Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 25. KOLO

Vo Visolajoch voňali postupové cigary

HOROVCE – UDIČA 2:1 (1:1) n GÓLY: 26. Kučo, 87. Dubový – 9. I. Chochel. Domáci mali v prvom polčase neustálu prevahu, ale hostia z ojedinelého protiútoku ujali sa vedenia v 9. min Chochelom. V 26. min za Horovce vyrovnal Kučo bombou z priameho kopu.

HOROVCE – UDIČA 2:1 (1:1)
n GÓLY: 26. Kučo, 87. Dubový – 9. I. Chochel.
Domáci mali v prvom polčase neustálu prevahu, ale hostia z ojedinelého protiútoku ujali sa vedenia v 9. min Chochelom. V 26. min za Horovce vyrovnal Kučo bombou z priameho kopu. Medzišestnástkový zápas bez vyložených šancí pokračoval až do 87. min, keď o troch bodoch pre Horovce rozhodol Dubový, ktorý vymietol šibenicu Bašovej brány.
n HOROVCE: Pálka – Kučo, Gašpárek, Miček, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel (Jaďuďa), Prekop, L. Cíbik (Lukáč), Dubový.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, Drblík (Crkoň), Harvánek, Oravec, Repáč, Martinka, Chochel, Milák, Slávik (Hrebík).
Rozhodovali Stratený, Švec, Dohnanská. (MS)
PAPRADNO - M. LEDNICE
3:2 (1:1)
n GÓLY: 26. Janáček, 54. S. Trúchlik, 90. Černošík – 7. J. Košút, 59. Jozef Čelko.
Mali šance, ale po chybe obrany inkasovali v 7. min J. Košút – 0:1. Papradno pritlačilo a v skrumáži Janáček v 26. min vyrovnal. S. Trúchlik vystrelil krásne z otočky v 54. min – 2:1. Jozef Čelko z priameho kopu v 59. min vyrovnal na 2:2. Papradno tlačilo, ale brejky hostí boli nebezpečné, no ich štyri šance gólom neskončili. V závere domáci pritlačili a v 90. min po rohu dal víťazný gól Černošík.
n PAPRADNO: Baninec – P. Balušík, Vachalík, Janáček, M. Trúchlik (Hromadík), S. Trúchlik, Klabník, Kukučka (P. Lališ), Černošík, Patrik Babiar (M. Lališ), Nemčík.
n M. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, M. Lednický, M. Vančo, Šimko (T. Čelko), M. Košút, Jozef Čelko, Dudák, Jakub Čelko (M. Čelko), J. Košút.
Rozhodovali Mako, Koleno. (MM)
D. MARIKOVÁ – BELUŠA
0:4 (0:1)
n GÓLY: 25. Revák, 65. Škrovánek, 68. a 70. J. Mužlay.
Od začiatku mali hostia výraznú prevahu, domáci mali iba jedinú šancu. V 2. min Škrovánek prestrelil Kaniakovu bránu. Vedúci gól dali hostia v 25. min, keď Revák strelou od brvna premenil Škrovánkovu prihrávku. P. Zemančík mohol v 33. min vyrovnať, ale hlavou netrafil prázdnu bránu. V 65. min Škrovánek krížnou strelou po obídení obrancu strelou do protipohybu zvýšil na 0:2. O tri minúty center Gardiana hlavičkoval do siete J. Mužlay – 0:3. V 70. min strelou spoza šestnástky opäť J. Mužlay pridal štvrtý gól. Beluša mala neustálu prevahu, no domáci už im ďalší gól dať nedovolili.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – V. Zemančík, Seko, Turičík (Melicherík), R. Vlach, Rak, Hamar, Fico, Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
n BELUŠA: Stehel – Šedík, Gardian, J. Mužlay, Topolan, Švec, Jankejech (Matušík), Sýkora (Bednár), Škorvánek, Revák, Boháčik.
Rozhodovali M. Mazan, Cíbik. (MM)
ILAVA – BRVNIŠTE 2:0 (0:0)
n GÓLY: 55. Jakúbek, 86. Šedo.
V prvej štvrťhodine sa mužstvá oťukávali. Domáci hrali technický futbal, hostia boli dôraznejší. V 14. min Cabajova strela tesne minula bránu hostí. V 18. a v 20. min Strapko a Srovnal vyskúšali pozornosť J. Čapliara, ktorý si z ich strelami poradil. V 45. min mal najväčšiu šancu Ilavy Šedo, keď jeho strelu z ťažkého uhla na bránkovej čiare zastavili obrancovia. Brvnišťania sa do šancí v prvom polčase nedostali. V 47. min Mladoš, ale J. Čapliar sa nedal prekvapiť. V 55. min Pagáč ideálnou prihrávkou našiel Jakúbka, ktorý oklamal obranu a v páde skóroval. Ilavčanov gól upokojil a hosťom ponúkli šance na vyrovnanie. Šištík v 60. min minul odkrytý roh ilavskej brány a v 72. min Koreňovu strelu z päťky Turza zneškodnil. O minútu Mladoš po samostatnom úniku akciu nezakončil gólom, ale v 86. min ušiel Šedo a nedal J. Čapliarovi šancu – 2:0.
