Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
III. LIGA FUTBAL

Šesťbodový týždeň RAVENU

GABČÍKOVO - POV. BYSTRICA 1:2 (1:1) Úvod patril domácim, ale po chybe stopéra hostia vyrovnali. Gabčíkovo znervóznelo. Po prestávke malo územnú prevahu, ale hostia hrozili z brejkov a jeden z nich premenili. n GÓLY: 8. Baják - 18. Sovík, 83. Hrnčík. R V

GABČÍKOVO - POV. BYSTRICA 1:2 (1:1)
n GÓLY: 8. Baják - 18. Sovík, 83. Hrnčík. R V. Kukan, ŽK: Liszkay, K. Csicsay - Hrnčík, Ištók, Pauer, ČK: 88. Jánošík (P.B.).
n TJ: Izsmán - Bartalos, Végh, Liszkay, Soós (82. Kozmér), K. Csicsay, Illés, Baják, A. Csicsay, Kóňa (46. Kováč), Nagy.
n RAVEN: Jánošík - Pauer, Bracinik, Ištók, Hedera, Šulíni, Valient, Sedliaček (65. Bednár), Povinec (64. Čelko), Hrnčík (89. Moravík), Sovík.

DUBNICA B - N. ZÁMKY 0:2 (0:0).
nGÓLY: 71. Dang Van, 81. Bukovič.
Hostia sa presadili vďaka dobre organizovanej obrane. Dubničania v prvom polčase nevyužili tri šance. L. Zápotoka v 8. min dal brankárovi jasličky, ale ten loptu chytil na čiare. O tri minúty Vlado hlavičkoval vedľa a pokus Ulricha v 23. min bol nepresný. Ondrášov gól v 26. min neplatil pre ofsajd, kým na druhej strane zahodili šance Domík a Huňačka. Po prestávke efektívni hostia rozhodli. V 66. min ešte Bukovčák bránu netrafil, no po Domíkovom trestnom kope otvoril skóre hlavou Dang van a po rýchlom protiútoku potvrdil výhru Bukovič.
n ZTS B: Kolmokov - Beňo (82. Bilišňanský), Mujkoš, Bajza, Ondráš, Duga, Tubonemi, Matejov, Ulrich, Vlado (76. Sokol), L. Zápotoka (68. Horný). Tréner D. Kramlík.
n FKM: Szapu - Dekány, Domik (90. Boškovič), Andráši, Piskla, Zsák, Dang Van (88. Hatala), Horňáček, Bukovič, Molnár (50. Ďurický), Hlavačka. Tréner N. Bukovič. (AB)

DOMANIŽA - L. ROVNE 1:0 (1:0)
n GÓL: 13. Hudek.
V dôležitom zápase sa Domaniža ujala vedenia odvážnou hlavičkou Hájka. Keď gólom neskončil volej J. Kardoša, prišli šance Vercholu. V 45.min trafil brvno a v 72. min hlavičkoval vedľa rovnako ako Mišún v 89. min. Domáci vo férovom zápase získali cenné tri body.
n PARTIZÁN: Zaťko - Hájek, Kvaššay (46. Hošták), Šuška, Král, Hudek, J. Kardoš (82. Martinka), Slamka (70. Ušiak), Mi. Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík.
n CRYSTAL: Kováč - Verchola, Martinka, Šebo, Ptáček, Hrehuš, Mackovčin, Kristín, Mišún, Mišík (65. Václavík), Jančovič. Tréner V. Kavecký. JÁN MOŽUCHA
n Výsledky 23. kola: ČFK Nitra - J. Bohunice 2:0 (1:0), 28. Šelmeci, 90+. vlastný Gajarský, Neded - V. Ludince 2:1 (2:0), 20. Filip, 34. Čentéš - 83. Šátek, Šamorín - Myjava 0:0, Štúrovo - Partizánske 0:0, D. Vestenice - Galanta 1:0 (1:0), 32. Minich.

POV. BYSTRICA - ŠTÚROVO 3:0 (2:0)
Prvých desať minút vzruch neprinieslo, až M. Hedera hlavičkoval do žrde. Po centri M. Hederu hlavou otvoril skóre Valient. Naďalej pokračovala medzišestnástková hra. V 32. min Hrnčík našiel osamoteného Pauliniho, ktorý bez prípravy zvýšil. Potom Hrnčík zblízka trafil iba brankára, v 43. min pokazil rýchly protiútok. Sedliaček v 45. min hlavičkoval vedľa, ale v 48. min po rohu dotlačil loptu do siete - 3:0. Čelkovu strelu v 55. min vyrazil Németh a v 77. min dve Sovíkove strely zneškodnil efektne brankár hostí. V 87. min po Čelkovom rohu hosťom, ktorí Barteka strelecky neohrozili, pomohla žrď po nešťastnom teči.
n GÓLY: 17. Valient, 32. Paulini, 48. Sedliaček. R Cabaj, bez ŽK, 100 divákov.
n RAVEN: Bartek - Pauer, Braciník, Ištok, M. Hedera (78. Papajčík), Paulini (46. Čelko), Valient, Sedliaček, Povinec (46. Bednár), Hrnčík, Sovík. Tréner V. Chovanec.
n MŠO: Németh - Vavrík, Urbán, Saláta, Baka, Gavroň, Balász, Tóth (46. Vendégh), Szemok (68. Góra), Babindai, Molnár. Tréner B. Toběrný.
JOZEF ŠPROCHA ml.

