Dva víťazné góly v poslednej minúte

PAPRADNO – UDIČA 0:1 (0:0) n GÓL: 71. Chochel. Tvrdý, ale férový zápas s množstvom osobných súbojov vyznel pre Udiču. Papradno v prvom polčase malo prevahu, ale jeho hráči doplatili na to, že nevyužili tri šance. Po prestávke hosťom vyšiel ojedinelý pro

PAPRADNO – UDIČA 0:1 (0:0)
n GÓL: 71. Chochel.
Tvrdý, ale férový zápas s množstvom osobných súbojov vyznel pre Udiču. Papradno v prvom polčase malo prevahu, ale jeho hráči doplatili na to, že nevyužili tri šance. Po prestávke hosťom vyšiel ojedinelý protiútok, z ktorého skóroval kanonier Chochel. Domáci pridali, vytvorili si tlak, ale pozorne brániaci hostia už cennú výhru udržali.
n PAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, L. Balušík (Krištof), M. Trúchlik (M. Lališ), S. Trúchlik, Vachalík, Klabník, Kukučka (P. Lališ), Černošík, Janáček, Nemčík.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, Krátky )Drblík), Harvánek, Oravec, Repáč, Martinka (Crkoň), Chochel, Milák, Hrebík (Remiš).
Rozhodovali Fúrik, Mihálik, Klabník. (MI)
D. MARIKOVÁ – HOROVCE 1:0 (0:0)
n GÓLY: 90. Brídzik.
V tvrdom, ale korektnom zápase hrali oba celky bojovne, no streľba chýbala. Horovce mali miernu prevahu až do 25. min, ale domáci obetavo bránili. V 26. min trestný kop P. Zemančíka skončil na brvne a v 30. min Gašpárka v šanci zastavila obrana. Oživenie prinieslo striedanie Janíčka, ktorý v 35. min z uhla netrafil opustenú bránu. Kaniak v 37. min vyrazil strelu Janíčka na roh a v 45. min Dubový z priameho kopu opečiatkoval žrď. Strely Raka, P. Zemančíka kryl Pálka. V druhom polčase všetky pokusy hostí likvidoval Kaniak a v 55. min Brídzik trafil Pálkovu náruč. Šanciam P. Zemančíka a Raka chýbala presnosť a Pálka v 75. min zmaril šancu R. Vlacha. Keď sa zdalo, že zápas skončí spravodlivou remízou, desať sekúnd pred koncom po úniku R. Vlacha rozhodol o výhre Brídzik.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Smižík (Hamar), Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, Hudek, Fico, Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach (V. Zemančík).
n HOROVCE: Pálka – Kučo, Gašpárek, Miček, M. Cíbik, Svorada, L. Cíbik, Siekel, Prekop, Gatial (Janíček) Dubový.
Rozhodovali Porubčan, Stratený, Pavlačka. ADRIÁN DEMÁČEK
ILAVA - M. LEDNICE 1:1 (1:1)
nGÓLY: 6. Šedo – 40. J. Košút.
Hosťom stačil na bod iba priemerný výkon domáci nepotvrdili trojbodový zisk z Horoviec. Vďaka zahodeným šanciam a bezkrvnému výkonu po prestávke stratili dva body. Ešteže im vyšiel úvod, keď utešená strela Šeda v 6. min. po Strapkovej prihrávke skončila v hornom rohu. Hostia po góle hru vyrovnali, ale domáci nedokázali prekonať ich pozornú obranu a brankára Petráša. Z ojedinelého protiútoku v 40. min J. Košút z ťažkého uhla prekvapil brankára a vyrovnal. Druhý polčas sa odohral medzi šestnástkami a prevaha domácim tri body nepriniesla. M. Lednice si odviezli cenný bod.
n ILAVA: T. Cabaj – Tomanica, Calpaš, Strapko, Galko, Srovnal, G. Cabaj, Samek (Mikoláš), Šedo, Kňažek (Vyhlídal), Mladoš.
n M. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, Ľ. Vančo (T. Čelko), M. Lednický, Šimko, M. Košút (Jakub Čelko), Jozef Čelko, Čerňanský, Dudák (M. Čelko), J. Košút.
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, Faltejsek. (OM)
PREJTA – BELUŠA 1:6 (0:2)
n GÓLY: 63. Králik – 51., 78.a 82. Sýkora, 16. a 86. J. Mužlay, 38. Škorvánek.
V 16. min sa hostia ujali vedenia gólom J. Mužlaya. O dve minúty Revák minul a v 23. min J. Mužlay zaváhal. Ďalšiu šancu nevyužil v 24. min Topolan. O minútu Sviečka vyrazil priamy kop Košťála a Vrábel vychytal Škorvánka. Po rohu Chovanca v 38. min Boháčik trafil brvno a Škorvánek zvýšil na 0:2. Revákovo sólo v 42. min sa skončilo strelou vedľa. V 45. min dostal červenú kartu domáci Slivka. Revák o chvíľu neprekonal po úniku Vrábela. J. Mužlay neuspel v súboji s Vrábelm v 50. min, rovnako ako Kubena. V 51. min Sýkora zvýšil na 0:3. J. Mužlay nevyužil šancu v 59. min a v 63. min Králik znížil na 1:3. O päť minút Revák prestrelil a v 70. min priamy kop Košťála Sviečka kryl. Sýkora po sóle v 72. min strieľal vedľa, ale v 78. a 82. min mieril - 1:5. Skóre uzavrel na konečnýchv 86. min J. Mužlay a v 88. min Revák trafil žrď.
n PREJTA: Vrábel – H. Bušík (Katerinčin), Doh­ňanský, Uhlík, Slivka, Hric, Bagin, Králik, M. Bušík, Košťál, Trtala.
n BELUŠA: Sviečka – Hološko, Chovanec (Gardian), Mužlay, Topolan (Kubena), Švec, Šedík, Sýkora, Škorvánek, Revák, Boháčik (Stehel).
