Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 13. KOLO

Skvelá desaťminútovka Beluše

HOROVCE – H. PORUBA 0:0 V prvom polčase hostia tvorili, ale domáci boli nebezpečnejší. V 15. min sa Prekop rútil sám na Leška, no nedal. Hostia prvýkrát ohrozili Pálku Kasenčákom až v 40. min, ale pokus bol nepresný. Potom prišla záverečná päťminútovka,

HOROVCE – H. PORUBA 0:0
V prvom polčase hostia tvorili, ale domáci boli nebezpečnejší. V 15. min sa Prekop rútil sám na Leška, no nedal. Hostia prvýkrát ohrozili Pálku Kasenčákom až v 40. min, ale pokus bol nepresný. Potom prišla záverečná päťminútovka, v ktorej domáci spálili štyri gólové šance. Osamotený Prekop prehlavičkoval bránu, Siekelovu strelu z 20 metrov bravúrne vyrazil Leško na roh a Prekop s Janíčkom nevyužili sľubné šance. Hostia začali druhý polčas nebezpečným priamym kopom Meliša, ktorý Pálka vyrazil. V 63. min bol vylúčený Majerík a od tohto momentu sa hralo iba na bránu hostí. Domáci mali viaceré šance, volajúce po góle, avšak ani Kučo, Prekop a Gašpárek ich nepremenili. Keď sa v 90. min za Leškom zatriaslo brvno po strele Gašpárka, zrodila sa remíza.
n HOROVCE: Pálka – Kučo, Egly, Floriš, Gereg, Gašpárek, Janíček, Siekel, Prekop (Gatial), Žeravík (Monček), Dubový.
n H. PORUBA: Leško – Mazáň, P. Živčic, Majerík, Prostinák, M. Staňo, M. Živčic (R. Živčic), Krajči, Kasenčák (Papp), T. Staňo, Meliš.
Rozhodovali Janček, Milčík, Hriadel. (VM)

LÚKY – BELUŠA 0:7 (0:1)
n GÓLY: 30., 56. a 60. Mužlay, 63. a 65. Pavol Vavrík, 56. Peter Vavrík, 84. B. Sviečka.
Po úvodnom oťukávaní hostia strieľali na hrboľatom teréne z každej pozície. Prvýkrát trafili bránu až v 30. min keď mieril do siete Mužlay po Sýkorovej prihrávke. Potom sa už hralo iba na domácu bránu. V 56. min po Sýkorovej pätičke Peter Vavrík zvýšil na 0:2. O tri minúty pridal po rohu Mužlay tretí gól, keď do siete vrátil od žrde odrazenú loptu. V 60. min znova Mužlay tretím gólom zvýšil na 0:4. Pavol Vavrík z dvoch priamych kopov v 63. a v 65. min upravil na 0:6. Skóre uzavrel v 84. min striedajúci B. Sviečka na 0:7.
n LÚKY: Hruštík – Hedlík (Dundek), Kozma, Ofúkaný, Machala, Satina, Vodár, Š. Rác, Novotný, Pavlis, Mokrička (Šulík).
n BELUŠA: M. Sviečka – Šedík, Pavol Vavrík, Holčík, Gardian, Švec, Mužlay (Boháčik), Sýkora (B. Sviečka), Chovanec (Topolan), Revák, Peter Vavrík.
Rozhodovali M. Mazan, Petrušek. (IG)

M. LEDNICE – BRVNIŠTE
1:0 (1:0)
n GÓL: 38. J. Košút.
Na začiatku zápasu ušiel hosťujúci Sojčík, ale Petráš jeho tutovku v 4. min chytil. Vo vyrovnanom zápase šance nechýbali a v 38. min otvoril skóre J. Košút zo situácie zaváňajúcej ofsajdom. Druhý polčas začali lepšie hostia, no nevedeli sa presadiť. Po rohu v 69. min P. Lednický fauloval Šlesara, ale nariadenú jedenástku Sojčíkovi chytil Petráš. Brvnišťania sa snažili až do konca, no domáci tri body ubránili.
n M. LEDNICE: Petráš – P. Lednický, L. Lednický (M. Vančo), Ľ. Vančo, M. Lednický, Šimko, M. Košút, Jozef Čelko (M. Čelko), J. Košút, Dudák (Jakub Čelko), Hudek.
n BRVNIŠTE.: J. Čaplair – Hároník, Kurnocík, B. Čapliar, Holiš, Koreň, Šištík (M. Čapliar), Kadák, Sojčík, Šlesar, P. Španihel (M. Španihel).
Rozhodovali Zvak, Mihálik. (PZV)
PAPRADNO – ILAVA 2:1 (2:0)
n GÓLY: 27. M. Trúchlik, 45. S. Trúchlik – 62. Kňažek.
Od začiatku sa hralo medzi šestnástkami bez gólových šancí. Po pekne akcii poslal v 27. min M. Trúchlik loptu nechytateľne pod brvno. Na 2:0 zvýšil po samostatnej akcii v poslednej minúte prvého polčasu z hranice pokutového územia S. Trúchlik. Po prestávke sa hralo v réžii hostí, ktorí v 62. min po vyšachovaní obrany znížili krásnou Kňažekovou strelou spoza šestnástky. Striedajúci Samek potom peknou strelou trafil brvno Moravíkovej brány. Napriek častejšej streľbe hostí sa Papradno tešilo z výhry.
n PAPRADNO: Moravík – P. Balušík, Kukučka, M. Trúchlik (Tóth), S. Trúchlik, Lapúnik, Klabník, Strašík, Vachalík (Hromadík), Jánošík, Nemčík.
n ILAVA: Vrábel – Pilát, Calpaš, Strapko, Galko, Tomanica (Samek), Kováč (Porubčan), Kňažek (T. Cabaj), Šedo, Srovnal, Mladoš.
Rozhodovali Lieskovský, Dobrodenka, Vajdík.
(RH)

