Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FUTBAL CORGOŇLIGA

Dubnica klesla v tabuľke na poslednú dvanástu priečku

TRNAVA – DUBNICA 2:1 (2:1) N GÓLY: 10. Kopúnek 1:0, 21. Seye 1:1, 42. Hruška 2:1.

TRNAVA – DUBNICA 2:1 (2:1)
N GÓLY: 10. Kopúnek 1:0, 21. Seye 1:1, 42. Hruška 2:1.
N TRNAVA: Rybánsky (Hrdina) - Cíferský, Doležaj, Pončák, Ďuriš, Kožuch (Guldan), Jelenkovič, Kopúnek, Hruška, Ľ. Hanzel, Filipovič (Bernáth).
N DUBNICA: Zajac - Pleva, Zimen (Kiška), Špendla, Nosek, Držík, Seye, Grendel, Porázik (Zapalač), J. Zápotoka (T. Zápotoka), Kulik.
Pre povinnosti Trnavčanov v I. predkole Pohára UEFA s gruzínskym WIT Georgia Tbilisi bolo stretnutie na žiadosť domácich preložené až na nedeľu. Domáci začali aktívne a nový brankár hostí Zajac mal v úvode problémy s nepríjemnými centrami Jelenkoviča. V 9. min mali hostia veľké šťastie, keď po Kožuchovom centri skrútil loptu do brvna vlastnej brány Špendla. O minútu sa Trnava tešila, keď Kopúnek poslal Kožuchovu prihrávku mimo dosah Zajacovým rúk – 1:0. V 17. min brankár hostí vychytal v dobrej šanci Ďuriša a potom sa potvrdilo známe nedáš – dostaneš. Nepresný výkop domáceho gólmana zachytil Seye, naznačil kľučku a s prehľadom ponad padajúceho Rybánskeho vyrovnal na 1:1. O chvíľu Rybánsky vyrazil strely Kulíka aj Seyeho. V 27. min Hruška prestrelil Zajacou bránu a v 31. min Porázikovej strele z uhla chýbala presnosť. O štyri minúty trafil legionár Filipovič zblízka hlavou brvno a po ďalšom presnom centri Pončáka Hruška po zemi trafil sieť – 2:1. Do druhého polčasu nastúpil v domácej bráne Hrdina, ale prvú šancu mal Kožuch, ale v 49. min bránu minul. Trnava bola aktívnejšia a hostí pred vlastnú bránu takmer nepustila. Pokus striedajúceho Zapalača bol privysoký a domáci Filipovič nemal rovnako presnú mušku. V 69. a v 70. min si Zajac poradil so strelami Bernátha aj Jelenkoviča. Hostia sa v 73. min dožadovali jedenástky po zákroku na Kišku, ktorý však dostal žltú kartu. V závere Trnava poctivo bránila, ale hostia sa pokúsili v 87. min o vyrovnanie, no Hrdina nepustil za svoj chrbát Plevov nepríjemný center.
N 1. kolo: Petržalka – Prešov 1:0 (0:0), 83. Kozák (11 m), Košice – Ružomberok 1:0 (1:0), 5. Novák, Slovan - B. Bystrica 0:0, Nitra - D. Streda 2:1 (1:0), 6. Gruber (11 m), 80. Bališ – 89. vlastný, Žilina - Zl. Moravce 2:0 (2:0), Štyvar 2.

DUBNICA – SLOVAN 1:3 (1:1)
N GÓLY: 11. Masaryk 0:1, 19. T. Zápotoka 1:1, 61. Masaryk 1:2, 84. Masaryk 1:3.

N DUBNICA: Zajac - Pleva, Zimen, Špendla, Nosek, Držík, Grendel (Obert), J. Zápotoka, T. Zápotoka (Chmelík), Seye, Kulík (Kiška).
N SLOVAN: Rodinger - Hanek, Serrano, Dobrotka, Valachovič, Černák, Breznaník, Masaryk, Gaucho (Meszároš), Ižvolt (Sylvestr), Pires.
V úvodnej desaťminútovke boli aktívnejší Dubničania, ale Rodinger včas vybehol proti Grendelovi. V 11. min sa Masaryk pekne uvoľnil a prudkou strelou dostal Slovan do vedenia. O osem minút po akcii Grendela a Seyeho ušiel T. Zápotoka a nedal brankárovi šancu – 1:1. Hra sa potom vyrovnala, ale častejšie sa o streľbu pokúšali domáci. Po prečíslení v 32. min zle vystrelil Seye a pokus Grendela bol nepresný. V závere polčasu boli bližšie ku gólu hostia. Piresovu strelu v 42. min s námahou vyrazil Zajac a po rohu Černák hlavičkoval tesne vedľa. Aktívny Grendel sa v posledných sekundách dostal do dobrej príležitosti, no loptu poslal vysoko nad bránu. V 51. min Masaryk mal dobrú šancu, ale jeho prudkej strele chýbala presnosť. Hostia čoraz viac získavali prevahu zásluhou Sylvestra a Dubničania začali mať problémy. V 61. min Masaryk krásnou strelou zvýšil na 1:2. Strelec hostí skúšal šťastie aj naďalej, ale chýbala mu presnosť. Keď sa neujala ani Breznaníkova strela v 68. min, domáci Zimen v 72. min dostal za strčenie do protihráča zbytočnú červenú kartu. O tri minúty zaváhal v šanci Černák, ktorý hlavičkoval nad a na druhej strane minul bránu v 77. min Držík. Šesť minút pred koncom po Serranovom centri dovŕšil hetrik hlavou Masaryk. Najlepší hráč zápasu v 87. min nožničkami minul bránu a v 90. min podržal domácich Zajac, ktorý zmaril šance Meszároša a Černáka.
2. kolo: D. Streda – Trnava 3:0 (1:0), 66. Landerl, 76. Regedei, 90. Kweuke, Petržalka – Žilina 0:2 (0:1), 43. Štyvar, 81. Jež, Prešov – Ružomberok 3:2 (1:1), 3. Penksa, 63. Pikl, 90. Prekop – 26. a 78. Zošák, B. Bystrica – Košice 0:1 (0:1), 42. Školník, Zl. Moravce – Nitra 1:1 (0:1), 61. Mores – 3. Bališ.
12. Dubnica 2 0 0 2 2:5 0
N 3. kolo sobota 2.8.: Ružomberok - B. Bystrica, Košice - Dubnica (18.30 h), Trnava - Zl. Moravce, Slovan - D. Streda, Nitra – Petržalka, Žilina – Prešov. (JŠM)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Päť chýb pri zateplení strechy
  5. Vitajte v postapokalyptickom svete
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.
Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.