MYJAVA - DOMANIŽA
5:0 (0:0)
V prvom polčase sa domáci útočníci nepresadili. Hostia sa úspešne bránili a odolávali útočnej hre domácich svojím obranným systémom na čele s brankárom Zaťkom. Prvá vážnejšia situácia zo strany domácich vznikla v 33. min, keď tri opakované strely za sebou tečovala obrana a štvrtá Černáčkova išla nad bránu. Hostia mali vyloženú gólovú príležitosť v 38. min, kedy Lagin poslal krížnu loptu na Kardoša, ktorý však sám pred brankárom neskóroval. Domáci od začiatku 2. polčasu pokračovali v útočnej hre a v 52. min Stančík nožničkami v neprehľadnej situácii otvoril skóre. O dve minúty neskôr na hranici šestnástky pracoval loptu Kosík a zvýšil na 2:0. Po týchto góloch Myjavčania ovládli hru, útoky sa valili jeden za druhým. Kombinačná hra domácich bola vyjadrená v ďalšom priebehu hry - 80. a 81. min, keď dvakrát bol úspešný Viselka. V samom závere, v 90. min doklepol loptu do brány Kosík a upravil na 5:0.
n GÓLY: 52. Stančík, 54. a 90. Kosík, 80. a 81. Viselka.
n MYJAVA: Solnička - Kumančík, Stančík, Kvasnica, Viselka, Zverec, Kosík, Manák (66. Horeš), Bogora (59. Buček), Černáček, Kročian (60. Bruško). Tréner: V. Hyža.
n DOMANIŽA: Zaťko - Hájek, Ušiak, Šuška, Král. Húdek, Kardoš, Slamka (25. Mehéš), Augustín, Lagin, (64. Martinka), Svoboda (64. Hoštak). Tréner: P. Košík.
MILAN VRÁNA

GALANTA - DUBNICA B
0:1 (0:1)
Vo veternom počasí sa začal zápas bojom o stred ihriska. Súboje o loptu končili pred šestnástkami, mužstvá sa nedostávali do žiadnych šancí. Až po polhodine zúročil Tubonemi hlavou jeden z mála vydarených centrov z ľavej strany na prvý a jediný gól duelu. Hostia prevzali iniciatívu, dostávali sa do sľubných šancí, ale zásluhou vychýlenej mušky i Šálkových zákrokov skóre nezvýšili. Po zmene strán domáci zatlačili Dubničanov na ich polku, ale stroskotávali na sústredenej obrane na hranici pokutového územia. V 90. min. po skrumáži v pokutovom území Prístavok z 5 m trestuhodne minul bránu hostí.
n GÓL: 31. Tubonemi. R Krivošík, ŽK: Varga, Eliáš - Ulrich, Bajza, 120 divákov.
n SLOVAN: Šálka - Halák, Gerčák, Lošonský, Eliáš (76. Benkovič), Obložinský, Harsányi (80. Čerňanský), Gögh, Varga (59. Prístavok), Krull, Rojka. Tréner V. Kinier.
n ZTS B: Igaz - Beňo, Mujkoš, Bajza, Ondráš, Duga, Tubonemi, Matejov (57. Horný), Ulrich (89. Bilišťanský), Vlado (70. Svorada), L. Zápotoka. Tréner D. Kramlík.
JÁN FRANCISCI
L. ROVNE - D. VESTENICE 1:0 (1:0)
Zápas začali lepšie domáci a v 2. min Jančovič mieril do rúk brankára. V 10. min Mackovčin napálil loptu znova len do brankára a Verchola prestrelil bránu. Na druhej strane Mráz odpovedal strelou vedľa. V 35. min rozhodol o výsledku Mišún, ktorý premenil hlavou center Ptáčka. Václavíkov priamy kop skončil v rukách Jurenku. Druhý polčas bol obojstranne opatrnejší, mužstvá si vypracovali málo šancí. Šeba v 70. min zablokovali obrancovia a v 80. min si dal v nádejnej akcii Mišún dlhú loptu. Dve minúty pred koncom zahodil po Jančovičovej prihrávke najväčšiu šancu Mišún, keď prestrelil bránu. Sklári konečne zabrali a podali výkon ktorého, sú hodní.
n GÓL: 35. Mišún.
nL. ROVNE: Kováč - Ptáček, Hrehuš, Václavík, Šebo, Mackovčin, Verchola (90. Kecík), Mišík (88 Štefanec), Krsitín, Jančovič, Mišún. Tréner V. Kavecký.
n D. VESTENICE: Jurenka - Zimmer, Kurbel, Mráz (78. Ďuriš), Koreň, Šorec, Cíger, Cserge, Minich, Obert, Katrena. Tréner D. Uškovič.
STANISLAV DETKO
Výsledky: Partizánske - Šamorín 2:0 (0:0), 57. Kundala (11 m), 80. Norocký, J. Bohunice – Gabčíkovo 3:0 (1:0), Nové Zámky - Neded 1:0 (0:0), 88. Zsák, V. Ludince - ČFK Nitra 1:0 (1:0), 14. Polák.
1. D. Vestenice 24 14 6 4 41:17 48
2. J. Bohunice 24 13 6 5 29:10 45
3. Neded 24 12 5 7 35:20 41
4. Nové Zámky 24 11 5 8 42:36 38
5. Myjava 24 10 6 8 31:20 36
6. P. Bystrica 24 10 5 9 41:32 35
7. Dubnica B 24 9 8 7 28:23 35
8. V. Ludince 24 10 3 11 28:33 33