Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
FUTBAL TURNAJ

Majk osviežením turnaja

Počas hodov sa v Dolných Kočkovciach stretávajú pravidelne na turnaji mužstvá starých pánov. Domáci Old boys patria medzi skúsené mužstvá, pretože sa pravidelne stretávajú nielen zo slovenskými, ale aj moravskými súpermi.

„Okrem tradičného rivala Zvolenskej Slatiny sa na turnaj zúčastňuje aj Vígľaš Pstruša. Skontaktovali sme sa na posedení po turnaji vo Zvolenskej Slatine a Vígľašania ponuku prijali. Výhodou bolo aj možnosť ísť spoločným autobusom so Slatinčanmi. Štvrtým účastníkom bola Ochodnica z Kysúc, ktorá má u nás premiéru,“ prezradil predseda TJ a jeden z brankárov bývalých hráčov František Valach.
Hoci z ihriska už rozvoniaval guláš, na trávnika sa rozcvičovalo iba zopár domácich. „Zvolenská Slatina príde neskôr, pretože sa im pokazil autobus a poslali sme pre nich náš,“ vysvetľuje meškanie predseda. Ešte pred začiatkom turnaja spôsobovala najväčší rozruch exotická posila z Mali pracujúca v Púchove. „Jeho meno je pre nás nezapamätateľné, voláme ho jednoducho Majk,“ pridáva sa do debaty úspešný tréner miestnych dorastencov a obranca Old boys Milan Kučík. Africká posila ukázala, že s technikou na tom nie je najhoršie, ale do základnej zostavy sa nedostala.
l Výsledky:
D. Kočkovce – Zv. Slatina
1:2 (0:1)
l Gól D. Kočkoviec: Majk (11 m).
Po nepremenení troch výbor- ných príležitostí, keď lopta rozvlnila iba sieť za bránou hostí, si domáci náhradníci povzdychli. „Hráme takto skoro vždy, mi-
lión šancí a gólu nikde.“ Ten padol o chvíľu, ale do Valachovej siete. Po prestávke domáci pritlačili a po ruke v šestnástke nasledoval pokutový kop, Majk, ktorý po počiatočnom rešpekte z lopty i protihráčov sa čoraz častejšie presadzoval proti starším a ťažším súperom, ho s prehľadom premenil. Za stavu 1:1 mali hostia tri šance. Valach chytil sólový únik, potom mal šťastie, ale po nedorozumení v obrane inkasoval druhý gól. Z tlaku Kvocerovej hlavičke chýbal kúsok, aby skončila v sieti a hoci posledných desať minút bolo na ihrisku dvanásť domácich, čo si nik nevšimol, vyrovnať sa im nepodarilo.
Vígľaš Pstruša – Ochodnica 1:1 (1:0), p. k. 5:3
Hráči od Hrona začali aktívnejšie a rýchlo sa ujali vedenia. Ďalšie góly nepridali, ale aj tak sa zdalo, že bez väčších problémov postúpia. Ochodničania s blížiacim sa záverom akoby dostali sily a po rýchlom protiútoku ľavý krídelník z uhla technickou strelou ponad vybiehajúceho brankára vyrovnal. V rozstrele Vígľašania nezaváhali, a keď ich súper raz neuspel, o druhom finalistovi bolo rozhodnuté.
l O 3. miesto:
Dolné Kočkovce – Ochodnica 6:3 (2:2)
l Góly D. Kočkoviec: A. Kresáň 2, Kvocera 2, Mikula, Luhový.
Súboj o tretie mesto na veľkých turnajoch nemá patričnú šťavu, pretože v mužstvách doznieva sklamanie z toho, že nepostúpili do finále. To však nebol prípad z D. Kočkoviec. Domáci Old boys mali dobrý vstup a podarilo sa im získať dvojgólové vedenie. Potom akoby sa s výsledkom uspokojili, čo súper potrestal a dvoma zlepenými gólmi vyrovnal na polčasových 2:2. Počas prestávky si domáci zrejme povedali, ako na nich a po niekoľkých minútach znova viedli dvojgólovým rozdielom 4:2. Súper z Kysúc sa nevzdával a podarilo sa mu znížiť na 4:3, lenže Kočkovčania už opätovné vyrovnanie nepripustili. Naopak, po zlepšenom výkone v závere pridali ďalšie dva góly a po tenisovej výhre 6:3 obsadili tretiu priečku.
l Finále:
Vígľaš Pstruša – Zv. Slatina 1:0 (0:0)
Horehronské derby prinieslo vyrovnaný futbal, ale šance ani jeden zo súperov nedokázal premeniť. Až v samom závere dopravili loptu do siete Vigľašania a stali víťazmi hodového turnaja, ktorí rozhodovali L. a M. Kučíkovci.
Po turnaji odchádzali všetci spokojní, lebo okrem dobrého pocitu ich hriala aj originálna Old boysovica, ktorá vzniká po vypálení jabĺk nazbieraných členmi klubu Old boys. ⋌(JŠ)

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?