Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Radosť sklárov a Domaniže

N. ZÁMKY – L. ROVNE 1:1 (0:1) n GÓLY: 90. Dang Van – 18. Kecík. Hostia potrebovali body ako soľ a v prvom polčase mali nielenže viac streleckých pokusov,

N. ZÁMKY – L. ROVNE
1:1 (0:1)
n GÓLY: 90. Dang Van – 18. Kecík.
Hostia potrebovali body ako soľ a v prvom polčase mali nielenže viac streleckých pokusov, ale od 18. min aj viedli zásluhou Kecíka, ktorý trafil krížnou strelou vzdialenejší vinkel. V 35. min išiel po chybe domácich zadákov sám Kristiník, no Szapu zachránil. Novozámčania dali o sebe vedieť iba v prvej a poslednej minúte polčasu, po obrátke sa predsa len prebrali a v 55. min mohlo byť vyrovnané. Dang Vanova strela však tesne minula cieľ. Potom sa ešte po hlavičke Mišuna predviedol Szapu a keď sa zdalo, že zachraňujúci sa hostia si odvezú všetky body, po Mlynárovej strele dorazil do prázdnej brány Dang Van.
Rozhodoval Fabian, ŽK: Hlavačka - Martinka, 200 divákov.
n N. ZÁMKY Szapu – Hlavačka, Zsák, Piskla (71. Molnár), Dékány, Kubištel, Horňáček, Andrášik, Dang Van, Mlynár, Ďurický. Tréner J. Chovanec.
n L. ROVNE: Kováč – Ptáček, Martinka, Šebo, Mišík, Hrehuš, Mackovčin, Kecík (83. Štefanec), Mišun, Václavík, Kristín (84. Dragula). MARIÁN DRAGÚŇ
DOMANIŽA – ŠAMORÍN
3:0 (1:0)
n GÓLY: 34. Lagín, 87. Svoboda, 90. Král.
V zápase o záchranu sa hosťom darila defenzívna taktika takmer až do konca. Domáci boli v kŕči a v 24. min Svobodovu strelu odvrátili hostia z bránkovej čiary. O desať minút našiel Ušiak presnou prihrávkou Lagína – 1:0. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a Domaniža neustále narážala na pevný obranný val súpera. V 60. min Ušiak prehodil brankára aj bránu a Kardošov volej preletel v 66. min tesne vedľa žrde. Pörsök v 82. min vyrazil Kardošovu delovku a v 85. min Kvaššay hlavičkoval zblízka vedľa. Až v 87. min po biliardovej akcii dal dôležitý druhý gól Svoboda. V závere Zaťka vyrazil strelu Szollósa a v 90. min Král potvrdil zaslúženú výhru domácich, ktorí sa udržali.
Rozhodoval Gašparovič, bez ŽK, 200 divákov.
n DOMANIŽA: Zaťko – Ušiak, Kvaššay, Šuška, Král, Kopecký, Kardoš (82. Meheš), Hudek (65. Slamka), Augustín, Lagín (85. Hošták), Svoboda. Tréner P. Košík.
n ŠAMORÍN: Pörsök – Džupír, T. Soós, Szollós, Rigó, Fehér, Šiška (80. Urhoffer), Lacko, E. Soós, Szallay, Öszi. Tréner M. Novotný.
JÁN MOŽUCHA

