Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Sklári vyhrali na horúcom juhu

Štúrovo – Lednické Rovne 1:2 (1:1)- n Góly: 40. Saláta – 16. Martinka (11 m), 66. Jančovič. Vo vyrovnanom zápase získali domáci v úvode miernu prevahu, no Kováča ohrozili iba z diaľky.

Štúrovo – Lednické Rovne
1:2 (1:1)-
n Góly: 40. Saláta – 16. Martinka (11 m), 66. Jančovič.
Vo vyrovnanom zápase získali domáci v úvode miernu prevahu, no Kováča ohrozili iba z diaľky. V 16. min stratil na hranici šestnástky zbytočne loptu Saláta, súpera zastavil iba za cenu faulu a pokutový kop bezpečne premenil Martinka. V závere polčasu Saláta chybu napravil, keď po rohu hlavou vyrovnal. V 66. min vyrobila domáca obrana druhú hrubku, Heveši posunul dlhý pas pred Jančoviča, ktorý ponúknutú šancu neodmietol – 1:2. Na konci zápasu hrali Štúrovčania vabank, tretiu ranu im mohol zasadiť Raninec, no gólom sa neskončila ani krížna strela domáceho Molnára, ktorá tesne minula cieľ.
Rozhodoval Frič, ŽK: Saláta, Gavroň – Ptáček, Raninec, 150 divákov.
nMŠO: Németh – Vavrík, Urbán, Saláta, Gavroň, Baka, Pasztorok, Heveši (71. Molnár), Tácsik, Varga, Szívó. Tréner B. Toběrný.
n CRYSTAL: Kováč – Lukšík, Martinka, J. Šebo, Ptáček, Barták (71. L. Šebo), Mackovčin, Kecík (65. Mišun), Raninec, Mišík (81. Haviar), Jančovič. MARIÁN DRAGÚŇ
D. Vestenice – Dubnica B 1:0 (1:0)
n Gól: 7. Harag.
Domáci futbalisti chceli konečne vyhrať. Už v 7. min išli do vedenia, keď gól vsietil Harag, po peknej akcii Škarku z ľavej strany. Hostia hýrili pohybom a pokúšali sa často akcie zakončovať streľbou. Pokusy Ľuptáka, Petríka, Tubomeniho boli nebezpečné, no bez gólového efektu. Do druhého polčasu nastúpili Dubničania s dvomi zmenami. Vytvorili si územnú prevahu, no domácu dobre organizovanú obranu nedokázali prekonať. Gumári nakoniec umnou taktickou hrou tesné vedenie udržali a po bojovnom výkone si na konto pripísali prvé víťazstvo v sezóne.
Rozhodoval Fehér, ŽK: Ľupták, Matejov, 250 divákov.
n VEGUM: Jurenka – Ďuriš, Kurbel, Stručka, Škarka, Harag, Cíger, Cserge, Šorec (90. Dvonč), Klačanský, Papranec (80. Zuzula). Tréner D. Uškovič.
n DUBNICA B: Igaz – Chmelík, Beňo, Duga, Gorelka, Kulik, Petrík (46. Straka), Matejov, Ľupták, Tubomeni, Ulrich (46. Struška). Tréner J. Bútora.
MILAN VÁŽAN
Domaniža – Myjava 2:0 (2:0)
n Góly: 2. Lagín, 41. Hájek.
Do Domaniže prišiel vyspelý súper, ktorého domáci prekvapili už v 1. min, ale Král mieril vedľa. O minútu už Lagín presnou strelou k žrdi dal vedúci gól Partizána. Potom sa hra vyrovnala a až v 41. min Hájek prudkou strelou pod brvno zvýšil na 2:0. V 43. min hosťujúci Kosík mohol znížiť, ale v dobrej príležitosti loptu hlavou zle zasiahol. Po prestávke Myjava chcela niečo urobiť s výsledkom. Domáci však dali do hry srdce a odolávali. Strelu Stančíka v 63. min Zaťko vyrazil na roh. V poslednej päťminútovke hostia výrazne pritlačili Domanižu pred jej bránu, ale Kosíkom tečovanú strelu Zaťko pekne kryl.
Rozhodoval Otiepka, ŽK: Miroslav Kvaššay, Lagín, Manák, 200 divákov.
nDOMANIŽA: Zaťko – Hájek, Mi. Kvaššay (78. Marek Kvaššay), Šuška, Vaštík, Gáborík (85. Tamáši), Král, Hudek, Augustín, Lagín (87. Ušiak), Svoboda. Tréner V. Kopecký.
nMYJAVA: Solnička – Gumančík, Stančík, Kvasnica (59. Manák), Hyža, Zverec, Kosík, Kotula (80. Kiselka), Mráz (64. Buček), Černáček, Kročian. Tréner V. Hyža. JÁN MOŽUCHA
Gabčíkovo - P. Bystrica 0:0
Domáci päť kôl nebodovali, na ich kŕčovitom prejave to bolo veľmi vidieť. Napriek tomu mal domáci kolektív územnú prevahu, hostia sa väčšinou bránili. Z domácich pokusov najviac ohrozili svätyňu hostí svojimi strelami Szerda, Hamar a Kováč. Po obrátke prišli dve stopercentné šance domácich, potom našiel Milan na päťke Hegedüsa, ktorý netrafil prázdnu bránu. V 56. min. Milan priťukol Illéšovi, ktorý taktiež z piatich metrov neodklial domáce trápenie. Domáci tlačili súpera, z toho vyplynuli aj ďalšie príležitosti Kozméra a Liszkaya, no už v šiestom dueli v rade im nebolo súdené trafiť bránu súpera.
Rozhodoval Farkaš, bez kariet, 300 divákov.
n TJ: Izsmán – Hamar (62. Végh), Bolega (52. Hegedüs), Liszkay, Soóš, Milan, Illéš, Baják, Sz. Szerda (52. Kozmer), Kováč, Nagy. Tréner A. Bíró.
n RAVEN: Bartek - Pauer, M. Hrnčík, Ištok, Bednár, Čelko, Valient, Gažo (47. Sedliaček), Braciník, J. Hrnčík, Kramarík (66. Povinec). Tréner P. Košík.
Tibor Liszkay

n Výsledky 7. kola: Ludanice – V. Ludince 2:0 (0:0), 52. Rybnikár (11 m), 84. Kováč, Šamorín – Galanta 1:0 (1:0), 17. Buchel, Neded - ČFK Nitra 1:1 (1:0), 43. Tvrdoň (11 m) – 83. Šelmeci, Topoľníky - Nové Zámky 0:1 (0:0), 85. Bukovič.
1. Nové Zámky 7 6 1 0 16:2 19
2. Ludanice 7 6 0 1 11:2 18
3. V. Ludince 7 4 1 2 12:6 13
4. ČFK Nitra 7 4 1 2 6:5 13
5. Topoľníky 7 4 0 3 13:6 12
6. Domaniža 7 4 0 3 9:10 12
7. Led. Rovne 7 3 2 2 8:6 11
8. Myjava 7 3 1 3 10:7 10