Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

L. Rovne oživili nádeje

L. ROVNE - V. LUDINCE 6:0 (4:0) l GÓLY: 4. Václavík, 22. a 60. Kecík, 45. a 46. Janíček, 45. Mišík. Sklári začali s chuťou a v 4. min Václavík otvo

L. ROVNE - V. LUDINCE
6:0 (4:0)
l GÓLY: 4. Václavík, 22. a 60. Kecík, 45. a 46. Janíček, 45. Mišík.
Sklári začali s chuťou a v 4. min Václavík otvoril skóre. Potom Dulai pohrozil, ale Šebo vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány. V 22. min zabojoval Mišák a Kecík prestrelil zblízka Vargu - 2:0. U domácich dvakrát zaváhal Mišík, avšak v 45. min Jančovič po centri Martinku pridal tretí a o niekoľko sekúnd Mišík štvrtý gól. Hostí zaskočil v 46. min Jančovič a po akcii Mišíka pridal piaty gól. Václavík mieril vedľa a v 60. min po centri agilného Kecíka Mišík zvýšil na 6:0. V 63. min Kecík neprekonal Vargu a v 67. min jeho prihrávku odkopla obrana do bezpečia. V 70. min chytil Kováč šancu Dulaia a o desať minút Václavíkov priamy kop skončil v múre. V 82. min Kováč zmaril Soboňov nájazd a v závere Štefanec v 86. min mieril tesne vedľa, rovnako ako Václavík.
Rozhodoval Marinčák, ŽK: Verchola, Jančovič, Bednár, Polák, 150 divákov.
l CRYSTAL: Kováč - Šebo, Martinka, Hrehuš, Ptáček, Mišík, Mackovčin, Václavík, Verchola (75. Štefanec), Kecík (70. Mišún), Jančovič (56. Kristín). Tréner P. Gábriš.
l DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balon, Sedlák, Snop, Dulai, Kasana, Maďar, Polák, Soboňa, Konc, Šátek. ⋌STANISLAV DETKO
POV. BYSTRICA - DUBNICA B 3:2 (2:1)
l GÓLY: 23. Braciník, 44. Čelko, 68. Hrnčík - 38. Sokol, 87. Tubonemi.
V prvom polčase diváci veľa dobrého futbalu nevideli a brankári namiesto zákrokov iba vyťahovali lopty zo siete. Prvá strela bola až v 23. min, kedy Braciník premenil Čelkovu prihrávku - 1:0. Po Tubonemiho peknom prenesení hry Sokol obišiel protihráča a trafil šibenicu - 1:1. Minútu pred prestávkou faulovaný Čelko preloboval brankára a po góle už zápas nedohral. V 48. min Braciník zbrklo vystrelil a po Sovíkovej prihrávke Hrnčík usmernil loptu do prázdnej brány - 3:1. V 70. min Bartek vyškriabal strelu Matejova spod brvna a v 80. min po prečíslení strely Sovíka, Braciníka a Sedliačka gólom neskončili. V 87. min Tubonemi znížil a v 90. min Bartek zabránil vyrovnaniu.
Rozhodovala Štrpková, ŽK: Pauer, Mujkoš, Horný, Augustíni, 70 divákov.
l P. BYSTRICA: Bartek - Braciník, Nemček, Ištok (75. Vaštík), Pauer, Čelko (46. Bednár), Valient, Sedliaček, Povinec, Sovík, Hrnčík. Tréner V. Chovanec.
l DUBNICA B: Lauko - Beňo, Mujkoš, Bajza, Horný, Straka, Tubonemi, Matejov, Vlado, Sokol (57. Petrík), Augustíni. Tréner F. Poliak. ⋌
⋌JOZEF ŠPROCHA ML.
ŠTÚROVO - DOMANIŽA
2:1 (1:1)
l GÓLY: 43. (11 m) a 90. Gavroň - 25. Kvaššay.
V zápase mužstiev z konca tabuľky začali aktívnejšie domáci a zdalo sa, že ich vedúci gól je len otázkou času. Paradoxne však zahrmelo na opačnej strane, keď Kvaššay z prvého útoku hostí prestrelil Németha. Štúrovčania po góle znervózneli a prestalo sa im dariť. V závere polčasu však predsa len vyrovnali z pokutového kopu. Hostia po zmene strán hru kúskovali, ťahali čas a tak sa im dlho darilo udržiavať nerozhodný stav. Už keď sa zdalo, že remíza je neodvrátiteľná, zahral v poslednej minúte Gavroň trestný kop, jeho oblúčik brankár hostí neudržal, a tak zostali všetky dôležité body pri Dunaji.
Rozhodoval Vörös, ŽK: Gavroň, Góra, Németh - Šuška, Augustín, Kopecký, 180 divákov.
l MŠO: Németh - Vavrík, Urbán, Saláta, Baka, Gavroň, Hevesi, Láda, Szemök (46. Góra), Babindai (65. Ármai), Molnár. Tréner B. Toběrný.
l DOMANIŽA: Zdurienčík - Martinka (72. Meheš), Kvaššay, Šuška, Král, Kopecký, Kardoš (82. Hošták), Hudek, Augustín, Ušiak, Sloboda. Tréner Košík. ⋌(RG)
l Výsledky 28. kola: Gabčíkovo - D. Vestenice 1:0 (0:0), 90+. T. Nagy, Galanta - Nové Zámky 3:0 (2:0), 5. a 68. Obložinský, 29. Špánik, Jaslovské Bohunice - Šamorín 2:1 (1:1), 24. a 60. Goga - 39. Šiška, Myjava - ČFK Nitra 2:1 (2:1), 2. Viselka, 5. Krocian - 36. Charizopulos, Partizánske - Neded 4:3 (2:2), 9. Norocký, 19. a 53. Šimončič, 89. Kaplán (11 m) - 16. Paštiak, 36. Vlčan, 56. Filip.
1. J. Bohunice 28 16 6 6 41:16 54
2. D. Vestenice 28 15 7 6 44:22 52
3. Myjava 28 14 6 8 39:22 48
4. Neded 28 13 6 9 40:26 45
5. Nové Zámky 28 13 6 9 49:40 45
6. P. Bystrica 28 12 7 9 45:34 43
7. Dubnica B 28 10 9 9 37:30 39
8. Galanta 28 11 6 11 30:27 39