DUBNICA B – GABČÍKOVO
3:0 (2:0)
n GÓLY: 26. a 40. Tubonemi, 66. Straka.
V dobrom zápase, ktorý sa páčil najmä po prestávke, zaslúžene vyhrali domáci. V 26. min po rohu Matejova Tubonemi vrátil do siete loptu po neúspešnej hlavičke. O šesť minút bomba Matejova z priameho kopu tesne minula šibenicu. V 40. min Tubonemi po úniku zvýšil na 2:0, keď si jeho strelu zrazil do siete Meheš. Po prestriedaní sa hostia zlepšili, ale v 48. min po Matejovovom lobe Gorelka trafil žrď prázdnej brány. V 65. min A. Csicsay bránu netrafil a o minútu po akcii Augustíniho a Beňa Straka zvýšil na 3:0. Gorelka v 68. min z päťky hlavičkoval vedľa a v 74. min K. Csicsay z rovnakého miesta prestrelil dubnickú bránu. V 78. min po centri Matejova hlavičke Vlada chýbala presnosť a v 83. min minul bránu Gabčíkova Ulrich.
Rozhodoval Fehér, ŽK: Tubonemi, 150 divákov.
n DUBNICA B: Satina – Beňo, Chmelík, Bajza, Horný, Straka, Tubonemi, Matejov, Vlado (83. Ranuša), Gorelka (73. Ulrich), Augustíni (83. Alžbetkin). Tréner D. Kramlík.
n GABČÍKOVO: Meheš (46. Izsmán) – Bartalos, Végh (46. Kozmér), Liskay, Soós, K. Csicsay, Illés, Baják, Habán (46. A. Csicsay), Kóňa, Hamár. Tréner A. Biró.
ALEXANDER BAKOŠ
NEDED - POV. BYSTRICA
5:1 (0:1)
n GÓLY: 47. a 90. Filip, 54. Čentéš, 76. Ambrus, 82. Paštiak – 13. Sovík.
Hráči Nededu sa v prvom polčase predbiehali v zahadzovaní šancí, hostí navyše viackrát zachránil ich najlepší hráč brankár Bartek. Na opačnej strane sa musel páčiť krásny volej Považana Sovíka - 0:1. Druhé dejstvo odštartovali dva zlepené góly domácich, ktorí diktovali tempo hry až do konca stretnutia. V 60. min. pohrozili hostia zásluhou Papajčíka, ale na brankárovej čiare situáciu ratoval strážca svätyne Černý. Výhru pečatil druhým gólom v slušnom zápase hrajúci tréner FC Andrej Filip. Konečný výsledok je ale pre P. Bystricu príliš krutý, Neded si upevnil 4. miesto v tabuľke.
Rozhodoval Krivošík, ŽK: Bednár, 400 divákov.
n NEDED: Černý - Beták, R. Ballabáš, Heriban, Čentéš (71. Kalmár) - Jedinák, Ambrus, Varga, Filip - Vlčan, Paštiak (82. Pál). Tréner A. Filip.
n RAVEN: Bartek - Bracaník, Nemček, Ištók, Pauer, Paštík, Valient (39. Bednár), Sedliaček, Povinec, Papajčík, Sovík. Tréner V. Chovanec.
JOZEF SKLENÁR
n Výsledky 29. kola: V. Ludince – Myjava 1:1 (0:0), 87. Dulai – 75. Černáček, Galanta - Jaslovské Bohunice 0:0, ČFK Nitra - Partizánske 3:1 (0:0), 71. a 74. R. Borčin, 60. vlastný - 76. Lovička, D. Vestenice - Štúrovo 5:1 (2:1), 35. a 57. Laurinec, 40. Obert, 47. Kurbel, 52. Cíger - 39. Molnár.

3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Jantar team v cieli Dakaru 2021

Posledná, krátka, 202 kilometrov dlhá etapa uzavrela kruh po Saudskej Arábii a priviedla jazdcov späť do Jeddahu. Obaja jazdci Jantar teamu úspešne absolvovali cez 8000 kilometrov trati a dorazili do cieľa Rely Dakar 2021.

Na pokračovanie Vážskej cyklomagistrály chce krajská samospráva využiť eurofondy

Trenčiansky samosprávny kraj plánuje v tomto roku vybudovať štvrtý z ôsmich úsekov Vážskej cyklomagistrály.

M. Kulkovský: Očkovanie je účinná a bezpečná zbraň

Pripomenul, že nový koronavírus za rok usmrtil viac ako dva milióny ľudí vo svete a viac ako 91 miliónov ľudí bolo nakazených, a to aj napriek prijatým opatreniam.