Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 2. KOLO

Beluša zakopla pod Vápčom

ILAVA – PRUŽINA 2:0 (2:0) n GÓLY: 26. Jakúbek, 31. G. Cabaj. Vo vyrovnanom zápase mali šance obe mužstvá, lenže o zisku troch bodov pre domácich rozhodl

ILAVA – PRUŽINA 2:0 (2:0)
n GÓLY: 26. Jakúbek, 31. G. Cabaj.
Vo vyrovnanom zápase mali šance obe mužstvá, lenže o zisku troch bodov pre domácich rozhodla ich lepšia muška. V 26. min sa strelecky presadil Jakúbek a o chvíľu aj najlepší hráč stretnutia G. Cabaj. Pružinčania mali dve dobré príležitosti, ktoré im však brankár Vrábel zmaril. Po prestávke pokračoval vyrovnaný duel, Ilavčania udržiavali vedenie, ktoré mohli v 90. min ešte zvýšiť, ale nastrelili iba brvno.
n ILAVA: Vrábel – Pilát, Calpaš, Strapko, Galko, Tomanica (Samek), G. Cabaj, Jakúbek (A. Pagáč), Šedo, Srovnal, Mladoš (Porubčan).
n PRUŽINA: Kubiš – I. Kardoš ml. (P. Haviar), J. Fabuš, M. Haviar, P. Kardoš, I. Kardoš st. (Jakubech), Matušík, J. Haviar, Ondrušek, Mikušík, A. Fabuš.
Rozhodovali Migat, M. Mazan. A. BAKOŠOVÁ

M. LEDNICE – PAPRADNO 3:0 (1:0)
n GÓLY: 44. T. Čelko, 54. Ľ. Vančo, 62. Dudák.
Prvú šancu mali domáci v 10. min, ale Ľ. Vančo zo šestnástky Hromadíka neprekonal. Hostia pohrozili Černošíkom, ale Petráš bol pozorný. V 42. min netrafil bránu hosťujúci Janáček a v 44. min za to Papradňania pykali, keď skóroval T. Čelko. Domáci súpera pritlačili a v 46. min Dudák hlavičkoval vedľa. O osem minút hosťom nevyšla ofsajdová pasca a Ľ. Vančo zvýšil na 2:0. V 62. min po centri z krídla uzavrel skóre stretnutia Dudák na 3:0. V 66. min po nedorozumení domácej obrany išiel Janáček sám na bránu, ale mieril vedľa. V 72. min mohol zvýšil vedenie M. Ledníc Dudák, ale ani jeho sólo gólom neskončilo.
n M. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, M. Lednický (M. Košút), M. Vančo, Šimko, Jozef Čelko (Jakub Čelko), Čerňanský, Ľ. Vančo, Dudák, T. Čelko (T. Hudek).
n PAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, Vachalík, M. Trúchlik (Tóth), S. Trúchlik, Kukučka (Krištof), Klabník, Pavlík (Martinec), Černošík, Jánošík, Janáček.
Rozhodovali Cíbik, M. Pecuš. (IG)
D. MARIKOVÁ – PLEVNÍK 2:2 (0:2)
n GÓLY: 78. Rak (11 m), 90. J. Vlach – 28. M. Smataník, 38. Kušnier.
V prvom polčase boli jasne lepší hostia, ktorí mohli viesť aj päťgólovým rozdielom. V 28. min po kolmej akcii M. Smatník dostal hostí do vedenia. V 38. min si šikovne za obranu nabehol Kušnier a zvýšil na 0:2. Ďalšie tri tutovky Plevníka zmaril výborný Kaniak. V prestávke domáci vystriedali a zmeny ich hru oživili. Plevníčania sa už nepúšťali do útočenia a uspokojili sa s vedením. To sa im nevyplatilo, lebo za podraznie v šestnástke nasledoval pokutový kop, z ktorého Rak znížil na 1:2. V 90. min sa o vytúženú remízu postaral J. Vlach televíznymi nožničkami - 2:2.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Hamár, Fico, R. Vlach, Rak, Vajdík (V. Zemančík), Hudek (Turičík), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
n PLEVNÍK: Magerčiak – Marián Kremeň, Turčani, Butko, Ligas, Kucharík, Monček, Adamec (Miroslav Kremeň), M. Smataník (Kováčik), Kušnier, Tichý (P. Tamáši).
Rozhodovali Zvak, Tomášek. (PZV)

