Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 2. KOLO

Beluša zakopla pod Vápčom

ILAVA – PRUŽINA 2:0 (2:0) n GÓLY: 26. Jakúbek, 31. G. Cabaj. Vo vyrovnanom zápase mali šance obe mužstvá, lenže o zisku troch bodov pre domácich rozhodl

ILAVA – PRUŽINA 2:0 (2:0)
n GÓLY: 26. Jakúbek, 31. G. Cabaj.
Vo vyrovnanom zápase mali šance obe mužstvá, lenže o zisku troch bodov pre domácich rozhodla ich lepšia muška. V 26. min sa strelecky presadil Jakúbek a o chvíľu aj najlepší hráč stretnutia G. Cabaj. Pružinčania mali dve dobré príležitosti, ktoré im však brankár Vrábel zmaril. Po prestávke pokračoval vyrovnaný duel, Ilavčania udržiavali vedenie, ktoré mohli v 90. min ešte zvýšiť, ale nastrelili iba brvno.
n ILAVA: Vrábel – Pilát, Calpaš, Strapko, Galko, Tomanica (Samek), G. Cabaj, Jakúbek (A. Pagáč), Šedo, Srovnal, Mladoš (Porubčan).
n PRUŽINA: Kubiš – I. Kardoš ml. (P. Haviar), J. Fabuš, M. Haviar, P. Kardoš, I. Kardoš st. (Jakubech), Matušík, J. Haviar, Ondrušek, Mikušík, A. Fabuš.
Rozhodovali Migat, M. Mazan. A. BAKOŠOVÁ

M. LEDNICE – PAPRADNO 3:0 (1:0)
n GÓLY: 44. T. Čelko, 54. Ľ. Vančo, 62. Dudák.
Prvú šancu mali domáci v 10. min, ale Ľ. Vančo zo šestnástky Hromadíka neprekonal. Hostia pohrozili Černošíkom, ale Petráš bol pozorný. V 42. min netrafil bránu hosťujúci Janáček a v 44. min za to Papradňania pykali, keď skóroval T. Čelko. Domáci súpera pritlačili a v 46. min Dudák hlavičkoval vedľa. O osem minút hosťom nevyšla ofsajdová pasca a Ľ. Vančo zvýšil na 2:0. V 62. min po centri z krídla uzavrel skóre stretnutia Dudák na 3:0. V 66. min po nedorozumení domácej obrany išiel Janáček sám na bránu, ale mieril vedľa. V 72. min mohol zvýšil vedenie M. Ledníc Dudák, ale ani jeho sólo gólom neskončilo.
n M. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, M. Lednický (M. Košút), M. Vančo, Šimko, Jozef Čelko (Jakub Čelko), Čerňanský, Ľ. Vančo, Dudák, T. Čelko (T. Hudek).
n PAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, Vachalík, M. Trúchlik (Tóth), S. Trúchlik, Kukučka (Krištof), Klabník, Pavlík (Martinec), Černošík, Jánošík, Janáček.
Rozhodovali Cíbik, M. Pecuš. (IG)
D. MARIKOVÁ – PLEVNÍK 2:2 (0:2)
n GÓLY: 78. Rak (11 m), 90. J. Vlach – 28. M. Smataník, 38. Kušnier.
V prvom polčase boli jasne lepší hostia, ktorí mohli viesť aj päťgólovým rozdielom. V 28. min po kolmej akcii M. Smatník dostal hostí do vedenia. V 38. min si šikovne za obranu nabehol Kušnier a zvýšil na 0:2. Ďalšie tri tutovky Plevníka zmaril výborný Kaniak. V prestávke domáci vystriedali a zmeny ich hru oživili. Plevníčania sa už nepúšťali do útočenia a uspokojili sa s vedením. To sa im nevyplatilo, lebo za podraznie v šestnástke nasledoval pokutový kop, z ktorého Rak znížil na 1:2. V 90. min sa o vytúženú remízu postaral J. Vlach televíznymi nožničkami - 2:2.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Hamár, Fico, R. Vlach, Rak, Vajdík (V. Zemančík), Hudek (Turičík), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
n PLEVNÍK: Magerčiak – Marián Kremeň, Turčani, Butko, Ligas, Kucharík, Monček, Adamec (Miroslav Kremeň), M. Smataník (Kováčik), Kušnier, Tichý (P. Tamáši).
Rozhodovali Zvak, Tomášek. (PZV)

