Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 8. KOLO

Iskra zhasla v Horovciach

ILAVA – DULOV 5:0 (2:0) n GÓLY: 3. Kňažek, 28. Samek, 58. Mladoš, 86. Galko, 87. Pagáč. V zápase, ktorom hostia neohrozili ani raz Vrábla sa domáci rýchlo ujali vedenia. Mladoš posadil loptu na hlavu Kňažeka – 1:0.

ILAVA – DULOV 5:0 (2:0)
n GÓLY: 3. Kňažek, 28. Samek, 58. Mladoš, 86. Galko, 87. Pagáč.
V zápase, ktorom hostia neohrozili ani raz Vrábla sa domáci rýchlo ujali vedenia. Mladoš posadil loptu na hlavu Kňažeka – 1:0. Pokusy Baláža a P. Brnku boli nepresné. Samek najprv nedal, ale vynahradil si to v 28. min - 2:0. Tomanicu vychytal Rafaj v 37. min. Mikoláš trafil v 47. min žrď a to bolo zo strany hostí všetko. V 58. min Mladoš po Tomanicovom centri zvýšil na 3:0. Domáci predvádzali ľúbivý futbal a najprv Galko a Pagáč hneď po rozohraní zvýšili na konečných 5:0.
nILAVA: Vrábel – Pilát, Calpaš, Strapko, Galko, Tomanica, Cabaj, Kňažek, Šedo, Samek (Porubčan), Porubčan (Pagáč).
nDULOV: Rafaj – Kvasnica (P. Brnka), Mikoláš, Gašpar, Kanderka, Kováč, Pavliš, M. Brnka, Baláž, Pažitný, Vozár.
Rozhodovali Dobrodenka, Mako, Monček. P. PREKOP