DULOV – BRVNIŠTE 5:0 (1:0)
n GÓLY: 46. a 48. Kolár, 80. a 87. Kvasnica, 15. Baláž.
V zápase mali prvú šancu hostia, ale Šlesar hlavičkoval vedľa. Kolár vysunul Baláža, ktorý nezaváhal - 1:0. Pažitný potom zastavil únik M. Hároníka a Ecker po rohu mieril vedľa. Na druhej strane Balážovu strelu vyrazil J. Čapliar. Úvod druhej časti vyšiel fantasticky domácim. Kolár v úvodných sekundách zvýšil na 2:0. Hneď po rozohraní Pažitný vysunul Kolára, ktorý ušiel obrane, a nedal brankárovi šancu. O chvíľu center Kolára nezasunul do siete V. Suchánek. V 63. min čaroval Ľ. Suchánek, ktorý kryl sólo Šlesara a Hároníkovu dorážku. Desať minút pred koncom po peknej akcii Kvasnica pridal štvrtý gól. J. Čapliar podržal Brvnišťanov pri strele Mikoláša. V závere sa po skrumáži najlepšie orientoval Kvasnica a piatym gólom ukončil pekné futbalové predstavenie, za ktoré hráčov odmenili diváci potleskom.
n DULOV: Suchánek – Slabý (Kvasnica), Mikoláš, Kanderka, Gašpar, V. Suchánek, Pavliš, Kolár, Baláž, Pažitný Vozár.
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Holiš, B. Čapliar, Koreník, Ecker, Koreň, Miniarik, Kadák (Nosál), Sojčík (Fusko), Šlesár, M. Hároník.
Rozhodovali J. Mazán, Švec.
P. PREKOP
LÚKY – PÚCHOV B 1:4 (1:1)
n GÓLY: 25. Kresánek – 30. Veng, 75. vlastný, 80. P. Pagáč, 85. Chrenko.
Susedské derby bolo vyrovnané iba v úvode. Potom prevzali do rúk taktovku hostia, ktorí mali viacero šancí. Boli to však domáci, ktorí dali úvodný gól Kresánkom. Z vedenia sa netešili dlho, lebo Veng strelou spoza šestnástky prekvapil domáceho gólmana, ktorému lopta prekĺzla do siete a vyrovnal. Ďalšie šance Púchova B zahodil postupne P. Pagáč, Vlasatý a Mojík. Štvrťhodinu pred koncom sa nedohodli domáci obranca s brankárom, ktorý ho nešťastne prehlavičkoval – 1:2. O päť minút si na pekný center nabehol P. Pagáč a zvýšil na 1:3. Posledné slovo mal päť minút pred koncom Chrenko, keď vnikol do šestnástky a nedal brankárovi šancu.
n LÚKY: Trník – Ofúkaný, Túček, Kozma, Martiško, Pavlis, Satina, Staník, Badura, Kresánek, Revák.
n PÚCHOV B: Jankovič – Veng, Poljak, Ciesar, Mojík, Chrenko, Vlasatý, P. Pagáč, Peter Hrnčiarik, E. Pagáč, Martinka.
Rozhodovali Kameník, Vadovský. J. GAŠPÁREK

HOROVCE – UDIČA 2:2 (2:1)
n GÓLY: 7. L. Cíbik, 28. Kučo – 16. I. Chochel, 80. E. Hrebík.
V zaujímavom stretnutí dali domáci rýchly gól, ale Udiča, hrajúca bez šiestich hráčov zásluhou najlepšieho strelca I. Chochela vyrovnala. Horovčania pridali a čoskoro sa znova tešili z vedúceho gólu. Hra sa vyrovnala, ale do prestávky sa skóre nemenilo. V druhej časti Udiča zvýšila úsilie a snažila sa vyrovnať. Podarilo sa to až desať minút pred koncom stretnutia, keď E. Hrebík presnou strelou zaistil hosťom bod.
Rozhodovali Peťovský, Petrušek. (ŠT)
H. PORUBA – BELUŠA 3:1 (2:0)
n GÓLY: 36. Majerík, 46. a 74. A. Staňo – 56. J. Mužlay.
V zápase ašpirantov na postup do V. ligy počas celého zápasu boli hostia lepším mužstvom. Nevyužili niekoľko tutoviek postupne Sýkorom, J. Mužlayom a Revákom, na čo doplatili. V 36. min po rohu Mráza skóroval hlavou Majerík. Od tohto momentu Belušania zvýšili aktivitu, avšak domáca brána bola ako zakliata. Tesne pred prestávkou po spornej situácii v domácej šestnástke, keď si hostia žiadali penaltu, po rýchlom brejku A. Staňo zvýšil na 2:0. Po prestávke začali hostia veľkým náporom a v 56. min J. Mužlay znížil na 2:1. Bolo iba otázkou času, kedy hostia vyrovnajú, avšak v 74. min po chybe hosťujúcej obrany A. Staňo zvýšil na 3:1. Do konca zápasu hostia vyvinuli veľký tlak, ale domácu bránu neohrozili.
n H. PORUBA: Leško – Mazáň, P. Živčic, Majerík, Mráz (Jánoško), Martin Živčic, Prostinák, Krajči, A. Staňo (R. Puček), T. Staňo, Kasenčák (Papp).
n BELUŠA: Stehel – Šedík, Pavol Vavrík, Holčík (Chovanec), Topolan, Švec, J. Mužlay, Sýkora (Škorvánek), Hološko, Revák (Boháčik), Peter Vavrík.
Pred 400 divákmi rozhodovali Milčík, Zigo, J. Kováč. (VM)
1. Púchov B 2 2 0 0 7:3 6
2. H. Poruba 2 2 0 0 5:1 6
3. M. Lednice 2 2 0 0 4:0 6
4. Plevník 2 1 1 0 4:2 4
5. Udiča 2 1 1 0 3:2 4
6. Dulov 2 1 0 1 7:3 3