Rozhodovali Vyletelka, Dobrodenka, Badár. (VYH)
VISOLAJE – BRVNIŠTE 6:1 (2:0)
nGÓLY: 32. Mužlay, 45. Mišutka, 50. Madara, 62. Hybben, 70. a 78. Sviečka – 75. Šlesar.
V prvom polčase sa hral obojstranne priemerný futbal s väčšími šancami na domácej strane. V závere prvého polčasu využili Visolaje prevahu na dva góly, ktoré dali v 32. min Mužlay a v 45. min Mišutka. Po prestávke začali Visolaje predvádzať povestnú nátlakovú hru a hosťom prisúdili úlohu divákov. Podľa hesla „môj dom, môj hrad“ potvrdili gólmi povesť najproduktívnejšieho mužstva. Strelcami boli 50. min Madara, v 62. min Hybben, v 70. a v 78. min Sviečka. Za hostí výsledok prikrášlil v 75. min Šlesar. Domácich, ktorým chýba už len povestný postupový krôčik, vyprevádzal skandovaný potlesk divákov.
n VISOLAJE: Štrbáň (Moško) – Sagan, Sviečka, Palme (Štefanec), Dlobík, Rosina, Mišutka, Madara, Lohyňa, Hybben, Mužlay.
nBRVNIŠTE: J. Čapliar – Ecker, Šamaj, Kurnocík (Fusko), Holiš, B. Čapliar, Miniarik, Kadák, Koreň, Šlesar, Čvirik.
Pred 320 divákmi rozhodovali M. Mazan, Švec, Oselský.
D. SAGAN
POV. TEPLÁ – PLEVNÍK 2:3 (1:1)
n GÓLY: 16. Šimík, 61. Štefánik – 5. Š. Tamáši, 82. Kucharík, 86. Kušnier.
Derby začali lepšie hostia. V 2. min Š. Tamášimu chýbal, krok, aby loptu dopravil do siete. Tomaníkova strela v 4. min letela tesne nad bránu, no o minútu potrestal chybu Š. Tamáši strelou k žrdi – 0:1. V 10. min Slovákov pokus Kováčika neohrozil a na druhej strane v 14. min Kušnierovu šancu zmarili domáci obrancovia. V 16. min Šimík z priameho kopu poslal loptu ponad múr do brvna, odkiaľ sa odrazila do siete – 1:1. O dve minúty Štefánik zblízka minul prázdnu bránu. Kováčik v 38. min s námahou zneškodnil Vrábelovu strelu zdiaľky. Domáci hrali bojovne a v 61. min ich Štefánik dostal do vedenia. Keď sa zdalo, že body ostanú doma, Kucharík vyrovnal a o štyri minúty rozhodol o výhre Plevníka Kušnier.
n POV. TEPLÁ: Magerčiak – Vachalík, Vrábel, Hrubo, Minarech (Kolembus), Janíček, Slovák, Štefánik, Šimík, Mrišo (P. Urík), Gardian (S. Urík).
n PLEVNÍK: Kováčik – Turčáni, Jurčaga, Tomaník (M. Smataník), Ligas, Marián Kremeň (Gaňa), Kamas, Ďuriš, Š. Tamáši, Kušnier, Kucharík.
Rozhodovali Stratený, Kováčik, Bezdeda.
ADRIÁN DEMÁČEK
DULOV – PRUŽINA 2:1 (1:0)
n GÓLY: 34. Mikoláš, 90. Kolár – 58. I. Kardoš st.
Obe mužstvá hrali dobrý futbal a držali divákov v napätí. V 6. min Vavruš po prihrávke Mojta mieril tesne vedľa a o chvíľu Pružinský vyrazil strelu Mikoláša. Potom pálil Mikušík vedľa. V 34. min si brankár hostí zrazil Mikolášovu strelu do brány. Mojto o tri minúty neusmernil do siete Kolárov center a pri Ondruškovej strele vynikol Suchánek. V 58. min po rohu I. Kardoš st. nedal domácemu gólmanovi šancu 1:1. Pružina ožila, ale šance Mikušíka, Ondruška, I. Kardoša st. a M. Kardoša pochytal skvelý Suchánek. Aj domáci ohrozovali bránu hostí, čo sa im vyplatilo, keď Mikula vysunul v poslednej minúte Kolára, ktorý rozhodol o prvej jarnej výhre Dulova.
n DULOV: Suchánek – Vozár, Mikoláš, Mojto, Gašpar, Vavruš (Mikula), Pavliš, Kolár, Baláž, Pažitný, Brnka (Kvasnica).
n PRUŽINA: Pružinský – I. Kardoš ml. (Špánik), J. Fabuš (Topor), Michal Haviar, Marek Haviur, I. Kardoš st., M. Kardoš, Žilinčík, P. Haviar, Mikušík, Ondrušek.
Rozhodovali Mako, Vadovský, Gašparíková.