LÚKY – PLEVNÍK 4:1 (2:0)
nGÓLY: 4. Novotný, 33. Pavlis, 51. Baďura, 77. Satina – 65. Smataník.
Už v 4. min sa domáci ujali vedenia po góle Novotného z trestného kopu z 20 metrov. Hostia trikrát nebezpečne ohrozili Trníka, ale ten strely Smataníka, Dodeka a opäť Smataníka kryl. Lúky boli aktívnejšie a v 33. min Pavlis po nedorozumení obrany zvýšil na 2:0. Druhý polčas začali domáci výborne a v 51. min po rohu Kozmu Baďura zvýšil na 3:0. Hostia začali hrať otvorene, mali šance, ale strely boli nepresné. Po dlhom aute Butka v 65. min sa najlepšie orientoval Smataník a znížil na 3:1. V 77. min Satina poslal dlhú loptu do šestnástky, ktorú neistý brankár ju podbehol – 4:1.
nLÚKY: Trník – Hedlík, Machala, Satina, Martiško, Vodár (Ofúkaný), Kozma, Pavlis, Novotný, Baďura (Šándor), Mokrička.
nPLEVNÍK: Magerčiak – Marián Kremeň, Turčáni, Butko, Dodek, Ďuriš, Kamas, Adamec (Kucharík), Smataník, Kušnier (Kováčik), Babinec (Janech).
Rozhodovali Milčík, M. Mazan. (VM)
PÚCHOV B – BRVNIŠTE
3:1 (2:1)
nGÓLY: 23. Petrušek, 35. Chrenko (11 m), 90. Poljak - 27. Šlesar.
V 4. min Martinkove sólo z polovice chytil J. Čapliar a v 19. min Kadák nenarobil Hrnčiarikovi problémy. Do vedenia dostal Púchovčanov po rohu Petrušek. O tri minúty domáci brankár chytil Šlesarovi šancu, ale o minútu už ťahal loptu zo siete – 1:1. Brvnište pridalo, ale v 33. min po faule na Martinku Chrenko premenil penaltu – 2:1. V 43. min Hrnčiarik vyrazi Eckerovu jedenástku po faule Baranca a v 45. min Chrenko minul bránu. Po prestávke mali miernu prevahu hostia, ale v 72. min Šamajov trestný kop chytil Hrnčiarik. Poljakovu strelu brankár vyrazil a v 80. min gólová hlavička Šlesara gólom neskončila. V 82. min J. Čapliar zabránil v skórovaní Chrenkovi, ale po jeho prihrávke Poljak pečatil skóre.
nPÚCHOV B: Pavol Hrnčiarik – Baranec, Poljak, Veng, Korený, Ciesar, Mihálik (Pastorek), Chrenko, Peter Hrnčiarik, Petrušek, Martinka (Moravík).
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – B. Čapliar, Šamaj, M. Čapliar, Holiš, Koreň, Ecker, Kadák (Kurnocík), Sojčík (Fusko), Šlesar, Španihel (Hároník).
Rozhodovali Cíbik, M. Pecuš.
J. GAŠPÁREK
HOROVCE – M. LEDNICE 3:0 (1:0)
n GÓLY: 16. a 90. Janíček, 76. Prekop.
Obe mužstvá chceli získať body a hostia túžili potvrdiť neporaziteľnosť. V 2. min Žeravík zblízka neprekonal skvelého Petráša. Horovce tlačili a v 16. min Janíček po rýchlom úniku strelou pod brvno otvoril skóre – 1:0. Hra sa vyrovnala, hostia si dávali vzadu pozor. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal v 35. min T. Čelko, ale z troch krokov hlavičkoval slabo a Lukáčovi problémy nenarobil. V 48. min vypracoval dve šance Janíček, avšak Prekop ani Kučo jeho prihrávky nepremenili, lebo Petráš bol pozorný. O päť minút Rod po rohu hlavičkoval do brankárovho náručia. V 75. min unikol po krídle Prekop, obrana ho faulovala, ale z jedenástky Kučo prestrelil bránu. O minútu sa už domáci tešili, keď po Janíčkovom úniku Prekop dotlačil loptu za brankára. Horovce sa zamerali na udržanie vedenia, hostia ešte dvakrát ohrozili Lukáča strelami T. Čelka z priamych kopov. V tretej minúte nadstavenia po rýchlej akcii do rozhodenej obrany Janíček zvýšil na konečných 3:0.
nHOROVCE: Lukáč – Kučo, Rod, Floriš, Gereg, Gašpárek, Janíček, M. Siekel (L. Cíbik), Prekop (M. Cíbik), Žeravík, Dubový.
nM. LEDNICE: Petráš – P. Lednický (Jakub Čelko), L. Lednický, M. Vančo, M. Lednický, Dudák (M. Košút), Šimko, Jozef Čelko, T. Hudek, T. Čelko, J. Košút.
Rozhodovali Černej, Mičuda. (KE)
H. PORUBA – PRUŽINA 5:1 (2:0)
nGÓLY: 10. A. Staňo, 31. P. Živčic, 64. T. Staňo, 65. a 72. Papp – 51. Vician.
