kolár a Baláž. Vrcholom bola zahodená penalta v 15. min, ktorú poslal Slabý vedľa brány. V 40. min sa aktívnejší hostia ujali vedenia umiestnenou strelou J. Košúta, ktorý nedal Suchánkovi šancu. Po prestávke hostia dvoma gólmi dosiahli zaslúžené víťazstvo.
n DULOV: Suchánek – Brnka, Troška, Mikoláš, Kolár, Prekop, Pavliš, Slabý, Baláž, Pažitný (Kvasnica),Vozár.
n M. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, Ľ. Vančo, M. Vančo (P. Vančo), Šimko, M. Košút, (M. Čelko), Jozef Čelko, Dudák (Čerňanský), J. Košút. T. Čelko.
Rozhodovali Bezdeda, Mičuda P. PREKOP
PRUŽINA – BELUŠA 0:3 (0:1)
n GÓLY: 37. vlastný, 55. Škorvánek, 65. Mužlay.
Lepšie začali hostia, v 3. min Škrovánek zahodil veľkú šancu a v 5. min Hološko tesne minul domácu bránu. V 19. min Boháčik zakrútil loptu z rohu, ktorá tesne minula vzdialenejšiu žrď. I. Kardoš st. v 30. min napálil loptu do brvna, ale lopta sa odrazila do ihriska. V 37. min si dal I. Kardoš ml. po Boháčikovej strele vlastný gól. Potom prevzali iniciatívu hostia a do konca boli lepším tímom. V 40. min sa neujala šanca Jankejecha, ktorý tesne prestrelil bránu. V 55. min trestný kop I. Kardoša st. letel nad bránu hostí. O tri minúty vybojoval stratenú loptu Chovanec a Škorvánek potrestal brankárovu chybu – 0:2. V 65. min po peknej akcii zvýšil na 0:3 Mužlay. Desať minút pred koncom M. Kardoš vysoko v dobrej šanci prestrelil a hostia zaslúžene vyhrali.
n PRUŽINA: Valášek – I. Kardoš ml., J. Fabuš, M. Haviar, Vician (J. Haviar), I. Kardoš st., M. Kardoš, Žilinčík, Jakubech (Ondrušek), Mikušík, A. Fabuš.
n BELUŠA: Stehel – Hološko, Gardian (Chovanec), Mužlay, Topolan, Švec, Jankejech, Sýkora, Škrovánek, Revák, Boháčik. Rozhodovali Gančár, Koleno, Petrušek. (JJ)

PLEVNÍK – BRVNIŠTE 3:0 (1:0)
n GÓLY: 36. Š. Tamáši, 71. Kucharík, 85. Kušnier.
Hosťom pri nástupe chýbali dvaja hráči základnej zostavy, a tak Kadáka, ktorý bol v zápise, ale ešte nie v Plevníku, musel striedať Čvirik pred prvým hvizdom. Hostia začali desiati, ale keď po chvíli prišiel Ecker, našiel Koreňa, ktorý v 9. min zblízka trestuhodne minul domácu bránu. Viac sa bojovalo ako hralo, domácim sa nedarili centre a pokusy o streľbu boli nepresné. V 20. min Koreň akrobaticky zachraňoval rybičkou pred domácimi útočníkmi a potom prišli Kušnierove chvíle. V 22. min strieľal nepresne, no v 25. min po sóle obstrelil brankára aj bránu. Potom mu zobral loptu z hlavy J. Čapliar, ktorý vyhral s Kušnierom gólový súboj v 33. min, keď mu chytil hlavičku z dvoch krokov. V 36. min však hosťujúcemu brankárovi vypadol dlhočizný výkop T. Smataníka za chrbát a Š. Tamáši dorazil z čiary loptu do prázdnej brány. Vo vyrovnanom zápase Kušnier v 67. min prudko mieril tesne nad, ale o štyri minúty striedajúci Kucharík, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, z uhla zvýšil na 2:0. V 78. min T. Smataník bravúrne vyrazil gólovú strelu Čvirika na roh. Päť minút pred koncom sa dočkal najusilovnejší domáci hráč Kušnier, keď po rohu využil nedorozumenie obrany s brankárom a hlavičkou do prázdnej brány potvrdil vysokú výhru Plevníka.
n PLEVNÍK: T. Smataník – Marián Kremeň, Jurčaga, Turčáni, Janech (Monček), Ďuriš, Kamas, Adamec (Kucharík), Š. Tamáši, Kušnier (Kováčik), Babinec.
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Holiš, Šamaj, B. Čapliar, Ecker, Koreň, M. Španihel, Kadák (Čvirik), Kurnocík (P. Španihel), Šlesar, J. Hároník (Šištík).
14. Prejta 19 3 2 14 16:50 11

n ZOSTAVA KOLA: Hromadík (Papradno), Sagan (Visolaje), Janíček (Horovce), Kušnier (Plevník), Topolan (Beluša), Boháčik (Beluša), P. Lednický, T. Čelko (M. Lednice), Brídzik (D. Mariková), Krátky (Udiča), Chochel (Udiča).

1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  2. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  3. Poznáme finalistov Office roka 2020
  4. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  5. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
  6. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
  7. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  8. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  9. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  10. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
  1. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  2. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
  3. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  4. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
  5. Poznáme finalistov Office roka 2020
  6. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  10. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 8 518

Očkovanie vakcínou od AstraZeneca. Ilustračná fotografia.

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky sa dohodlo s krajmi na vytvorení mobilných očkovacích tímov, ktoré by chodili priamo za chronicky chorými domov.

9 h

Umožnia sa aj bohoslužby, návšteva botanických záhrad, múzeí.

10 h

Považskobystričania v minulom roku vytriedili takmer 35 percent komunálnych odpadov, v porovnaní s predchádzajúcim rokom sa úroveň vytriedenia zvýšila o 1,5 percenta.

16 h
Matej Kašlík (vpr.) sa raduje z gólu s Považskobystričanom Markom Stachom.

Púchovčan MATEJ KAŠLÍK (18) hráva v jednej z najlepších juniorských líg na svete, Québec Major Junior Hockey League. Slovenský reprezentant v Kanade sníva svoj sen o NHL.

Obávame sa, že nám to trochu skomplikuje život, veď na poštu sme tu mnohí zvyknutí roky. Stačilo nasadnúť na bicykel a za pár minút ste všetko vybavili," povedala Ľubica Bartošová z Blažoviec.

Žilinčanom bude k dispozícii už len 12 mobilných odberných miest.