PRUŽINA – D. MARIKOVÁ
0:1 (0:1)
n GÓL: 26. P. Zemančík
Domáci nastúpili s odhodlaním vyhrať a hostia prišli s úmyslom odviezť si aspoň bod. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 5. min kopali domáci jedenástku, ale Jadroňovu penaltu Kaniak vyrazil. Po faule v 26. min P. Zemančík televíznym gólom z priameho kopu z 20 metrov do šibenice dostal hostí do vedenia. Druhý polčas sa začal náporom Pružiny, ktorá chcela vyrovnať. Nakopávané lopty hosťujúca obrana v čele s Kaniakom bezpečne odvracala a Dolnomarikovčania si odviezli šťastné víťazstvo.
n PRUŽINA: Kubiš – Topor, Ondreička, I. Kardoš st., P. Kardoš, Marek Haviar, Vician (Pružinský), Jakubech, Mikušík, Matušík, Jadroň.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Seko, V. Zemančík (Fico), R. Vlach, Rak, Hamar, Turičík (Vajdík), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
Rozhodovali, Kováčik, Švec. (PZ)
PLEVNÍK – PÚCHOV B
2:4 (2:1)
n GÓLY: 10. Ďuriš, 17. Tomaník – 22. vlastný, 51. Bagin, 73. Mrázek, 80. Martinka.
Domáci mali raketový nástup, keď už v 17. min viedli 2:0. V 10. min ušiel obrane Ďuriš a povedľa vybiehajúceho brankára dal prvý gól. O sedem minút z nevinnej akcie polovysokou strelou zvýšil na 2:0 Babinec. O päť minút si dal Adamec v tiesni nešťastný vlastný gól a súper začal postupne získavať prevahu. O minútu Mrázkov center kryl Magerčiak. Kamasova strela v 33. min sa obtrela o brvno. Agilný Mrázek v 35. min hlavičkoval nad a na druhej strane Kamas v 38. min vystrelil zdiaľky bez prípravy vedľa. Po prestávke začali hostia útočne. V 51. min Bagin využil nepozornosť obrany, ktorá čakala hvizd rozhodcu pre údajnú ruku a po sóle vyrovnal. Plevníčania kondične odpadli a gól hostí visel na vlásku. V 62. min rýchlemu Ďurišovi chýbal krok a o dve minúty Jankovič zachránil pádom pod Babincove nohy. V 73. min Mrázek po vyšachovaní obrany dostal hostí do vedenia. V 76. min Tomaník vystrelil tesne nad. Desať minút pred koncom stretnutia ušiel Martinka a štvrtým gólom poistil výhru Púchovčanov. O päť minút Magerčiak vybehnutím zachraňoval pred Mrázekom a Rubalom.
n PLEVNÍK: Magerčiak – Marián Kremeň, Jurčaga (Butko), Ďuriš, F. Ďurkech, Tichý, Kamas, Adamec (Čižmárik), Kucharík, Gaňo (Tomaník), Babinec.
n PÚCHOV B: Jankovič – Baranec, Poljak, Petrušek, Rubala (Moravík), Mrázek (Pastorek), Riška, Veng, Ciesar, Bagin, Martinka.
Rozhodovali Vadovský, Kameník, Koleno.
ADRIÁN DEMÁČEK
DULOV – UDIČA 4:1 (0:1)
n GÓLY: 73. a 88. Mikoláš, 46. Pavliš, 50. Ilončiak – 40. I. Chochel.
Veľmi dôležitý zápas pre obe mužstvá začali hostia strelou T. Martinku, ktorú Suchánek vyrazil na roh. Ten istý hráč trafil brvno a o chvíľu ho napodobnil T. Gašpárek. M. Kováč hlavičkoval tesne vedľa a Ilončiakovu strelu kryl Bašo. V 40. min založili Udičania rýchlu akciu a tradičný strelec I. Chochel umiestnenou strelou dal vedúci gól. Úvod druhej časti vyšiel domácim, keď Brnkov center premenil Pavliš – 1:1. V 50. min Mikoláš zahral nepriamy kop a Ilončiak hlavou dostal Dulov do vedenia. Hostia znervózneli a nedokázali ohroziť Suchánkovu bránu. Trestný kop Mikoláša skončil v sieti a po faule na M. Kováča Mikoláš z jedenástky stanovil konečný výsledok.
n DULOV: Suchánek – Cíbik (Kvasnica), Mikoláš, Brnka, Kanderka, R. Kováč, Ilončiak, M. Kováč, Baláž (Gašpar), Pažitný (Pavliš), Vozár.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, Babec, T. Martinka, Oravec, T. Gašpárek (Drblík), Š. Martinka (Doblej), I. Chochel, Milák, Krátky.

14. Lúky 13 2 2 9 13:36 8

Petráš (M. Lednice), Kaniak (D. Mariková), Ďuriš (Plevník), Mrázek (Púchov B), B. Čapliar (Brvnište), Holiš (Brvnište), Šedo (Ilava), Prekop (Horovce), P. Živčic (H. Poruba), Sýkora (Beluša), Brnka (Dulov).

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.