Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL STREDNÉ ŠKOLY

Akademici ostali kúsok od medaily

Basketbalisti z Obchodnej akadémie v Pov. Bystrici sa zúčastnili po ročnej pauze opäť majstrovstiev SR v basketbale chlapcov. Úspešne prešli sitom vyraďovacích bojov cez okres, región, kraj, zvládli aj štvrťfinálový zápas v Seredi. Prebojovali sa tak med

Basketbalisti z Obchodnej akadémie v Pov. Bystrici sa zúčastnili po ročnej pauze opäť majstrovstiev SR v basketbale chlapcov. Úspešne prešli sitom vyraďovacích bojov cez okres, región, kraj, zvládli aj štvrťfinálový zápas v Seredi. Prebojovali sa tak medzi štyri najlepšie školy na Slovensku. Takýto úspech sa podaril prvýkrát v našom regióne. Posilnení legionármi (chlapcami, ktorí hrávajú mimo Pov. Bystrice), Hašanom, Židzikom a Kramerom, ale oslabení o Hluška, ktorého v noci trápili žalúdočné a črevné problémy, rozhodne nešli do Bratislavy len ako štatisti. Chceli priniesť medailu. „Po únavnej ceste mikrobusom sme nastúpili na prvý zápas proti Spišskej Novej Vsi, ktorá pricestovala už deň vopred. Zápas mal vyrovnaný priebeh a súper ho strhol na svoju stranu až v závere. Na druhý zápas nastúpili proti Žiaru nad Hronom po asi desaťminútovej prestávke. Unavení z prvého zápasu, chlapci držali krok so súperom len do polčasu a zápas sme prehrali. V treťom zápase, na ktorý nastúpili po dobrom obede a dvojhodinovej prestávke, chlapci všetkým ukázali, že basketbal vedia hrať a porazili majstra z Bratislavy. Veľmi unavení a smutní sme odchádzali domov. A o rok im to všetkým ukážeme na olympiáde stredných škôl,“ skonštatoval tréner Ivo Židzik.
Výsledky OA: OA Pov. Bystrica – Gymnázium Sp. N. Ves 67:73 (21:13, 27:29, 48:49), Hašan 29, Bezdeda 15, Žídzik 7, Mičúch 7, Buday 6, Tomáško 3, OA Pov. Bystrica – Gymnázium Žiar 64:86 (12:10, 34:36, 49:63), Žídzik 24, Hašan 10, Pavlovič 6, Kramer 5, Bačkovský 5, Sirák 5, Mičúch 4, Tomáško 4, Buday 1, OA Pov. Bystrica – Gymnázium Hubenného Bratislava 58:47 (18:14, 33:34, 43:41), Hašan 20, Kramer 13, Žídzik 5, Sirák 5, Mičúch 5, Tomáško 4, Buday 4, Pacúch 2, Bačkovský 2.
Konečné porade: 1. Bratislava, 2. Sp. N. Ves, 3. Žiar, 4. OA Pov. Bystrica.