n ILAVA: Turza – Mikoláš, Calpaš, Strako, Galko, Srovnal (Samek), Cabaj, Jakúbek, Šedo, Kňažek (Pagáč), Mladoš (Kameništiak).
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Ecker, Šamaj, Kurnocík (B. Čapliar), Holiš, Koreň, Miniarik, Kadák, Čvirik (Sojčík), Šlesar, Hároník (Šištík).
Rozhodovali Trško, Mihálik. (OM)
PREJTA – PLEVNÍK 0:4 (0:1)
n GÓLY: 32. a 68. M. Smataník, 59. a 62. Š. Tamáši.
Domáci sa mohli ujať vedenia v 10. min, lenže Kováčik pádom pod nohy zabránil v skórovaní M. Bušíkovi. Hostia sa rozbiehali pomalšie a v 32. min M. Smataník dal ich vedúci gól. Potom Plevník prevzal iniciatívu, ale gól do prestávky nepridal. Prej­ta sa snažila v úvode druhého polčasu o vyrovnanie, no súper trestal z rýchlych protiútokov do odkrytej obrany. V 59. min Š. Tamáši dal druhý gól a v 62. min ten istý hráč zvýšil na 0:3. Skóre zápasu uzavrel v 68. min M. Smataník. Plevníčania v závere hru kontrolovali, ale ďalšie góly už nepadli.
n PREJTA: Vrábel – Lacher (Košťál), Dohňanský, H. Bušík, Katerinčin, Hric, Trnka, Trtala, M. Bušáňík, Nemečkay, Šíma.
n PLEVNÍK: Kováčik – Marián Kremeň, M. Smataník, Butko, Ligas, Ďuriš, Kamas, Kucharík, Š. Tamáši, Kušnier, Babinec (J. Tomaník).
Rozhodovali Černej, Fúrik. (IG)
VISOLAJE – PRUŽINA 6:1 (4:1)
n GÓLY: 28. Hybben, 32. a 45. Mišutka, 43. Baninec, 47. a 52. Sviečka – 36. I. Kardoš st.
Domáci na mokrom teréne od začiatku súpera pritlačili do defenzívy a hosťujúci brankár bol v neustálej permanencii a s potrebnou dávkou umenia a šťastia odolával do 28. min, keď ho prekonal Hybben. Od tohto momentu líder rozpútal herný postupový kolotoč, okorenený peknými gólmi a hostia rezignovali. Výrazný prvopolčasový náskok domácich zabezpečil dvoma gólmi Mišutka a jedným za pomoci obrancu Baninec. Jediný gól hostí dal v 36. z priameho kopu I. Kardoš st. Herná suverenita domácich pokračovala aj po prestávke a hostia môžu ďakovať pretechnizovanej hre Visolají, že neodišli s dvojciferným prídelom. Konečný výsledok stanovil dvoma gólmi kapitán Sviečka. Po záverečnom hvizde sa na ihrisku rozpútala nefalšovaná radosť hráčov a priaznivcov postupu, na ktorom nič nezmenia výsledky posledného kola.
n VISOLAJE: Štrbáň (Moško) – Sagan, Sviečka, Palme (Štefanec), Dlobík, Rosina, Mišutka, Madara, Baninec (Lohyňa), Hybben, M. Mužlay.
n PRUŽINA: Pružinský – Jadroň, Topor, M. Haviar, P. Kardoš (J. Haviar), I. Kardoš st., M. Kardoš (Jakubech), Žilinčík, Ondrušek, Mikušík, Vician (Špánik).
Rozhodovali Petrušek, Dobrodenka, Monček, 350 divákov.
D. SAGAN
POV. TEPLÁ – DULOV 2:2 (2:1)
n GÓLY: 23. Slovák, 34. Kolembus – 40. a 75. Mojto.
V úvode boli lepší hostia, ale Magerčiak nedovolil skórovať Mikolášovi a vynikol pri sóle Mojta. Suchánek sa zasa blysol pri šanci Kolembusa. Domáci v 23. min prečíslili obranu a Slovákom sa ujali vedenia. Mojto stroskotal na domácom brankárovi a Kvasnica nezasunul do siete Mikolášov center. Kolembus po úniku zvýšil na 2:0, ale v závere polčasu sa konečne presadil Mojto a znížil na 2:1. V druhom polčase postupne Mojto, Baláž, Kolár a Kvasnica nedokázali dopraviť loptu do domácej siete a v 61. min Pažitného gólovú hlavičku zázračne chytil Magerčiak. Lutišan potom vystrelil nepresne, rovnako na druhej strane Kvasnica. V 75. min ukázal rýchlonohý Mojto obrane chrbát a preloboval výborného Magerčiaka. Zápas skončil spravodlivou remízou.
n POV. TEPLÁ: Magerčiak – Vachalík, Kováčik (S. Urík), Hrubo (P. Urík), Lutišan, Zlatoš, Kolembus, Štefánik, Šimík, Slovák, Gardian (Janíček).
n DULOV: Suchánek – Mikula, Mikoláš, Mojto, Gašpar, Troška (Slabý), Pavliš, Kolár, Baláž, Pažitný, Kvasnica.

14. Prejta 25 3 3 19 21:72 12

Magerčiak (Pov. Teplá), Pavliš (Dulov), Mišutka (Visolaje), Sagan (Visolaje), Jozef Čelko (M. Lednice), Prekop (Horovce), M. Bušík (Prejta), Ďuriš (Plevník), Jakúbek (Ilava), Gardian (Beluša), S. Trúchlik (Papradno).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?