Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Raven poskočil v tabuľke vyššie

Pov. Bystrica - Topoľníky 3:1 (0:0) Už v 2. min opečiatkoval hosťujúci Beneš brvno Bartekovej brány. V 14. min sa pekne prekľučkoval M. Hrnčík, no Várady jeho strelu zlikvidoval.

Pov. Bystrica - Topoľníky
3:1 (0:0)
Už v 2. min opečiatkoval hosťujúci Beneš brvno Bartekovej brány. V 14. min sa pekne prekľučkoval M. Hrnčík, no Várady jeho strelu zlikvidoval. Po polhodine hry Čelko trafil iba do brankára. Pred prestávkou sa pred Váradym ocitol Pauer, ale brankár opäť vyšiel zo súboja víťazne. Do druhého polčasu nastúpili domáci s chuťou a po prihrávke F. Hederu otvoril skóre J. Hrnčík. Ten istý hráč peknou strelou zvýšil. V 70. min sa pomedzi dvoch obrancov presadil Peciar - 2:1. O sedem minút Pauer potvrdil výhru Ravenu tretím gólom v zápase, ktorý mal dobrú úroveň, najmä po prestávke.
n Góly: 47. a 62. J. Hrnčík, 79. Pauer - 70. Peciar.
Rozhodoval F. Farkaš, ŽK: Ištok, F. Hedera, Čelko - Méhes, Peciar, 180 divákov.
n Pov. Bystrica: Bartek - Pauer, Bednár, Valient, Ištok, Čelko, Paulini (46. F. Hedera), Kramarík (62. Sedliaček), Braciník (86. Povinec), M. Hrnčík, J. Hrnčík. Tréner P. Košík.
n Topoľníky: Várady - Žiga, Farkaš, Méhes (65. Frühwald), Tóth, Beneš (65. Egri), Nagy, Gutai, Dohorák, Peciar, Rábek. Tréner A. Czúczor.
JÁN BORČÁNYI
Led. Rovne – Domaniža
2:1 (2:0)
Už v 1. min sa skončilo sólo Ľ. Šeba na brankárovi, ale v 2. min Jančovič nekompromisne skóroval – 1:0. V 18. min strelu Hájka Kováč vyrazil, na druhej strane v 25. min vystrelil Šebo tesne vedľa. Sklárov podržal Kováč, keď chytil gólovú šancu Svobodu. Z protiútoku Jančovič v 32. min zvýšil na 2:0. V závere polčasu leteli strely Jančoviča a Lukšíka vedľa. Druhý polčas začali lepšie domáci. Raninec mieril vedľa a dvakrát sa nepresadil Jančovič. Kováč vyrazil strelu Svobodu v 62. min, ale v 75. min ho prekonal Gáborík – 2:1. V 77. pálil Jančovič do bočnej siete, v 82. min trafil brvno a v 88. min prestrelil bránu.
n Góly: 2. a 32. Jančovič – 75. Gáborík.
Pred 300 divákmi rozhodoval Jakúbek, ŽK: Lukšík, Martinka, Ptáček, Havier, Barták, Vaštík.
n L. Rovne: Kováč – Lukšík, Mackovčin, Martinka, Ptáček, Mišík, Ľ. Šebo, Raninec, Barták (60. Mišún), Havier (72. Kecík), Jančovič. Tréner P. Gabriš.
n Domaniža: Zdurienčík – Hájek, Miroslav Kvaššay, Šuška, Vaštík, Gáborík, Král, Hudek (89. Marek Kvaššay), Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner V. Kopecký.
STANISLAV DETKO
Dubnica B – Gabčíkovo
0:2 (0:1)
V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Dubničania mali miernu prevahu a už v 1. min Ľupták po Petríkovom centri hlavičkoval iba do brankárových rúk. V 12. min sa k odrazenej lopte dostal Bolega a tečovanou strelou otvoril skóre – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale jedinú gólovú šancu zahodil po Beňovom centri Tubonemi, keď z troch rokov prestrelil bránu. Gabčíkovo sa začalo po prestávke brániť dubnickému náporu. V 67. min Struška hlavičkoval do žrde a o minútu ten istý hráč trafil druhú žrď. V 69. min z rýchleho protiútoku zvýšil na 0:2 Milan. Dubnica B mala tlak, ale Tubonemi minul loptu pred prázdnou bránou. Gabčíkovo mohlo v 74. min zvýšiť, no osamotený Hamar hlavičkoval z päťky nad. Do konca už hostia cennú výhru ubránili.
n Góly: 12. Bolega, 69. Milan.
Rozhodoval Sedlár, ŽK: Stratený – Liszkay, 250 divákov.
n Dubnica B: Igaz – Pálka (59. Ulrich), Špendla, Božoň, Beňo (65. Duga), Petrík (46. Matejov), Struška, Stratený, Tubonemi, Ľupták, Gorelka. Tréner J. Bútora.
n Gabčíkovo: Izsmán – Végh, Baják, Csölle, Liszkay, Milan, Kozmer, Kováč (Hegedüs), Bolega, Nagy, Szerda (46. Hamar). Tréner A. Bíró. MILOŠ ŠUPÁK
n Ďalšie výsledky 8. kola: Nové Zámky - Neded 1:0 (0:0), 90. Zsák, Myjava – Dolné Vestenice 6:0 (2:0), 17., 48. a 78. Kosík, 30. Zverec, 54. Hesek, 67. Mráz, Šamorín – Ludanice 2:1 (1:0), 28. Molnár, 87. Buchel – 90. Dobiáš. Galanta - ČFK Nitra 2:0 (1:0), 4. a 75. Gögh, V. Ludince – Štúrovo 3:3 (2:1), 24. Kosák, 29. Konc (11 m), 90. Maďar - 8. Molnár, 54. Vavrík, 70. Urban (11 m).
1. Nové Zámky 8 7 1 0 17:2 22
2. Ludanice 8 6 0 2 12:4 18
3. V. Ludince 8 4 2 2 15:9 14
4. Led. Rovne 8 4 2 2 10:7 14
5. Myjava 8 4 1 3 16:7 13
6. ČFK Nitra 8 4 1 3 6:7 13
7. Topoľníky 8 4 0 4 14:9 12
8. Galanta 8 4 0 4 10:8 12