Začiatky
Vznik priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom bol ovplyvnený rozvojom priemyselnej výroby vo vtedajších Škodových závodoch. Podnik mal vlastné učilište na vzdelávanie vlastných robotníckych kádrov. Postupne bolo potrebné vzdelávať aj pracovníkov na stredné technické pozície. História školy sa začala písať v roku 1948, keď vznikli prvé triedy strojárskej priemyselnej majstrovskej školy popri zamestaní. Od školského roku 1949-50 mohli študenti absolvovať aj nadstavbovú školu s maturitou.
Denné štúdium
Od školského roku 1950-51 bolo zavedené aj denné štúdium. Učilo sa v priestoroch učňovskej školy. Oficiálny názov bol Štátna priemyselná škola strojnícka v Bratislave, expozitúra v Dubnici nad Váhom. Učiteľský zbor tvorili externí učitelia zo závodu a učňovskej školy. Veľkú zásluhu na vzniku a rozvoji školy malo vedenie Škodových závodov na čele s podnikovým riaditeľom Karolom Tomáškom.
Napredovanie
Postupne sa menilo aj vybavenie školy. Uvoľnené priestory v domove mládeže boli využité na vybudovanie školského výpočtového laboratória, v ktorom sa od roku 1987 vyučuje výpočtová technika. Počítače slúžili študentom i učiteľom nielen na vyučovacích hodinách, ale aj v čase po vyučovaní. Vyučujúci cudzích jazykov využívajú dve jazykové učebne, študentom je k dispozícii aj školská knižnica. Významným medzníkom v histórii školy bolo päťdesiate výročie jej založenia. Bola vydaná pamätná publikácia, ktorá sa stretla s veľkým záujmom študentov, učiteľov i absolventov školy. Na oslavách sa stretli súčasní a bývalí zamestnanci školy a prišli tiež mnohí absolventi, pôsobiaci na dôležitých pozíciách v mnohých firmách, ale i školách po celom Slovensku.
Posledné desaťročie
Priestory školy prešli v poslednom desaťročí mnohými úpravami, aby boli vytvorené čo najlepšie podmienky pre vyučovanie teoretických predmetov, odborných aj spoločenskovedných, ale aj vyučovanie laboratórnych cvičení a praxe. Celkový počet absolventov denného štúdia od roku 1958 bol 7759.