A doň jeho účastníci vtesnali viacero skvelých výkonov, vrátane deviatich rekordov štadióna.
Hneď v úvodnej disciplíne, mužskom kladive (bez nášho zraneného Charfreitaga), sa predstavil jeden z piatich olympijských šampiónov na dubnickom podujatí Slovinec Primož Kozmus, ktorý však nepokoril 80 m. „Chvíľu mi trvalo, než som našiel v kruhu správny rytmus. S výkonom nie som úplne spokojný, lebo od víťazstva na olympiáde som trénoval málo a takmer každý deň som oslavoval,“ ospravedlnil sa s úsmevom.
Aj slovenská atletika však mala dôvod na úsmev. Okrem výborného zápisu trojskokana Dmitrija Vaľukeviča a 5500 divákov na štadióne potešila aj osemstovkárka Lucia Klocová, ktorá na netradičnej trati 600 m zabehla slovenské historické maximum 1:26,96 min. Predchádzajúci rekord Gabriely Sedlákovej z roku 1986 mal hodnotu 1:28,58 min. „Trúfala som si na rekord, no som rada, že to bolo dokonca pod 1:27 min,“ vravela v cieli. „Po návrate z olympiády som minulý týždeň pre chorobu užívala antibiotiká, v sobotu som bežala v českej extralige, takže mám miernu svalovicu. V závere som však nevytuhla, cítila som, že v prípade potreby by som sa mohla do toho ešte oprieť. A to ma teší. Šesťstovka je taká zvláštna disciplína – ani štvorstovka, ani osemstovka. Taký zvláštny, dlhý šprint.“
Potešilo deväť rekordov šta-dióna a najmä dva bonbóniky v samom závere: skvelý výkon najväčšej hviezdy Kubánca Dayrona Roblesa na 110 m prekážok (12,95) v silnom protivetre 1,7 m/s, a výkon Švéda Stefana Holma nad latkou 232 cm (trikrát neúspešný na 235 cm).
„Čakal som čas pod 13 sekúnd, ale za istých okolností to mohlo byť dnes aj pod 12,90,“ tvrdil Roblesov tréner Santiago Antunez. „Technicky bežal Dayron výborne až do poslednej prekážky, ale bol na nej príliš rýchly. Mal byť predsa len trochu uvoľnenejší. Samozrejme, pod výkon sa negatívne podpísal aj silný protivietor.“
Okrem Roblesa potvrdili úlohu favoritov aj pretekárka z USA Dawn Harperová na 100 m prekážok a Nesta Carter z Jamajky na hladkú stovku.
O mimoriadne emotívny záver mítingu sa napokon postaral švédsky výškar Stefan Holm. V predposledných pretekoch ka-riéry skočil 232 cm (230 cm a viac prekonal 131. raz v kariére!), zlepšil o 4 cm rekord dubnického štadióna.
Pred vystúpením na stupeň víťazov si najskôr vyzul tretry a celý dojatý divákom odkázal: „Boli ste skvelí, na Slovensko som chodil vždy veľmi rád.“ Olympijský víťaz a trojnásobný halový majster sveta štartoval na Slovensku siedmy raz v ka- riére - štyrikrát v Banskej Bystrici, dvakrát v Dubnici a raz v Bratislave. A čo bude robiť teraz? „Žiť životom bežného človeka,“ skonštatoval Stefan Holm. Aj druhý zo súťaže výškarov Germaine Mason prekonal rekord štadióna (228 cm Andrej Terešin), keď sa prehupol ponad 230 cm.
Z pätice olympijských víťazov z Pekingu, ktorí štartovali na Atletickom moste 2008, nevyhral len poľský guliar Tomasz Majewski. Vrhol síce 20,86 m, ale halový svetový šampión Christian Cantwell bol v lepšej forme a v piatej sérii dosiahol 21,39 m.
Organizátorom AM 2008 pri príležitosti konania mítingu odovzdal predseda Klubu športových redaktorov SSN Tomáš Grosmann prestížnu Cenu Štefana Mašlonku za najlepšie tlačové služby roku 2007 na Slovensku.