Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Lúky vyhrali po prvý raz

Ilava – Plevník 1:1 (1:1) nGóly: 5. G. Cabaj - 1.M. Smataník Remízový zápas, ktorý lepšie začali hostia. V 1. min zaskočili domácich a M. Smataník z prvého útoku otvoril skóre.

Ilava – Plevník 1:1 (1:1)
nGóly: 5. G. Cabaj - 1.M. Smataník
Remízový zápas, ktorý lepšie začali hostia. V 1. min zaskočili domácich a M. Smataník z prvého útoku otvoril skóre. V 5. min bolo však už vyrovnané, keď strelou spoza šestnástky zaskočil všetkých G. Cabaj. Potom sa hralo už iba medzi šestnástkami. Gólové šance si hráči na oboch stranách nevypracovali, a tak zápas skončil remízou.
nIlava: T. Cabaj - Tomanica, Caplaš (Porubčan), Strapko, Galko, Kňažek (Samek), G. Cabaj, Srovnal, Šedo, Pagáč, Mladoš
nPlevník: Kováčik - M. Kremeň, Turčáni, Budko, Tamáši (Tomaník), Ďuriš, Kamas, Adamec, Smataník (Ďurkech), Kušnier, Tichý. ŽK: T. Cabaj, Caplaš - Smataník, Kušnier. Rozhodovali: M. Mazáň, P. Kvaššay. (jb)

SkryťVypnúť reklamu

Dulov - M. Lednice 2:3 (1:2)
nGóly: 25. Pavliš, 90. Kolár - 32. Dudák, 39. Šimko, 77. J. Čelko.
Domáci sa do súpera, ktorý ešte neprehral a neinkasoval ani gól, pustili s chuťou, ale nedokázali premeniť šance. Pohoreli Kolár, Pažitný a keď bol Petráš prekonaný, zachránila ho žrď alebo spojnica brány po nožničkách Pažitného. V 25. min Kanderka prihral Mikolášovi, ktorý posunul loptu Kolárovi. Jeho center premenil nestrnúci Pavliš vo vedúci gól. Potom prišli chvíle hostí, ktorí po hrubých chybách obrany otočili v rozpätí osem minút gólmi Šimka a Dudáka na 2:1.
Druhý polčas sa niesol v réžii Dulova, ktorý nedokázali Kolárom a Vozárom zmeniť stav zápasu. Hostia trestali v 77. min Jakubom Čelkom. Ten osamotený poistil vedenie Malých Ledníc. Domáci sa snažili o zmenu skóre, ale strely Mikoláša a Brnku minuli cieľ. V 90. min sa uvoľnil pekne Kolár a Petráš nemal šancu. Prehra je pre domácich krutá, ale keď nedokážu premeniť tutovky, nemajú šancu na úspech.
nDulov: Suchánek - Slabý (Brnka), Gašpar, Kanderka, Kováč, Pavliš, Mikoláš, Kolár, Baláž, Pažitný, Vozár.
nM. Lednice: Petráš - P. Lednický, L. Lednický, L. Vančo, M. Vančo, Šimko, M. Košút, Jo. Čelko, M. Lednický (J. Košút), Dudák (Ja. Čelko), T. Čelko. Rozhodovali Kováčika Eliášek. J. Prekop

Lúky – Pružina 2:0 (1:0)
nGóly: 17. a 57. Pavlis
Hostia mohli od 2. min vyhrávať, keď sa snažil prekvapiť domáceho gólmana strelou k žrdi Mikušík. To bolo z ich strany na dlhší čas všetko. V 17. min sa menilo skóre po prvý raz, keď Pavlis prekonal brankára hostí. Ten istý hráč sa presadil aj po zmene strán, ke ď v 57. min, po peknom signáli z centra dal na 2:0. Hostia si gólové šance nevypracovali. Pružinský na druhej strane vychytal tri tutovky. V 68. a 75. min Baďurovi a o päť minút Machalovi.
nLúky: Trník - Hedlík (Šulík), Kozma, Satina, Martiško, Pavlis, Machala, Vodár (Rác), Novotný, Mokrička, Baďura.
nPružina: Pružinský - P. Haviar, J. Fabuš, Mi. Haviar, Ma. Haviar, Danihel, I. Kardoš, J. Haviar (T. Kardoš), Žilinčík (I. Kardoš), Mikušík, A. Fabuš. Rozhodovali Janček a Zvak.
(zv)
Horovce – Papradno 4:0 (3:0)
nGóly: 11., 60., Janíček, 15. Gašpárek, 44. Dubový.
Domáci chceli zaknihovať konečne aj druhú výhru a tomu podriadili hneď úvodné minúty duelu. Už v 11. min otvoril skóre agilný Janíček. Po štvrťhodine hry bolo 2:0, keď pridal druhý gól Gašpárek. Hosťom sa nedarilo, a aj keď si šancu pripravili, nevedeli dať z nej gól. Prevahu Horoviec potvrdil v 44. min Dubový - 3:0. Po hodine hry uzavrel skóre Janíček. Papradno sa nechcelo vzdať, no dve šance, ktoré malo v rozpätí troch minút brankár Pálka zneškodnil.
nHorovce: Pálka - Kučo, Egly, Miček, Gereg, Cíbik, Janíček, Gašpárek, Prekop, Barkáč (Siekel), Dubový.
nPapradno: Moravík - Ma. Truchlik, Klabník, Balušík, Vachalík, Černošík, Pavlík, Lapúnik, Janáček, Tóth, Macháč. Rozhodovali Stratený, Hriadel. (ap)

