Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA

Dva góly pri oslabení s Trnavou

Prievidza - Pov. Bystrica 8:5 (4:2, 1:3, 3:0) l Góly: 10. Štefanech 1:0, 13. Cútt 2:0, 13. Hajnik 2:1, 16. Žember 3:1, 17. Holúbek 4:1, 18. Kolenič 4:2, 24. Volek 4:3, 26. Hajnik 4:4, 36. Bartík 5:4, 38. Belica 5:5, 41. Štefanech 6:5, 50. Gavač 7:

Prievidza - Pov. Bystrica
8:5 (4:2, 1:3, 3:0)
l Góly: 10. Štefanech 1:0, 13. Cútt 2:0, 13. Hajnik 2:1, 16. Žember 3:1, 17. Holúbek 4:1, 18. Kolenič 4:2, 24. Volek 4:3, 26. Hajnik 4:4, 36. Bartík 5:4, 38. Belica 5:5, 41. Štefanech 6:5, 50. Gavač 7:5, 53. Štefanech 8:5.
Hostia bez tria potrestaných Hajasa, M. Kolena a Lukáča udržali bezgólový stav do 10. min a o tri minúty už prehrávali 2:0. Už o štrnásť sekúnd vrátil Bystričanov do hry prvým gólom po Gašovej prihrávke Hajnik – 2:1. Bujdákovo vylúčenie potrestal v 16. min tretím gólom domáci obranca Žember a o minútu Holúbek zvyšoval na hrozivých 4:1 pre Prievidzu. Po peknej spolupráci celého útoku o minútu Kolenič znížil na 4:2. V úvode druhej tretiny bol najprv vylúčený domáci Gavač, ku ktorému si o minútu prisadol s trestom 2 + 2 minúty spoluhráč Bartík. Panterom sa naskytla obrovská šanca a o 39 sekúnd po prihrávke Hajnika Volek znížil na 4:3. Presilovka hostí pokračovala a štvorica Prievidžanov neubránila v 26. min Hajnika, ktorý vyrovnal na 4:4. Hra bola vyrovnaná, ale o desať minút sa presadil Bartík a bolo 5:4. Po zbytočnom faule Škamlu stačilo hosťom 44 sekúnd a Belica z ďalšej presilovky vyrovnal na 5:5. Škoda, že presilovkovú úspešnosť nepotvrdili Bystričania aj o chvíľu, keď mali ďalšiu početnú prevahu. Vstup do tretej časti domácim vyšiel na výbornú a po polminúte viedli 6:5. V 47. min mohli hostia vyrovnať, ale dvojnásobné Škamlovo vylúčenie nepotrestali, čo sa im nevyplatilo. Keďsa začala štvrtá minúta jeho trestu, pri oslabení skóroval Gavač – 7:5. O dve minúty aj domáci ukázali, že presilovky vedia využívať a Štefanech svojím tretím gólom potvrdil prvý bodový zisk Prievidze.
l Prievidza: Fumač (Joštic) – Ondruška, Súder, Žember, Važan, Ondrejka, Škamla, Sibert, Gavač, Cútt, Dušička, Štefanech, Bartík, Melicherčík, Holúbek, Kaikl, Hanák, Kováč.
l Pov. Bystrica: Bratina (Beňo) – Volek, Bezecný, Ďurkech, Varhaník, Janísek, Jelínek, Krčula, Sekáč, Červený, Gašo, Hajnik, Stráňovský, Kolenič, Bujdák, Valášek, Belica, Koleda, Demáček, Hegyi, Teska.
l Výsledky 6. kola: Ružinov – Topoľčany 7:2, Trebišov – HC Detva 6:4, Sp. N. Ves – HKM Detva 5:2, Michalovce – D. Kubín 5:4, Bardejov – Prešov 5:4, N. Zámky – Senica 3:4, Trnava – Piešťany 4:2.
Pov. Bystrica – Trnava
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
l Góly: 1. Hajnik 1:0, 25. Valášek 2:0, 60. Stráňovský 3:0, 60. Valášek 4:0.
Už v 1. min Hajnik prekvapil Šúreka a domáci viedli. O minútu neuspel v podobnej šanci hosťujúci Hlavna a v 5. min nedal ani domáci Belica. V 10. min Joanidis pred bránou trafil puk iba slabo a v 15. min po rozhodcovskej „prihrávke“ nekrytý Domian spálil tutovku. Domáci odpovedali šancami Valáška a Belicu a v 20. min pohrdol tutovkou osamotený Baran. V 22. min Joanidisom tečovaný puk mieril tesne vedľa a sekundu po skončení domácej presilovky Ďurkechovu strelu Šúrek neudržal, Koleda mu puk vypichol a Valášek trafil prázdnu bránu – 2:0. Potom domáci nevyužili krátku presilovku 4:3 a v závere tretiny mali hostia minútovú výhodu presilovky 5:3. Ďurišovu strelu zblízka v 38. min kryl Beňo, o minútu Domian trestuhodne prestrelil poloprázdnu bránu a sekundu pred koncom tretiny Beňo lapačkou zneškodnil stopercentnú šancu Holoviča. V 42. min stroskotal na domácom brankárovi Ďuriš a v 43. min Andraščík trafil bočnú žrď. Hostia boli aktívnejší, no gól dať nevedeli. V 49. min dorazil Koledovu strelu do siete Valášek, ale rozhodca predčasne pískol a gól neplatil. V 52. min Domian znova nedal a v 54. min Holovičova bomba tesne minula „vinkel“. V závere Trnava pri presilovke odvolala brankára, no gól nedala. Najprv Stráňovský trafil zdiaľky žrď, ale devätnásť sekúnd pred koncom po Hajnikovej akcii mieril presne - 3:0. Panteri boli pri chuti a dve sekundy pred koncom stále pri oslabení Šúrek vyrazil Sekáčovu delovku aj Koleničovu dorážku, no na Valáškovu strelu nedosiahol – 4:0.
l Pov. Bystrica: Beňo – Volek, Janísek, Jelínek, Bezecný, Ďurkech, Varhaník, Ondrejka, Sekáč, Stráňovský, Kolenič, Bujdák, Červený, Gašo, Teska, Koleda, Belica, Valášek, Hajnik, Koleno, Hegyi.
l Trnava: Šúrek – Zachar, Krajčík, Stacho, Klčovanský, Pravda, Benedik, Reho, Ďuriš, Hlavna, Stupka, Joanidis, Baran, Schavel, Domian, Holovič, Andraščík, Novák, Hutár.
l Výsledky 7. kola: Michalovce – Topoľčany 0:1, Sp. N. Ves – Bardejov 1:2, Trebišov – Prešov 1:5, HKM Detva – Senica 4:3 sn, D. Kubín – Piešťany 6:0, HC Detva – Ružinov 6:4, Prievidza – N. Zámky 3:4 sn.
16. N. Zámky 7 0 1 6 17:32 2
V utorok 30. 9. o 17.30 h hrá Pov. Bystrica v Ružinove a v piatok 3. 10. o 17.30 h hostí doma Nové Zámky. ⋌(JŠ)

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 605

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

16 h

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.