Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

III. LIGA FUTBAL

J. BOHUNICE – POV. BYSTRICA 2:0 (1:0) n Góly: 14. Boháčik, 57. Mikláš (11 m). Začiatok zápasu prebiehal v obojstranne rýchlom tempe prevažne v strede ihriska. V 14. min priamy kop Boháčika znamenal vedenie pre domácich 1:0. V 16. min šancu zo skrumáže v

J. BOHUNICE – POV. BYSTRICA 2:0 (1:0)
n Góly: 14. Boháčik, 57. Mikláš (11 m).
Začiatok zápasu prebiehal v obojstranne rýchlom tempe prevažne v strede ihriska. V 14. min priamy kop Boháčika znamenal vedenie pre domácich 1:0. V 16. min šancu zo skrumáže vykryl brankár hostí Varhaníkovi. Hostia pohrozili v 20. min Sedliačkom, ktorý pálil z 20 m tesne nad. Strelu Mikláša z priameho kopu v 32. min kryl s námahou hosťujúci brankár. V druhom polčase začali domáci tlakom. V 52. min Varhaník tesne minul, v 55. Gábriš mieril zo 16 m nad bránu. V 57. min zahrávali domáci pokutový kop po ruke hostí. Úspešný exekútorom bol Mikláš. Hostia prevzali iniciatívu po 70. min. Šancu na skórovanie mal v 82. min Hrnčík, ale domáci brankár jeho strelu k žrdi zlikvidoval.
R Laco, 300 divákov.
n J. BOHUNICE: Psota – Gerši (46. Strečanský), Bachňák, Machovič (77. Goga), Gábriš, Boháčik, Pilíšek, Mikláš, Varhaník, Kiš (56. Gajarský).
n POV. BYSTRICA: Jánošík – Pauer, Braciník, Ištok, Hedera (77. Vaštík), Paulíni, Valient, Sedliaček (72. Bednár), Povinec (72. Čelko).
MIROSLAV BRUNNER

LED. ROVNE – ŠAMORÍN
1:2 (0:1)
n Góly: 90. Mišún – 40. a 65. Öszi. R Škadra.
Zápas začali lepšie domáci, ale z rohov nič nevyťažili. Hostia pohrozili v 15. min Szerdom, z domácich dvakrát v šanci zaváhal Jančovič a nedarilo sa ani Mišíkovi. V 40. min po rohu Özsi dostal nečakane Šamorín do vedenia a sklári dohrali prvú polovicu v kŕči. Druhý polčas začal nervózne a Jančovič mieril iba do brankára. V 65. min prekvapil všetkých Öszi, ktorý zaznamenal druhý gól hostí. Šamorínčania mohli pridať aj ďalšie góly, no Szerda a Fehér dobré šance zahodili. Potom neuspel Jančovič a na druhej strane neskóroval Öszi, ktorý minul bránu. Sklárom sa podarilo dať čestný gól až v poslednej minúte, kedy skóroval Mišún.
R Škadra, ŽK: Mackovčin, T. Soós, Lacko, 200 divákov.
n L. ROVNE: Kováč – Šebo (36. Ptáček), Václavík, Hrehuš, Dragula (28. Verchola), Kristín, Mackovčin, Mišík, Mišún, Kecík, Jančovič. Tréner V. Kavecký.
n ŠAMORÍN: Porsók – Végh, T. Soós, Szollos, Polgár, Fehér (75. Bagin), Szerda (90. Džupir), Lacko, E. Soós, Szalay (86. Šimon), Öszi. Tréner M. Novotný.
STANISLAV DETKO
V. LUDINCE - DUBNICA B 0:0
Diváci ešte ani nezačali lúskať jadierka a už v 1. min. hostia museli striedať, keď si vytkol členok Lendvay. Zápas to bol z oboch strán opatrný, Dubnica sa predstavila ako vyspelé mužstvo. V 12. min. vyrazil tečovaný priamy kop Molnár na roh a o štyri minúty ratoval znova, keď kryl prekvapujúci Ulrichov projektil. V 19. min. brankár Dubnice váhal s odkopom, trafil dobiedzajúceho Dulaia, ale lopta išla mimo. Ku koncu polčasu skúšal dva razy šťastie Šátek, ale sieť sa nevlnila. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. V 59. min. hosťujúci Sokol netrafil Molnárovu svätynu. Záver patril domácim, ale strely Maďara a Šáteka sa gólom neskončili.
R Frič, ŽK: Bednár, Polák, 250 divákov.
nTJ DRUŽSTEVNÍK: Molnár – Balog, Kasana, M. Gonda (62. Polák), Bednár, Maďar, Soboňa, Dulai (80. Snop), Hlaváčik, Šátek, Konc. Tréner F. Urban.
n ZTS B: Kolmokov - Beňo, Chmelík, Bajza, Lendvay (1. Bilišňanský), Ondráš, Tubonemi (80. Mujkoš), Matejov, Ulrich (87. Horný), Sokol, Zápotoka. Tréner D. Kramlich.
IGOR ZELNÍK
GALANTA - DOMANIŽA
2:0 (0:0)
n Góly: 58. Rojka, 90 Gögh.
V príjemnom jarnom počasí sa domáci s vervou zahryzli do súpera, ich nátlaková hra stroskotávala pred šestnástkou hostí na prehustenej obrane. V 26. min. Gögh z priameho kopu nastrelil brvno, dobiehajúci hráči netrafili svätyňu hostí. Potom sa hostia osmelili, ich snaha vyústila do dvoch rohov. Minútu pred prestávkou Krullov nebezpečný volej chytil gólman hostí. Druhé dejstvo odštartovalo rýchlou akciou s Rojkovým gólovým zakončením. Tlak domácich pokračoval, ale v záverečnej fáze boli jaloví. V závere si Domanižania vytvorili veľké šance, domáca obrana len s veľkým šťastím odvrátila nebezpečie. V 90. min. Gögh z priameho kopu poistil víťaznú premiéru trénera Kiniera na domácej lavičke.
R Santa, ŽK: Eliáš – Húdek, Král, 150 divákov.
n SLOVAN: Šálka - M. Vaňo, Gerčák (79. Varga), Lošonský, Eliáš, Halák, Obložinský, Gögh, Špánik (85. Harsányi), Krull (90. Prístavok), Rojka. Tréner V. Kinier.
n DOMANIŽA: Zdurienčík - Hájek, Kvaššay, Slamka (68. Martinka), Král, Ušiak, Kardoš, Húdek (72. Hoštiak), Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík.
JÁN FRANCISCI
Ďalšie výsledky 22.kola: Partizánske - Gabčíkovo 3:4 (2:1), 37. Norocký, 38. Nižňanský, 70. Drábek – 23. Kováč, 48. A. Csicsay, 61. Kováč, 66. K. Csicsay, ČFK Nitra - Neded 0:0, Myjava – Štúrovo 2:0 (1:0), 33. Bogora, 67. Stančík, Nové Zámky – Dolné Vestenice 1:1 (1:0), 24. Zsák – 81. Obert.
1. D. Vestenice 22 13 6 3 40:16 45
2. J. Bohunice 22 12 6 4 26:8 42
3. Neded 22 11 5 6 33:18 38
4. Myjava 22 9 5 8 26:20 32
5. Dubnica B 22 8 8 6 27:21 32
6. Nové Zámky 22 9 5 8 39:36 32
7. Galanta 22 9 5 8 24:23 32
8. Gabčíkovo 22 9 3 10 38:26 30