H. Poruba - D. Mariková
4:0 (1:0)
nGóly: 15. Meliš, 59. A. Staňo, 79. Papp, 88. P. Živčic.
V zápase priemernej úrovne prekvapujúco mali prvú šancu hostia. Tečovanú strelu R. Vlacha Leško vyrazil. Potom sa zastreľovali Kasenčák s Melišom, no mierili nad bránu. V 15. min kopal Meliš trestný kop za faul na Krajčího - 1:0. O päť minút mohli hostia vyrovnať, ale Rakov trestný kop Leško s námahou vyrazil. Do polčasu mali obaja súperi šance, no skončili bez gólového efektu. V úvode druhého polčasu brankár hostí kryl prudkú strelu Majeríka. V 50. min sa Kaniak vrhol pod nohy A. Staňu a o dve minúty si ratoval žrď po strele Meliša z trestného kopu. V 55. min trafil J. Vlach iba bočnú sieť. O štyri minúty, po peknej akcii Majeríka s M. Živčicom, zvyšoval A. Staňo hlavou na 2:0. V 79. min sa na hranici šestnástky pekne uvoľnil Pappa a tvrdou strelou dal už na 3:0. Dve minúty pred koncom sa zorientoval po rohu najlepšie P. Živčic a uzavrel skóre.
nH. Poruba: Leško - Mazáň, P. Živčic, Majerík, Meliš, Ma. Staňo, M. Živčic (Pučkovica), Krajčí, A. Staňo, Mráz (Behan), Kasenčák (Papp).
nD. Mariková: Kaniak - Revák, Seko, Vajdík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Turičík, Brídik, P. Zemančík, J. Vlach (Pagáč). S prehľadom rozhodoval Švec. (ms)
Beluša – Brvnište 7:2 (4:0)
nGóly: 28., 36., Sýkora, 58., 73, B. Sviečka, 11. Pe. Vavrík, 33. Revák, 67. Pa. Vavrík - 84. Miniarik, 89. Fusko.
Skóre mohol otvoriť už v 2. min po rohu Pa. Vavrík, no nedal. Prvý gól videli diváci v 11. min, keď Sýkorovu strelu brankár hostí vyrazil, ale na P. Vavríka už nestačil - 1:0. V 28. min zvyšoval hlavou Sýkora a o päť minút neskôr dal na 3:0 strelou pod brvno Revák. V 36. min pridal Sýkora svoj druhý gól. Domácim vyšlo striedanie. V 58. min B. Sviečka dal už na 5:0, aby o päť minút, po peknej akcii, pridal druhý. Keď dal v 67. min po rohu Pa. Vavrík na 7:0, vyzerali hostia na uterák. V závere sa vzchopili a Miniarik peknou strelou znížil. Posledné slovo mal Fusko - 7:2.
nBeluša: I. Sviečka - Šedík, Pa. Vavrík, Holienčík, Gardian, Švec, Škorvánek, Sýkora (B. Sviečka), Chovanec (Hološko), Revák, Pe. Vavrík.
nBrvnište: J. Čapliar - Ma. Čapliar, Ecker, B. Čapliar, F. Šamaj, Šištík, Miniarik, Kadák, Španihel (Fusko), Šlesár, Hároník. Rozhodovali Koleno a Bušovský. (duš)

Udiča - Púchov B 3:4 (2:3)
nGóly: 12. Hrebík, 15. Chochel, 53. Š. Martinka - 33., 34. Vanák, 29. Martinka, 66. Mojík.
Začiatok stretnutia boli na prekvapenie divákov nebezpečnejší domáci. Mali viac z hry, lenže prvú ponúknutú šancu na gól nevyužili. V 10. min, po faule na Hrebíka, kopal Oravec jedenástku, no gól nedal. Prišli však prihrávky zo stredu obrany a najskôr v 12. min Hrebík otvoril skóre a o štyri minúty už bolo po góle Chochela 2:0. Domáci sa mohli upokojiť, lenže v 33. min prišla chyb v strede obrany a brankára a Martinka pohodlne znížil. Domáci akoby „pustili“ do gatí a o minútu bolo 2:2, keď sa presadil Vanák. Ten istý hráč dokončil dokonalý obrat v polčase. O minútu bolo 2:3! Za päť minút domáci inkasovali trikrát! Druhý polčas bol nervózny zo strany oboch. V 53. min Š. Martinka po rohu síce vyrovnal no Udiči súdené body neboli. Mojík sa trafil nádherne v 66. min, keď nedal gólmanovi šancu. Domáci mali ešte šance, no ich výsledkom bolo iba brvno po strele Chochela.
nUdiča: Bašo - Gašpárek, Cigánik, Babec, Harvánek, Oravec, Repáč (Doblej), Š. Martinka (Matušík), Chochel, T. Martinka, Hrebík.
nPúchov B: Jankovič - Baranec, Poljak, Vanák, Mojík, Chrenko, Ciesar, Mihálik, Hrnčiarik(Veng), Petrušek, Martinka. Rozhodoval Černej. (trš)

1. H. Poruba 6 5 1 0 18:5 16
2. M. Lednice 6 5 1 0 12:2 16
3. Beluša 6 5 0 1 26:7 12
4 Púchov B 6 4 0 2 18:14 12
5. Plevník 6 3 2 1 9:8 11
6. Ilava 6 2 2 2 6:10 8