Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA

Dva góly pri oslabení s Trnavou

Prievidza - Pov. Bystrica 8:5 (4:2, 1:3, 3:0) l Góly: 10. Štefanech 1:0, 13. Cútt 2:0, 13. Hajnik 2:1, 16. Žember 3:1, 17. Holúbek 4:1, 18. Kolenič 4:2, 24. Volek 4:3, 26. Hajnik 4:4, 36. Bartík 5:4, 38. Belica 5:5, 41. Štefanech 6:5, 50. Gavač 7:

Prievidza - Pov. Bystrica
8:5 (4:2, 1:3, 3:0)
l Góly: 10. Štefanech 1:0, 13. Cútt 2:0, 13. Hajnik 2:1, 16. Žember 3:1, 17. Holúbek 4:1, 18. Kolenič 4:2, 24. Volek 4:3, 26. Hajnik 4:4, 36. Bartík 5:4, 38. Belica 5:5, 41. Štefanech 6:5, 50. Gavač 7:5, 53. Štefanech 8:5.
Hostia bez tria potrestaných Hajasa, M. Kolena a Lukáča udržali bezgólový stav do 10. min a o tri minúty už prehrávali 2:0. Už o štrnásť sekúnd vrátil Bystričanov do hry prvým gólom po Gašovej prihrávke Hajnik – 2:1. Bujdákovo vylúčenie potrestal v 16. min tretím gólom domáci obranca Žember a o minútu Holúbek zvyšoval na hrozivých 4:1 pre Prievidzu. Po peknej spolupráci celého útoku o minútu Kolenič znížil na 4:2. V úvode druhej tretiny bol najprv vylúčený domáci Gavač, ku ktorému si o minútu prisadol s trestom 2 + 2 minúty spoluhráč Bartík. Panterom sa naskytla obrovská šanca a o 39 sekúnd po prihrávke Hajnika Volek znížil na 4:3. Presilovka hostí pokračovala a štvorica Prievidžanov neubránila v 26. min Hajnika, ktorý vyrovnal na 4:4. Hra bola vyrovnaná, ale o desať minút sa presadil Bartík a bolo 5:4. Po zbytočnom faule Škamlu stačilo hosťom 44 sekúnd a Belica z ďalšej presilovky vyrovnal na 5:5. Škoda, že presilovkovú úspešnosť nepotvrdili Bystričania aj o chvíľu, keď mali ďalšiu početnú prevahu. Vstup do tretej časti domácim vyšiel na výbornú a po polminúte viedli 6:5. V 47. min mohli hostia vyrovnať, ale dvojnásobné Škamlovo vylúčenie nepotrestali, čo sa im nevyplatilo. Keďsa začala štvrtá minúta jeho trestu, pri oslabení skóroval Gavač – 7:5. O dve minúty aj domáci ukázali, že presilovky vedia využívať a Štefanech svojím tretím gólom potvrdil prvý bodový zisk Prievidze.
l Prievidza: Fumač (Joštic) – Ondruška, Súder, Žember, Važan, Ondrejka, Škamla, Sibert, Gavač, Cútt, Dušička, Štefanech, Bartík, Melicherčík, Holúbek, Kaikl, Hanák, Kováč.
l Pov. Bystrica: Bratina (Beňo) – Volek, Bezecný, Ďurkech, Varhaník, Janísek, Jelínek, Krčula, Sekáč, Červený, Gašo, Hajnik, Stráňovský, Kolenič, Bujdák, Valášek, Belica, Koleda, Demáček, Hegyi, Teska.
l Výsledky 6. kola: Ružinov – Topoľčany 7:2, Trebišov – HC Detva 6:4, Sp. N. Ves – HKM Detva 5:2, Michalovce – D. Kubín 5:4, Bardejov – Prešov 5:4, N. Zámky – Senica 3:4, Trnava – Piešťany 4:2.
Pov. Bystrica – Trnava
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
l Góly: 1. Hajnik 1:0, 25. Valášek 2:0, 60. Stráňovský 3:0, 60. Valášek 4:0.
Už v 1. min Hajnik prekvapil Šúreka a domáci viedli. O minútu neuspel v podobnej šanci hosťujúci Hlavna a v 5. min nedal ani domáci Belica. V 10. min Joanidis pred bránou trafil puk iba slabo a v 15. min po rozhodcovskej „prihrávke“ nekrytý Domian spálil tutovku. Domáci odpovedali šancami Valáška a Belicu a v 20. min pohrdol tutovkou osamotený Baran. V 22. min Joanidisom tečovaný puk mieril tesne vedľa a sekundu po skončení domácej presilovky Ďurkechovu strelu Šúrek neudržal, Koleda mu puk vypichol a Valášek trafil prázdnu bránu – 2:0. Potom domáci nevyužili krátku presilovku 4:3 a v závere tretiny mali hostia minútovú výhodu presilovky 5:3. Ďurišovu strelu zblízka v 38. min kryl Beňo, o minútu Domian trestuhodne prestrelil poloprázdnu bránu a sekundu pred koncom tretiny Beňo lapačkou zneškodnil stopercentnú šancu Holoviča. V 42. min stroskotal na domácom brankárovi Ďuriš a v 43. min Andraščík trafil bočnú žrď. Hostia boli aktívnejší, no gól dať nevedeli. V 49. min dorazil Koledovu strelu do siete Valášek, ale rozhodca predčasne pískol a gól neplatil. V 52. min Domian znova nedal a v 54. min Holovičova bomba tesne minula „vinkel“. V závere Trnava pri presilovke odvolala brankára, no gól nedala. Najprv Stráňovský trafil zdiaľky žrď, ale devätnásť sekúnd pred koncom po Hajnikovej akcii mieril presne - 3:0. Panteri boli pri chuti a dve sekundy pred koncom stále pri oslabení Šúrek vyrazil Sekáčovu delovku aj Koleničovu dorážku, no na Valáškovu strelu nedosiahol – 4:0.
l Pov. Bystrica: Beňo – Volek, Janísek, Jelínek, Bezecný, Ďurkech, Varhaník, Ondrejka, Sekáč, Stráňovský, Kolenič, Bujdák, Červený, Gašo, Teska, Koleda, Belica, Valášek, Hajnik, Koleno, Hegyi.
l Trnava: Šúrek – Zachar, Krajčík, Stacho, Klčovanský, Pravda, Benedik, Reho, Ďuriš, Hlavna, Stupka, Joanidis, Baran, Schavel, Domian, Holovič, Andraščík, Novák, Hutár.
l Výsledky 7. kola: Michalovce – Topoľčany 0:1, Sp. N. Ves – Bardejov 1:2, Trebišov – Prešov 1:5, HKM Detva – Senica 4:3 sn, D. Kubín – Piešťany 6:0, HC Detva – Ružinov 6:4, Prievidza – N. Zámky 3:4 sn.
16. N. Zámky 7 0 1 6 17:32 2
V utorok 30. 9. o 17.30 h hrá Pov. Bystrica v Ružinove a v piatok 3. 10. o 17.30 h hostí doma Nové Zámky. ⋌(JŠ)

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 458

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.

GALÉRIA: Armáda prišla do mesta pripraviť testovanie

Dnes predpoludním sa na mestskom úrade v Považskej Bystrici stretli armáda s vedením mesta. Pripravujú celoplošné testovanie.