V bojovnom zápase mali viac šancí domáci a už v 2. min hlavičkoval M. Staňo tesne vedľa. O šesť minút Kubiš vyriešil neprehľadnú situáciu. V 10. min sa A. Staňo zbavil obrancu a nedal brankárovi šancu – 1:0. Domáci prenechali iniciatívu hosťom, čo sa im takmer vypomstilo, keď Žilinčík v 12. min prestrelil a v 17. min P. Haviar vystrelil slabo. M. Živčic spálil šancu v 18. min a v 31. min trestný kop Majeríka usmernil hlavou do siete P. Živčic. V 38. min trafil T. Stano brvno. V druhom polčase si domáci brankár Leško neodpustil hrubú chybu, keď po malej domov trafil Viciana do chrbta a lopta sa v 51. min odrazila do siete – 2:1. Porubanov gól zaskočil, no hostia sa šance nechopili. Krajčiho trestný kop brankár podcenil, lopta sa odrazila od žrde a T. Staňo v 64. min zvýšil na 3:1. O minútu center M. Živčica premenil Papp na 4:1. V 70. min Vician hlavičkoval nad a v 72. min Papp bombou uzavrel skóre na 5:1. V 78. min P. Haviar prestrelil a v 86. min boli dvaja hráči hostí pred Leškom, ale prihrali si do autu.
n H. PORUBA: Leško – Mazáň, P. Živčic, Majerík, Meliš (Pučkovica), M. Staňo (R. Živčic), M. Živčic, Krajči (Behan), A. Staňo, T. Staňo, Papp.
nPRUŽINA: Kubiš – I. Kardoš ml., P. Haviar, Michal Haviar, P. Kardoš, I. Kardoš st., Marek Haviar, Žilinčík, Jakubech, J. Haviar, Vician, striedali Mikušík, Pružinský.
Rozhodovali Bezdeda, F. Kováč. M. STANO
BELUŠA – PAPRADNO 6:1 (2:0)
nGóly: 14. Sýkora, 34. Revák, 63. Chovanec, 70., 74. a 90. Peter Vavrík – 46. Vachalík.
V 4. min Sýkorovu prudkú strelu brankár vyrazil na roh a v 9. min Mužlay trafil brvno. V 14. min otvoril skore po peknej akcii Sýkora – 1:0. Revákovu prudkú strelu v 22. min brankár vyrazil na roh, ale Revák si v 34. min všetko vynahradil a zvýšil na 2:0. Holčíkova strela v37. min tesne minula Moravíkovu bránu. V 46. min Vachalík dal kontaktný gól – 2:1 po priamom kope. V 63. min Chovanec hlavou zvýšil na 3:1 a v 70. min Peter Vavrík po prihrávke Topolana upravil na 4:1. Ten istý hráč v 74. min z priameho kopu pridal piaty gól Beluše. Posledné slovo mal v 90. min znova Peter Vavrík, ktorý vrátil loptu odrazenú od žrde po Sýkorovej bombe.
nBELUŠA: Ďuriška – Šedík (Gardian), Pavol Vavrík, Holčík, Hološko, Švec, Mužlay (Boháčik), Sýkora, Chovanec (Topolan), Revák, Peter Vavrík.
n PAPRADNO: Moravík – P. Balušík, Vachalík, M. Trúchlik, Lapúnik, Janáček, Klabník, Kukučka, Černošík, Jánošík (Hromadík), Tóth (Nemčík).
Rozhodovali Peťovský, Hriadel.
J. DUŠALA
UDIČA – D. MARIKOVÁ
1:1 (1:0)
nGÓLY: 33. Š. Martinka – 53. Turičík.
Derby bolo tvrdé, ale fair. V 5. min Bašo vyrazil strelu J. Vlacha na roh,. V 18. min sa po Hudekovom rohu vyznamenal Bašo. Trestný kop I. Chocela v 23. min letel tesne ponad Kaniakovu bránu. Milákovi a I. Chochelovi vyrazil v 25. min dobré strely Kaniak. V 28. min agilný Milák ušiel, ale Kaniak bol pozorný. Brankár hostí podržal spoluhráčov aj v ďalších minútach. V 33. min dostal Udiču do vedenia Š. Martinka presnou strelou k žrdi. V 41. min nebezpečná strela Hudeka prešla popred celú domácu bránu. V 44. min prekonaného Kaniaka zaskočil Turičík a loptu vyhlavičkoval z prázdnej brány. Hostia začali druhý polčas náporom a v 53. min Turičík vymietol Bašovi šibenicu – 1:1. V 57. min Milákovu bombu Kaniak vyrazil na roh rovnako ako v 72. min. Únik P. Chochela v 75. min zmaril Bašo a v 80. min Rak prehral súboj s domácim brankárom. Striedajúcemu Matušíkovi chýbal krok ku gólu a v 90. min P. Zemančík neprekonal Baša.
nUDIČA: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, T. Martinka, Babec, Oravec, T. Gašpárek (Matušík), Š. Martinka, I. Chochel, Milák, Vágner.
nD. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Turičík (V. Zemančík), P. Chochel, R. Vlach, Rak, Hamar, Hudek, Brídzik (Vajdík), P. Zemančík, J. Vlach.
14. Dulov 8 1 0 7 13:23 3

Petráš (M. Lednice) - Žeravík (Horovce), A. Staňo (H. Poruba), Vagner (Udiča), R. Vlach (D. Mariková), Hološko (Beluša), Chovanec (Beluša), Šlesar (Brvnište), Baranec (Púchov B), Tomanica (Ilava), Novotný (Lúky).

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.

SÚŤAŽ: Hlasuj za najkrajší adventný veniec a vyhraj!

Z fotiek od našich čitateliek sme vybrali sedem krásnych adventných vencov a spolu s vami chceme nájsť ten najkrajší!