Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

FUTBAL V. liga Sever

Ladce - Nová Ves 0:2 (0:0) n Góly: 57. a 90. Maras. Prvý polčas sa väčšinou hral medzi šestnástkami. Dobré šance mal v 10. a v 40. min Zábojník, z hostí v 17. min Tuschel a v 34. min Maras.

Ladce - Nová Ves 0:2 (0:0)
n Góly: 57. a 90. Maras.
Prvý polčas sa väčšinou hral medzi šestnástkami. Dobré šance mal v 10. a v 40. min Zábojník, z hostí v 17. min Tuschel a v 34. min Maras. V 56. min J. Váň vykopol loptu z brány, ale v o minútu sa po brankárovej chybe hostia Marasom ujali vedenia. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 81. min K. Mražík, ale brankár jeho strelu vytlačil na roh. V 90. min uzavrel skóre Maras na 0:2.
nLadce: Porubčan – Majtán (Martinka), Koštialik, E. Mražík (Hromka), Zábojník, J. Váň, Hudec, K. Mražík, F. Váň (Michal Habánek), E. Pagáč, Marián Habánek.
n Nová Ves: Grznár – Gučík, Hujík, Gablech, Šupka, Hanko, Gabriš (Havrlent), Tuschel, Maras, Ondris (Janega), Urban (Koritina).
F. GACH
Prečín – Oslany 6:0 (2:0)
n Góly: 4. a 85. Birošík, 13. a 80. Sádecký, 52. Briestenský, 60. Kostelanský.
Úvod vyšiel domácim perfektne a v 4. min Birošík získal vedenie – 1:0. V 13. min po trestnom kope Kopáča Sádecký zvýšil na 2:0.Hostia sa potom osmelili, mali miernu prevahu, no domáca obrana v čele s Budayom im zabránila v skórovaní. V závere polčasu rozhodca neuznal Prečínu gól pre údajný ofsajd. V druhom polčase domáci pokračovali v ofenzíve a po centri nekompromisne zvýšil v 52. min Briestenský na 3:0 strelou k žrdi. Z tlaku Kostelanský v 60. min pridal štvrtý gól. Hostia dvoma vyloženými šancami, ktoré zmaril Buday, neuspeli. V 80. min po sóle z polovice upravil Sádecký na 5:0 a skóre uzavrel najlepší hráč Birošík v 85. min na 6:0. V závere Raček zahodil v stopercentnú šancu a Briestenský hlavičkoval tesne vedľa šibenice.
n Prečín: Buday – Vojtek (Briestenský), Sádecký, Abík, Raček, Masaryk, Kopáč (Rosina), Kostelanský, Michel (Bazala), Birošík.
n Oslany: Obert – P. Šándrik, Néč, Adamec (Volf), Jančich, Ivanka, Kolár, Gaži, R. Štálnik (T. Štálnik), Oršula, Kormančík. (MAM)

Visolaje - V. Uherce 3:0 (0:0)
n Góly: 58. a 67. Rafaj, 86. Mišutka.
Domáci v kombinovanej zostave produkovali v prvom polčas nesúrodú hru so zdĺhavým prechodom do útoku. Hostia sa predstavili ako kombinačne a fyzicky zdatný kolektív. Hralo sa väčšinou v strede ihriska s málo príležitosťami, v ktorých mali mierne navrch domáci. Dvojité polčasové striedanie domácich prinieslo obrat v hre a Visolaje prevzali réžiu zápasu do svojich rúk. Góly Rafaja v 58. a v 67. min boli logickým vyústením diania na ihrisku. Výsledok spečatil v 86. min domáci Mišutka. Hosťom snaha a nasadenie vydržali až do konca zápasu, ale ked sa nedokázali výkon potvrdiť gólmi, prehrali.
nVisolaje: Porubčan – Sagan (Srnka), Palme, Bednář, Buchta, Rosina (Hybben), Deneš, Madara, Rafaj, Baránek (Mišutka), Mužlay.
n V. Uherce: Kršiak – Kováčik, Gubka, Bridka, Svrček, Nechala, Pauko (Javúrek), Bartoš, Kráľ (T.Kováč), R. Kováč, Berliansky.
D. SAGAN
n Ďalšie výsledky 8. kola: Stará Turá – Tr. Jastrabie 3:2 (0:2), 60. Magula, 72. Kubáň, 86. Jaroš – 2. Marušínec, 36. Fabo, Podolie – Zem. Kostoľany 1:2 (0:1), 88. Gúčík - 45. Litaj, 87. Baláž, V. Bielice - Šimonovany 3:0 (1:0), P. Turčan 3, Handlová – D. Poruba 6:0 (2:0), 18., 63. Ondrejka, 34. Bublák, 67. Bugár, 77. Černák, Kamenec – Nováky 4:1 (2:0), 16. Martin Žiak, 18. Višňovský, 65. T. Nechala (11 m), 85. Pisár – 51. Zaťko.

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 608

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

13 h

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.