Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

FUTBAL V. liga Sever

Prečín – Nováky 4:0 (2:0) n Góly: Birošík 3, Almássy. Domáci sa pustili do súpera, ktorý hral so zabezpečenou obranou. Horko ťažko však zakončovali svoje akcie.

Prečín – Nováky 4:0 (2:0)
n Góly: Birošík 3, Almássy.
Domáci sa pustili do súpera, ktorý hral so zabezpečenou obranou. Horko ťažko však zakončovali svoje akcie. V 27. min po ruke hostí v šestnástke Almássy otvoril skóre zápasu z pokutového kopu. Hostia len bránili. Pred koncom prvého polčasu Birošík po samostatnej akcii upravil na 2:0. V druhom polčase domáci vystupňovali tlak. V závere stretnutia zvýšil hattrickom Birošík na 4:0. V nadstavenom čase Almássy a Birošík nastrelili žrď brány hostí. Predvedenou hrou si hráči Prečína výhru zaslúžili a potešili svojou hrou početnú divácku kulisu.
n Prečín: Budaj - Vojtek, Sádecký, Abík, Almássy, Raček, Masarik (Briestenský), Kostelanský, Kopáč (Zahradník), Michel (Belák), Birošík.
n Nováky: Varínsky - Ďuriš, Michalička, Zinner, Škríp, Kučerka, Jakubis, Gatial (Vojtas), Taragel, Pilch (Bielik), Píš (Sedlák).
(mam)

Visolaje - Z. Kostoľany
2:0 (2:0)
nGóly: 1. a 11. Mišutka.
Stretnutie susedov zo spodku tabuľky, tzv. šesťbodové, začali domáci patričným elánom. Po rýchlych góloch Mišutku v 1. a 11. min však nepochopiteľne poľavili a umožnili hosťom hru vyrovnať. Bolo šťastím pre domácich že hostia nevyužili sériu rohových kopov na kontaktný gól. Hostí podržal brankár M. ZValo. Druhé dejstvo prinieslo nezáživný priebeh s minimom gólových príležitostí.
n Visolaje: Štrbáň - Sagan, Palme, Globík, Buchta (Baránek - Lohyňa), Deneš, Mišutka, Madara, Rafaj, Hybben (Frnka), Mužlay.
n Z. Kostoľany: M. Zvalo - R. Zvalo, Hulényi, Obžera (Mi. Zvalo), A. Zvalo, Duda, Pavkeje, T. Mokoš, V. Mokoš, Liptaj (Záhon), Cmarko (Šurina).
Pred 330 divákmi rozhodoval Meňhart.
D. SAGAN
Ladce - Tr. Jastrabie 2:2 (0:2)
n Góly: 60., 62. E. Pagáč - oba z 11 m - 29., 43. Mikušík.
Hostia pohrozili už v 26. min Mikušíkom, no ten mieril vedľa. O dve minúty neskôr ho napodobnil Ma. Habánek. V 29. otvoril skóre hosťujúci Mikušík 0:1. Vyrovnať mohol F. Váň, no v 32. min mieril nad. Dve minúty pred odchodom do kabín si pripísal na svoje konto druhý gól Mikušík. V 60. min po ruke E. Pagáč z pokutového kopu znížil, aby za dve minúty po faule v šestnástke z ďalšej jedenástky vyrovnal. V závere zápasu mali ešte domáci Ma. Habánek a J. Váň šance, ktoré nepremenili.
n Ladce: Janke - Kušík (Hromka), Koštialik, E. Mražík, Zábojník, J. Váň, Guriň, K. Mražík (Mi. Habánek) F. Váň (Majtán), E. Pagáč, Ma. Habánek.
n Tr. Jastrabie: Šuška - M. Glasa, Doktor, Fodrek, Pavlo, Fabo, Praženec, Beleš, Mikušík (Piláti), R. Glasa, Jurčák (Halas).

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto v športovej hale v Považskej Bystrici

Testovanie pokračuje aj v nedeľu. V okrese Púchov je priebežná pozitivita pod pol percenta.

10m
Minister vnútra SR Roman Mikulec, predseda vlády SR Igor Matovič a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas tlačového brífingu k vyhodnoteniu doterajších výsledkov celoplošného skríningu na ochorenie COVID-19.

Najvyššie pozitivita bola podľa predsedu vlády Igora Matoviča za sobotu zaznamenaná v okrese Revúca.

3 h

Za sobotu pribudlo 1 905 pozitívnych prípadov odhalených PCR testami a 103 úmrtí. V nemocniciach je momentálne hospitalizovaných 3 354 pacientov.

4 h
Športová hala sa premenila na testovacie centrum

Počas soboty testovala väčšina obcí, v mestách boli desiatky odberových miest. Na sumárne výsledky z celého skríningu si musíme počkať, za sobotu sú však už známe.