DULOV – BRVNIŠTE 5:0 (1:0)
n GÓLY: 46. a 48. Kolár, 80. a 87. Kvasnica, 15. Baláž.
V zápase mali prvú šancu hostia, ale Šlesar hlavičkoval vedľa. Kolár vysunul Baláža, ktorý nezaváhal - 1:0. Pažitný potom zastavil únik M. Hároníka a Ecker po rohu mieril vedľa. Na druhej strane Balážovu strelu vyrazil J. Čapliar. Úvod druhej časti vyšiel fantasticky domácim. Kolár v úvodných sekundách zvýšil na 2:0. Hneď po rozohraní Pažitný vysunul Kolára, ktorý ušiel obrane, a nedal brankárovi šancu. O chvíľu center Kolára nezasunul do siete V. Suchánek. V 63. min čaroval Ľ. Suchánek, ktorý kryl sólo Šlesara a Hároníkovu dorážku. Desať minút pred koncom po peknej akcii Kvasnica pridal štvrtý gól. J. Čapliar podržal Brvnišťanov pri strele Mikoláša. V závere sa po skrumáži najlepšie orientoval Kvasnica a piatym gólom ukončil pekné futbalové predstavenie, za ktoré hráčov odmenili diváci potleskom.
n DULOV: Suchánek – Slabý (Kvasnica), Mikoláš, Kanderka, Gašpar, V. Suchánek, Pavliš, Kolár, Baláž, Pažitný Vozár.
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Holiš, B. Čapliar, Koreník, Ecker, Koreň, Miniarik, Kadák (Nosál), Sojčík (Fusko), Šlesár, M. Hároník.
Rozhodovali J. Mazán, Švec.
P. PREKOP
LÚKY – PÚCHOV B 1:4 (1:1)
n GÓLY: 25. Kresánek – 30. Veng, 75. vlastný, 80. P. Pagáč, 85. Chrenko.
Susedské derby bolo vyrovnané iba v úvode. Potom prevzali do rúk taktovku hostia, ktorí mali viacero šancí. Boli to však domáci, ktorí dali úvodný gól Kresánkom. Z vedenia sa netešili dlho, lebo Veng strelou spoza šestnástky prekvapil domáceho gólmana, ktorému lopta prekĺzla do siete a vyrovnal. Ďalšie šance Púchova B zahodil postupne P. Pagáč, Vlasatý a Mojík. Štvrťhodinu pred koncom sa nedohodli domáci obranca s brankárom, ktorý ho nešťastne prehlavičkoval – 1:2. O päť minút si na pekný center nabehol P. Pagáč a zvýšil na 1:3. Posledné slovo mal päť minút pred koncom Chrenko, keď vnikol do šestnástky a nedal brankárovi šancu.
n LÚKY: Trník – Ofúkaný, Túček, Kozma, Martiško, Pavlis, Satina, Staník, Badura, Kresánek, Revák.
n PÚCHOV B: Jankovič – Veng, Poljak, Ciesar, Mojík, Chrenko, Vlasatý, P. Pagáč, Peter Hrnčiarik, E. Pagáč, Martinka.
Rozhodovali Kameník, Vadovský. J. GAŠPÁREK

HOROVCE – UDIČA 2:2 (2:1)
n GÓLY: 7. L. Cíbik, 28. Kučo – 16. I. Chochel, 80. E. Hrebík.
V zaujímavom stretnutí dali domáci rýchly gól, ale Udiča, hrajúca bez šiestich hráčov zásluhou najlepšieho strelca I. Chochela vyrovnala. Horovčania pridali a čoskoro sa znova tešili z vedúceho gólu. Hra sa vyrovnala, ale do prestávky sa skóre nemenilo. V druhej časti Udiča zvýšila úsilie a snažila sa vyrovnať. Podarilo sa to až desať minút pred koncom stretnutia, keď E. Hrebík presnou strelou zaistil hosťom bod.
Rozhodovali Peťovský, Petrušek. (ŠT)
H. PORUBA – BELUŠA 3:1 (2:0)
n GÓLY: 36. Majerík, 46. a 74. A. Staňo – 56. J. Mužlay.
V zápase ašpirantov na postup do V. ligy počas celého zápasu boli hostia lepším mužstvom. Nevyužili niekoľko tutoviek postupne Sýkorom, J. Mužlayom a Revákom, na čo doplatili. V 36. min po rohu Mráza skóroval hlavou Majerík. Od tohto momentu Belušania zvýšili aktivitu, avšak domáca brána bola ako zakliata. Tesne pred prestávkou po spornej situácii v domácej šestnástke, keď si hostia žiadali penaltu, po rýchlom brejku A. Staňo zvýšil na 2:0. Po prestávke začali hostia veľkým náporom a v 56. min J. Mužlay znížil na 2:1. Bolo iba otázkou času, kedy hostia vyrovnajú, avšak v 74. min po chybe hosťujúcej obrany A. Staňo zvýšil na 3:1. Do konca zápasu hostia vyvinuli veľký tlak, ale domácu bránu neohrozili.
n H. PORUBA: Leško – Mazáň, P. Živčic, Majerík, Mráz (Jánoško), Martin Živčic, Prostinák, Krajči, A. Staňo (R. Puček), T. Staňo, Kasenčák (Papp).
n BELUŠA: Stehel – Šedík, Pavol Vavrík, Holčík (Chovanec), Topolan, Švec, J. Mužlay, Sýkora (Škorvánek), Hološko, Revák (Boháčik), Peter Vavrík.
Pred 400 divákmi rozhodovali Milčík, Zigo, J. Kováč. (VM)
14. Brvnište 2 0 0 2 0:7 0

Vrábel (Ilava) - T. Staňo (H. Poruba), Topolan (Beluša), J. Vlach (D. Mariková), Ligas (Plevník), Dudák (M. Lednice), Černošík (Papradno), Kolár (Dulov), Baláž (Dulov), P. Pagáč (Púchov B), E. Hrebík (Udiča).

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  3. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Mestám a obciam spôsobilo problém aj skrátenie testovania na dva dni

Informácie v oblasti celoplošného testovania sa menia zo dňa na deň, ani príslušníci Ozbrojených síl (OS) SR nedokážu zodpovedať všetky otázky, ktoré trápia starostov.

Na Slovensku pribudlo v stredu 2785 infikovaných

269 nových prípadov hlásia z Trenčianskeho kraja.

RODÁK Z JASENICE TO DOTIAHOL AŽ DO OLYMPIJSKÉHO VÝBERU

Tri strely na bránu? Načo to hrajú? Čuduje sa Kolkus

V Považskej Bystrici nie je veľa futbalistov, ktorí sa môžu pochváliť ligovými štartami v bývalom Československu. Nieto, že by obliekli najcennejší dres. EMIL KOLKUS (68) je jedným z nich.