Sobota, 8. máj, 2021 | Meniny má IngridaKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Repríza vyšla Prečínu

V nedeľu 6. júla sa v Papradne konal ďalší ročník futbalového turnaja o pohár starostu obce. Okrem domácich, ktorí mali mužov aj dorast, sa zúčastnili aj Prečín a Jasenica.

l Výsledky:
Papradno – Jasenica 3:1 (2:0)
l GÓLY: 11. J. Pavlík 1:0, 29. Janáček 2:0, 50. P. Mišutka 2:1, 56. S. Trúchlik 3:1.
Papradno bolo v prvom polčase lepšie a dvoma gólmi si priblížilo finále. Hosťom sa zásluhou P. Mišutku podarilo znížiť, ale štyri minúty pred koncom definitívne poistil výhru S. Trúchlik.
Papradno dorast – Prečín
1:3 (0:1)
l GÓLY: 1. Vicena 0:1, 44. P. Trúchlik 1:1, 50. Almasy 1:2, 60. Hlavoň 1:3.
Domáci dorastenci potvrdili, že druhé miesto v uplynulom ročníku I. triedy nebolo náhodné. Hoci inkasovali od piatoligistu rýchly gól už v 1. minúte, Prečín poriadne potrápili. V polovici druhého polčasu P. Trúchlik vyrovnal a rodilo sa prekvapenie. To odmietol desať minút pred koncom Almasy a v posledných sekundách hostia výhru ešte poistili.
l O 3. miesto:
Papradno dorast – Jasenica 5:0 (2:0)
l GÓLY: 28. Kompaník 1:0, 33. Lapúnik 2:0, 53. P. Trúchlik 3:0, 64. P. Trúchlik 4:0, 70. P. Trúchlik 5:0.
Vo vyrovnanom zápase hranom 2 x 35 minút, mali šance obe mužstvá, ale diváci na gól čakali takmer polhodinu. Brankár hostí najprv s námahou vyrazil prudkú strelu, o chvíľu mu po ďalšej bombe pomohlo brvno, lenže Kompaník už loptu poslal do siete. Tesne pred prestávkou si nabehol do šestnástky Lapúnik a prestrelil brániacich hráčov – 2:0. Po prestávke hostia pridali, no domáci brankár bol pozorný. V záverečnej štvrťhodine prišli veľké chvíle Patrika Trúchlika. Najprv umiestnenou strelou zvýšil na 3:0 a po zlej ofsajdovej pasci, keď na brankára bežali traja Papradňania, po peknej kľučke zvýšil strelou do prázdnej brány na 4:0. V posledných sekundách dal ešte piaty gól, čím dovŕšil hetrik, na ktorý mu stačilo sedemnásť minút.

l Finále:
Papradno – Prečín
1:1 (1:1), p.k. 2:4
l GÓLY: 4. Masaryk 0:1, 33. Tóth 1:1.
V repríze vlaňajšieho finále, ktoré vyhralo Papradno 3:1, začal lepšie Prečín. Usadil sa na domácej polovici, a hoci domáci brankár v 4. min vyriešil nepríjemnú situáciu, nabiehajúci Masaryk prudkou strelou spoza šestnástky trafil sieť – 0:1. Postupne sa začali presadzovať aj domáci a v závere polčasu donedávna ešte dorastenec Tóth vyrovnal. V druhom polčase mohli zmeniť skóre obe mužstvá, ale gól už nepadol a na rad prišli penalty. Prečínčania sa ani pri jednom zo štyroch pokusoch nepomýlili. Domáci Tóth trafil žrď, a keď Buday vyrazil strelu Janáčka, Prečín sa tešil zo zisku pohára, ktorý jeho hráčom odovzdal starosta Štefan Hatajčík s predsedom TJ Stanislavom Lališom.
Najlepším strelcom sa so štyrmi gólmi stal Patrik Trúchlik (Papradno dorast) a najlepším brankárom bol Marián Buday (Prečín). Turnaj pred 500 divákmi rozhodovali Koleno, Vadovský a Bušovský.
Turnajovú prestávku spestrila atraktívna súťaž v kopaní pokutových kopov, ktorej sa okrem hráčov a rozhodcov zúčastnili aj diváci. Postupne vypadli všetci z 36 strelcov, až sa vykryštalizovala najlepšia trojica. Ako prvý zaváhal Petr Janoušek z Prahy, ktorý skončil tretí po strele do žrde. Súboj najlepších dvoch strelcov pokračoval, ale keď strelu Martina Pavlíka z Jasenice brankár vyrazil, z prvenstva sa tešil Miroslav Almasy z Prečína, ktorý ako jediný kopal bosý. ⋌
⋌(JŠ)

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  5. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 929
  10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 6 321

Pre ružové a červené okresy sa podľa COVID automatu zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia.

24 h

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7. máj

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.