Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI

Výborný výkon MŠK proti majstrovi

Pov. Bystrica – Karviná 38:34 (16:15) V druhom prípravnom zápase sa na Považí predstavili hráči českého majstra, ktorých vedie ako hrajúci tréner bývalý hráč MŠK Július Korňan.

Pov. Bystrica – Karviná 38:34 (16:15)
V druhom prípravnom zápase sa na Považí predstavili hráči českého majstra, ktorých vedie ako hrajúci tréner bývalý hráč MŠK Július Korňan. Prvý polčas bol vyrovnaný a domáci do 10. min neustále viedli o jeden gól – 4:3. Po peknej nahadzovačke Korňan vyrovnal a v 11. min bolo 4:5. V 15. min viedli MŠK 7:6 a ďalšie šance domáci hráči zbrklo pozahadzovali. Súper to využil a v 20. min otočil stav na 7:11. Rozdiel mohol byť aj vyšší, lenže Bystričanov viackrát podržal výborný brankár Drápal. Jeho spoluhráči sa „chytili“ a zlepšeným výkonom získali v 26. min opäť vedenie 13:12. Minútu pred prestávkou hostia vyrovnali na 15:15, ale päť sekúnd pred záverom prvej časti dal vedúci gól Maťaš – 16:15. Druhý polčas začali lepšie Bystričania a v 35. min zvýšili vedenie 19:16 najmä zásluhou spolupráce tria staronových posíl Tůmu, Straku a Maťaša. MŠK si neustále udržiavali troj – štvorgólový náskok až do konca stretnutia. V druhom polčase dal tréner Šulc šancu aj ostatným hráčom z lavičky a domáci v peknom a bojovnom zápase získali cenný skalp omladeného českého majstra.
N POV. BYSTRICA: Drápal, Biel – Firit, Frajkor 1, Krasňanský 2, Ďuriš 4, Hološko 3,
Maťaš 2, Brhlík, Adamčík 3, Sapák 1, Hároník, Tůma 3/1, Straka 6, J. Kozák 6,
M. Kozák 7/3
N KARVINÁ: Lefan, Mrkva – Korňan 4, Heinz, Šulc 3, Mrózek 4/4, Faith 2, Kružík 2,
Petrovský 10, Vala, Vančo 1, Pavlíček 3, Požárek 5.

Zubří – Pov. Bystrica 30:24 (14:11)
V treťom prípravnom zápase podľahli Bystričania druhému tímu českej ligy Zubří. Nedarila sa streľba a nezachytali ani brankári.
N POV. BYSTRICA: Drápal, Biel, Kovačin - Maťaš 7/3, Firit 5, Frajkor 5/2, Hološko 3, Tůma 1/1, M. Martin 1, Straka 1, Hároník 1, Ďuriš, J. Kozák.
Hráči Pov. Bystrice absolvujú v závere týždňa medzinárodný turnaj v rakúskom Linzi. V piatok 15. augusta bude ich súperom švajčiarsky TV Endingen. V sobotu 16. h sa stretnú ráno s českými Lovosicami a večer s domácim HC Linz. Turnaj zakončia v nedeľu 17. augusta súbojom v skupine s nemeckým tímom HSC Bad Neustadt a zápasom o konečné umiestnenie. (JŠM)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji