Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Deväť statočných z Domaniže

Nové Zámky – Považská Bystrica 1:0 (1:0) nGól: 43. Mlynár. V zápase prvého s predposledným mal síce líder loptu väčšinou pod kontrolou, no v ofenzíve ch

2Nové Zámky – Považská Bystrica 1:0 (1:0)
nGól: 43. Mlynár.
V zápase prvého s predposledným mal síce líder loptu väčšinou pod kontrolou, no v ofenzíve chýbal nielen moment prekvapenia, ale aj viac tvorivosti. Pološance a nepresné strely spoza šestnástky vzruch nepriniesli, a keď sa zdalo, že súperi v prvom polčase medzi žrde ani netrafia, dve minúty pred prestávkou prišiel roh, brankár Bartek zaspal na čiare a domáci Mlynár hlavou napol sieť. Ešte predtým však prišli Nové Zámky o Gašparíka, ktorý si vážne zranil koleno. Ani po obrátke nechýbalo nasadenie, lenže pološance diváka neuspokojili. Hostia vrhli posledné sily do útoku a nebyť pohotového zákroku dovtedy nevyužitého Valenského, Sedliaček mohol v 87. min vyrovnať.
R Krivošík, ŽK: Bednár, 600 divákov.
nFKM: Valenský – Kubištel (46. Hajko), Gašparík (31. Švajda), Horňáček, Ešek, Molnár (90+ Hoda), Bukovič, Dang Van, Čurgali, Andrášik, Mlynár. Tréner J. Chovanec.
n RAVEN: Bartek – Pauer, Kramarík, Ištok (57. Hrnčík), Bednár, Čelko, Valient, Pailini, Braciník (80. Gažo), Sedliaček, F. Hedera (77. Papajčík). Tréner P. Košík. MARIÁN DRAGÚŇ
ČFK Nitra - Dubnica B 1:2 (1:1)
n Góly: 41. R. Borčin - 38. a 59. Grendel.
Prví hrozili domáci, v 13. min. po rohu Bližnáka hlavičkoval Šelméci, gólman Dubnice ale situáciu s námahou vyriešil. Hostia odpovedali vzápätí, no Grendel svoj únik tiež nedotiahol do gólovej koncovky. Práve Grendel sa v súboji vyrovnaných súperov ukázal ako rozdielový hráč. V 38. min. totiž práve on otvoril skóre z priameho kopu z 35 m do šibenice Borčinovej brány. Strojári odpovedali o tri minúty, keď Ferenczy založil útok, po kraji ihriska posunul loptu na M. Dediča a ten centroval R. Borčinovi, ktorý už nemal problém zakončiť - 1:1. Domáci mohli ísť do vedenia v 54. min. po osi Novakovič - Šelmeci - Charizopulos škriabal Igaz loptu k pravej tyči. Platilo nedáš - dostaneš, po rohovom kope lopta smerovala ku Grendelovi a petelica z 25 m z voleja k ľavej žrdi znamenala vedenie dubnickej rezervy. V závere sa domáci snažili vyrovnať, Šelmeci ani R. Borčin ale neuspeli.
R Otiepka, ŽK: Búš, R. Borčin - Tubonemi, Beňo, 200 divákov.
nČFK: N. Borčin - Ferenczy, Búš, Šelmeci, Korman - M. Dedič, Nagy, Bližnák (73. Dermek), Novakovič (85. Kling) - Charizopulos, R. Borčin. Tréner J. Kostoláni.
n MFK B: Igaz - Špendla, Gorelka, Božoň, Beňo - Petrík (87. Trhan), Struška, Grendel, Stratený (46. Matejov), Tubonemi - Ulrich (70. Straka). Tréner J. Bútora. JAKUB TAKÁČ
Domaniža – Ludanice
3:4 (0:2)
n Góly: 50. a 70. Hájek, 65. Svoboda – 20. (11 m) a 63. Kováč, 30. Dobiáš, 48. Ölvecký.
V 14. min Svobodov priamy kop letel tesne vedľa. Špánikovu tutovku v 19: min zneškodnil Zdurienčík, ktorý bol o minútu po faule vylúčený. Z jedenástky otvoril skóre Kováč. V 30.min Dobiáš hlavou zvýšil na 0:2. Hostia boli futbalovejší v prvom polčase, ale domáci po prestávke zmobilizovali sily. V 47. min Lagínovu strelu brankár kryl a v 48. min Ölvecký zvýšil na 0:3. Po rohu v 50. min znížil hlavou Hájek. V 53. min po druhej žltej karte bol vylúčený domáci Hudek. V 54. min Královu strelu z prázdnej brány vyrazil obranca a v 59. min. hostia vykopávali loptu z bránkovej čiary. V 61. min Zaťko vyrazil Frťalovu strelu, ale v 63. min nestačil na strelu Kováča – 1:4. Domaniža začala bojovať a v 65. min Svoboda znížil na 2:4. O štyri minúty trafil ten istý hráč iba brankára a v 70. min Hájek z neprianeho kopu znížil na 3:4. Bezradne pôsobiaci hostia napriek početnej prevahe s problémami odolávali tlaku domácich a v 90. min Hájkovej strele chýbali centimetre. Za výkon si Domaniža zaslúžila absolutórium.
R Fehér, ŽK: Hudek, Král, Ondruš, Špánik, Ölvecký, Kováč, ČK: Zdurienčík, Hudek, 250 divákov.
nDOMANIŽA: Zdurienčík – Hájek, Miroslav Kvaššay (81. Slamka), Šuška, Vaštík, Gáborík (7. Tamáši, 20. Zaťko), Král, Hudek, Augstín, Lagín, Svoboda. Tréner V. Kopecký. N
n OFK: Grman – Jakubička, Dobiáš, Ševčík, Ondruš, Špánik, Rybnikár (72. Rusňák), Ölvecký, Frťala, Hnilica, Kováč. Tréner J. Mikloška.
JÁN MOŽUCHA
Topoľníky - Lednické Rovne 2:2 (2:1)
n Góly: 6. Beneš, 45. Peciar - 43. Jančovič, 67. Lukšík.
Už v 6. min. domáci viedli, po Peciarovom pase z vlastnej polovice sa k lopte dostal Beneš a svoje sólo skončil až v sieti. V 43. min. chcel hosťujúci Jančovič centrovať, no napokon preloboval gólmana. Na opačnej strane Smolka zle vykopol loptu a Peciar ju z 30 m vrátil do brány. Do šatne šli domáci spokojnejší. Po obrátke začali hostia smelšie, Bartákovu strelu do vinkla Várady vytlačil, delovka Ľ. Šeba letela vedľa. V 67. min. hostia kopali roh, Lukšík v päťke dostal loptu na nohu a parádne pod brvno zavesil. Sklári sa stiahli na vlastnú polku, domáci pálili veľa, no nepresne. Benešov únik a Peciarovo sólo chytil Smolka, Farkaš trafil do žrde, odrazenú loptu Nagy neumiestnil. Keďže ani ďalšie strely neprešli za Smolkov chrbát, body sa delili.
R Santa, ŽK: Peciar, Méhes, Nagy – Martinka, ČK: Ptáček (po 2. ŽK), 250 divákov.
n DRUŽSTEVNÍK: Várady – Farkaš, Balogh, Méhes, Tóth (53. Egri), Beneš, Nagy, Mandák, Dohorák, Peciar, Rábek (76. Žiga). Tréner A. Czúczor.
n CRYSTAL: Smolka – Lukšík, Martinka, J. Šebo, Ptáček, Barták (63. Mišík), Mackovčin, Ľ. Šebo, Raninec, Havier (90. Kosík). Tréner P. Gabriš.
Sándor Dohorák

n Výsledky 11. kola: Štúrovo – Galanta 1:2 (0:2), 55. Molnár - 30. Méry, 33. Gyepes, Dolné Vestenice – Šamorín 3:2 (1:1), 27. Gajdoš, 62. Šorec, 72. Škarka – 13. a 48. Molnár, Neded – Myjava 1:1 (0:0), 90. Tvrdoň (11 m) - 84. Kosík, Gabčíkovo - V. Ludince 4:0 (1:0), 44. Bolega, 50. Nagy, 60. Hamar, 80. Illéš.
1. Nové Zámky 11 9 2 0 20:2 29
2. Ludanice 11 9 0 2 22:9 27
3. Myjava 11 5 2 4 23:10 17
4. Gabčíkovo 11 5 1 5 15:13 16
5. Galanta 11 5 1 5 12:11 16
6. Šamorín 11 5 1 5 15:15 16
7. Dubnica B 11 5 1 5 12:14 16
8. V. Ludince 11 4 3 4 17:17 15