TRENČÍN. Spomedzi tridsiatich ocenených bolo jedenásť z nášho regiónu. Kristína Sláviková zo ZŠ Slovanská Považská Bystrica vynikala v biológii, kým výtvarné práce Miroslavy Zemkovej zo ZUŠ Dubnica si vďaka leteckej pošte našli obdivovateľov až v ďalekom Japonsku. Jej spolužiak Filip Olejník názorne ukázal, že cenu najlepšieho hráča na keyborde získal právom a Let čmeliaka roztlieskal sálu. Samuel Beznák zo ZŠ CI Dubnica patril k nadaným matematikusom a fyzikusom, ako ho nazval trenčiansky rytier. Juliana Paulovičová zo ZŠ Slovenských partizánov v Považskej Bystrici sa presadila nielen v Pytagoriáde, ale aj v literárnej súťaži Európa v škole. Budúca manažérka svojím ocenením potešila aj svoju učiteľku Dagmar Skladanú, ktorá sa venuje malému bábätku.
Dubnickí gymnazisti Branislav Jesenský a Michal Hladký dokázali svoje vedomosti v geografickej olympiáde, kým Lucia Briestenská z Gymnázia v Považskej Bystrici musela stredovekému moderátorovi vysvetľovať, čo je fotosyntéza, o ktorej v časoch Matúša Čáka neslýchali. Na rad potom prišli aj športovci. Jerguš Koplík z CVČ ŠŠS v Dubnici vyhral slovenský šam- pionát v behu na lyžiach a Peter Procházka zo ZŠ Slovenských partizánov v Považskej Bystrici reprezentoval úspešných majstrovských hádzanárov. Budúci inštalatér z SOU stavebného v Považskej Bystrici Tomáš Adamčík si za výhru v medzinárodnej súťaži vyslúžil angažmá na hrade, pretože dobrých majstrov nie je nikdy dosť.
Prvú cenu v kategórii škôl vo vedomostných a záujmových súťažiach získala ZŠ Mládežnícka v Púchove, ktorá patrí roky k najlepším. Príslušnosť v krajskej špičke potvrdila tretím miestom ZŠ Slovanská v Považskej Bystrici. Tretie miesto patrilo aj ZŠ C I Dubnica medzi športovými školami. ⋌(JŠ)