Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 3. KOLO

Malé Lednice neinkasovali

BELUŠA – ILAVA 6:0 (4:0) n GÓLY: 1. a 28. Sýkora, 23. Revák (11 m), 39. Topolan, 71. Peter Vavrík, 88. Boháčik. Hneď v 1. min po rohu otvoril skóre hlavou Sýkora a Chovancou strelu v 13. min Vrábel kryl.

BELUŠA – ILAVA 6:0 (4:0)
n GÓLY: 1. a 28. Sýkora, 23. Revák (11 m), 39. Topolan, 71. Peter Vavrík, 88. Boháčik.
Hneď v 1. min po rohu otvoril skóre hlavou Sýkora a Chovancou strelu v 13. min Vrábel kryl. O minútu mieril Šedo tesne nad domácu bránu. V 23. min Revák z jedenástky zvýšil na 2:0 a o päť minút Sýkora po chybe obrany pridal tretí gól Beluše. V 34. min prudkú strelu Pavla Vavríka z priameho kopu brankár vyrazil na roh. Krásnou strelou v 39. min pod brvno výšil na polčasových 4:0 Topolan. V 44. min priamy kop Ilavčanov skončil tesne vedľa Sviečkovej brány. V 64. min Jankejechovu strelu za prekonaným brankárom odkopol do bezpečia jeden z obrancov. O tri minúty Tomanica v dobrej šanci nemieril presne. V 71. min Peter Vavrík ukážkovou strelou do šibenice zvýšil na 5:0. Dve minúty pred koncom duelu strelu Petra Vavríka dorazil do siete Boháčik – 6:0. V 90. min pekne vystrelil Švec, ale jeho strele chýbali centimetre.
n BELUŠA: Sviečka – Šedík, Pavol Vavrík, Holčík, Gardian (Jankejech), Švec, Peter Vavrík, Sýkora (Hološko), Chovanec (Topolan), Revák, Boháčik.
n ILAVA: Vrábel – Pilát, Calpaš (Porubčan), Strapko, Galko, Tomanica, Cabaj, Jakúbek (Samek), Šedo, Srovnal, Mladoš.
Rozhodovali Petrušek, J. Mazán, Monček. JOZEF DUŠALA
UDIČA - H. PORUBA 2:4 (0:2)
n GÓLY: I. Chochel, Hrebík – Kasenčák 2, Janoško, T. Staňo (11 m).
V kvalitnom stretnutí sa hostia v druhej polovici prvého polčasu dostali do dvojgólového vedenia. Udičania v druhom polčase pridali a kanonier I. Chochel strelou povedľa brankára oživil ich šance. Hráči Hornej Poruby vydržali štvrťhodinový nápor. Po chybe brankára zvýšili Janoškom na 1:3. Potom domáci faulovali v šestnástke a z pokutového kopu inkasovali štvrtý gól. V závere Hrebík už iba prikrášlil stav na 2:4.
Rozhodovali Kováčik, M. Stratený. (HK)
PÚCHOV B – HOROVCE
5:2 (2:1)
n GÓLY: 7., 65., 69., 77. P. Pagáč, 41. Mihálik – 37. a 86. Kučo (druhý z 11 m).
Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom. V 7. min P. Pagáč prešiel stredom obrany, obišiel brankára a dostal Púchovčanov do vedenia – 1:0. Horovčania vyrovnali v 37. min exportným gólom Kuča z 30 metrov do šibenice. O štyri minúty poslal loptu povedľa vybiehajúceho brankára do siete – 2:1. V 65. min P. Pagáč pridal tretí gól a v 69. min ten istý hráč dovŕšil hetrik – 4:1. To mu nestačilo. V 77. min zvýšil na 5:1. Štyri minúty pred koncom Kučo z jedenástky za ruku znížil na konečných 5:2.
n PÚCHOV B: Brindza – Veng, Poljak, E. Ciesar (Mihálik), Mojík, M. Ciesar, Vlasatý, P. Pagáč (Moravík), Peter Hrnčiarik, E.Pagáč, Loduha (Pastorek).
n HOROVCE: Lukáč (Pálka) – Cíbik, Rod, Miček, Gereg, Kučo, Janíček, Gašpárek (Gatial), Prekop, Žeravík, Dubový.
Rozhodovali Dobrodenka, Milčík. JAROSLAV GAŠPÁREK
BRVNIŠTE – LÚKY 1:0 (1:0)
n GÓL: 34. Šamaj.
Zápas posledných mužstiev priniesol priemerný futbal. Brvnišťania začali s odhodlaním získať tri body, ale šance Šlesara, Hárioníka a Koreňa zlikvidoval Trník. Rozhodujúcim momentom zápasu bola 34. min, kedy Šamaj netradične pravačkoui z 25 metrov prekvapil brankára hostí – 1:0. Gól sa ukázala ako rozhodujúci. Ďalšie šance nevyužil Šlesar v 5., 38. a 42. min, keď bol Trník proti. V druhom polčase Lúčania túžili po vyrovnaní, no Badura, Mokrička a Satina s prehľadom chytajúceho J. Čapliara neprekonali. V závere hostia vyvinuli obrovský tlak, ale obrana Brvnišťa v čele s Eckerom a J. Čapliarom šance súpera vyriešila. V remízovom zápase vyhrali šťastnejší domáci.
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Ecker, Šamaj, B. Čapliar, Holiš, Koreň, Miniarik, Čvirik, Kadák (M. Čapliar), Kurnocík, Hároník (Sojčík).
n LÚKY: Trník – Ofúkaný, Tuček, Kozma, Martiško, Pavlis, Satina, Rác, Staník (Vodár), Badura, Mokrička.
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik.
Z. TANUŠKOVÁ
D. MARIKOVÁ – DULOV
3:0 (2:0)
n GÓLY: 18. a 55. Hamar, 32. Brídzik.
Domáci proti oslabenému súperovi bez štyroch hráčov základnej zostavy začali vo veľkom štýle. Hostí do 18. min podržal skvelý Ľ. Suchánek, keď si na ňom vylámali postupne zuby dvakrát P. Zemančík, R. Vlach a Brídzik. Až po Revákovom centri sa presadil hlavou Hamar. Pokusy hostí neboli úspešné a v 32. min po hrubej chybe obrany Brídzik zvýšil na 3:0. Ďalšie súboje s útočníkmi hostí vyhral Ľ. Suchánek. Až v 55. min ho znova hlavou prekonal Hamar. Pažitného strela takmer prekvapila v 57. min Kaniak, ktorý ju s námahou vytlačil na roh. V 63. min Pažitný netrafil prázdnu bránu a v 90. min V. Zemančíka vychytal hrdina zápasu Ľ. Suchánek.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Hamar, V. Zemančík, R. Vlach (Fico), Rak, Seko (Turičík), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach, Vajdík.
n DULOV: Suchánek – Slabý, Mikoláš, Pánov, Gašpar, Kvasnia, Brnka, Zlatoš, Baláž, Pažitný, Vozár.
Rozhodovali Mihálik, Hriadel.
P. PREKOP
PAPRADNO – PLEVNÍK
2:3 (1:2)
n GÓLY: 6. Jánošík, 87. Tóth – 32. Miroslav Kremeň, 41. M. Kucharík, 54. Kamas.
Vo veľmi dobrom zápase potvrdili hostia dobrú formu. V 6. min sa Papradno ujalo vedenia po peknej kombinačnej akcii Jánošíkom. V 31. min M. Trúchlik trafil brvno a z protiútoku vyrovnal Miroslav Kremeň. V 41. min M. M. Kucharík nožničkami dostal Plevník do vedenia. Po prestávke sa hralo na bránu Plevníka, ale v 54. min domácich potrestal Kamas, ktorý zvýšil na 1:3 krásnou krížnou strelou. V 82. min Tóth vystrelil vedľa. V 87. min dalo Papradno kontaktný gól po Tóthovej peknej hlavičke, ale na vyrovnanie to nestačilo.
n PAPRADNO: Hromadík – Lališ (P. Balušík), Vachalík, M. Trúchlik (Kukučka), S. Trúchlik, Lapúnik, Klabník, Pavlík (L. Balušík), Černošík, Jánošík, Tóth.
n PLEVNÍK: Magerčiak – Marián Kremeň, Ďurkech, Turčáni, Kováčik, M. Kucharík, Kamas, Adamec (J. Kucharík), Smataník, Kušnier, Miroslav Kremeň (Gardian - Jurčaga).
Rozhodovali M. Sluk, Vadovský, Peťovský. (MS)
PRUŽINA - M. LEDNICE
0:2 (0:1)
n GÓLY: 18. T. Čelko, 54. Ľ. Vančo.
Od začiatku sa hralo medzi šestnástkami. V 7. min rozhodca správne ponechal výhodu, ale strieľaný center neusmernil do siete J. Haviar. V 12. min po priamom kope vystrašil Petráša nebezpečnou strelou I. Kardoš st. O šesť minút udrelo na druhej strane, keď po centri sprava najvyššie vyskočil T. Čelko, ktorý brankárovi nedal najmenšiu šancu. Pružinčania boli do konca polčasu aktívnejší, ale gól nedali. V 54. min dostal Ľ. Vančo dlhú prihrávku a strelou popod brankára zvýšil na 0:2. V 73. min po nádhernej hlavičke Pružinského zázračne vyrazil loptu Petráš na roh. Domáci mali v závere v 87. min stopercentnú šancu,. Ale J. Haviar ju nevyužil. Hostia si dvojgólový náskok s prehľadom udržali až do konca zápasu.
nPRUŽINA: Kubiš – Danihel, Topor, M. Haviar, P. Kardoš, I. Kardoš st., Vrábel (Pružinský), J. Haviar, Ondrušek, Mikušík, Vician (Matušík).
nM. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický, Ľ. Vančo, M. Vančo, Šimko, M. Košút, Jozef Čelko, T. Hudek, Dudák, T. Čelko (J. Košút).

14. Pružina 3 0 0 3 1:8 0

Petráš (M. Lednice) – Kučo (Horovce), Danihel (Pružina), Sýkora (Beluša), Peter Vavrík (Beluša), P. Pagáč (Púchov B), Hamar (D. Mariková), Ľ. Suchánek (Dulov), Tóth (Paparadno), Kamas (Plevník), Koreň (Brvnište).

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Odberné miesta v Ilave

Celoplošné testovanie prebehne aj v meste Ilava. Vyčlenili päť odberných miest.

Zoznam odberných miest v Púchove

Už tento víkend prebehne celoplošné testovanie. V Púchove je trinásť odberných miest, kde sa môžete dať otestovať.