Sklári a Raven na dne tabuľky

Domaniža – D. Vestenice 2:1 (0:1) N Góly: 63. Hájek, 86. Kardoš – 24. Papranec. Zápas susedov v tabuľke bol dôležitý pre oboch. V 15. min Zaťko vyrazil nebezpečnú Gajdošovu strelu, ktorý v 17. min zblízka prestrelil domácu bránu.

Domaniža – D. Vestenice 2:1 (0:1)
N Góly: 63. Hájek, 86. Kardoš – 24. Papranec.
Zápas susedov v tabuľke bol dôležitý pre oboch. V 15. min Zaťko vyrazil nebezpečnú Gajdošovu strelu, ktorý v 17. min zblízka prestrelil domácu bránu. V 23. min Zaťko vyrazil strelu Papranca. O dve minúty Papranec po rýchlom protiútoku dostal hostí do vedenia – 0:1. V 40. a v 41. min si Jurenka poradil so strelami Hájka a o minútu Vaštík mieril tesne vedľa. Papranec v 43. min trafil iba do bočnej siete. Domáci po prestávke pritlačili a v 65. min sa dočkali, keď Hájek presnou strelou k žrdi vyrovnal. Kardoš v 67. min netrafil bránu a v 84. min Miroslav Kvaššay nastrelil brvno. O dve minúty sa domáci dočkali zaslúženej odmeny, keď Kardoš z nepriameho kopu tečovanou strelou dal víťazný gól Domaniže.
R Darnadi, ŽK: Ma. Kvaššay, Svoboda, Kurbel, Gajdoš, 250 divákov.
N Domaniža: Zaťko – Hájek, Mi. Kvaššay, Ma. Kvaššay, Vaštík, Král, Kardoš (89. Hošták), Slamka (90. Tamáši), Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner V. Kopecký.
N D. Vestenice: Jurenka – Ďuriš, Kurbel, Harag, Škarka, Gajdoš (89. Zuzula), Cíger, Dvonč, Šorec, Kľačanský, Papranec. Tréner D. Uškovič. JÁN MOŽUCHA
Myjava – Pov. Bystrica 4:1 (1:0)
N Góly 43. Černáček, 63. a 74. Kotula, 86. Viselka – 57. Hrnčík
Od začiatku bolo zrejme, že hostia budú vychádzať zo zabezpečenej obrany a využívať technickú hru na rýchle protiútoky. Domáci s vetrom v chrbáte dobýjali bránu hostí, ale väčšinou len po šestnástku. Gólu sa dočkali až v 43. min, keď loptu Zvereca do pokutového . územia hlavičkoval Stančík, brankárovi vypadla z rúk a obranca Černáček ju posunul do siete. Po zmene strán a viacerých nepresných strelách domácich útočníkov prišli k slovu hostia, ktorí využili prečíslenie pri ošetrovaní Stančíka a M. Hrnčíkom vyrovnali na 1:1. Hostia otvorili hru a domáci sa začali obávať o stratu bodov Prišiel však nevídaný gól z kopačky Kotulu, ktorý trafil z voleja šibenicu – 2:1. Domáci sa dostali do hernej pohody a ďalší gól opäť zaznamenal Kotula, ktorý poslal loptu do siete popri brankárovi. V samom závere ešte striedajúci Viselka preloboval brankára a upravil na konečných 4:1..
R Černák, ŽK: Pauer, Kramarik, 350 divákov.
N Myjava: Solnička – Kumančík, Stančík, Kvasnica, Guga (63. Manák), Zverec, Kosík, Kotula, Hesek, (77. Buček), Černáček, Mráz (82. Viselka). Tréner V. Hyža.
N Pov. Bystrica: Bartek - Pauer, Nemček, Ištok, Bednár, Čelko (81. Povinec), Gažo, Kramarik (62. Braciník), M. Hedera, M. Hrnčík, F. Hedera (78. Paulíny). Tréner P. Košík. MILAN VRÁNA
Led. Rovne – N. Zámky 0:2 (0:0)
N Góly: 58. Zsák, 65. Bukovič (11 m).
Sklári začali lepšie a už v 10. min Mackovčinova strela preskočila bránu. Potom Kecík pálil nad a Mišík zbrklo prestrelil. Podobne skončili aj pokusy Kecíka a Raninca, a tak polčas skončil bezgólovou remízou. Aj druhý polčas začali domáci dvoma šancami, no Lukšíkovi chýbalo šťastie. V 54. Čurgali vyslal prvý pokus medzi žrde, lenže Kováč bol pripravený. Potom Mišún nedal a nasledoval trest. V 58. min po trestnom kope loptu dokopol loptu do siete Zsák – 0:1. V 60. min Jančovič mohol po signáli vyrovnať, ale z uhla bránu netrafil. Po faule na Andrášika v 65. min Bukovič z penalty zvýšil na 0:2. Sklári sa snažili, no smola ich do konca neopustila.
R Frič, bez ŽK, 100 divákov.
N L. Rovne: Kováč – J. Šebo, Martinka, Lukšík, Mackovčin, Mišík (67. Kristín, Raninec, Švach, Kecík (75. Ľ. Šebo), Mišún (55. Jančovič), Ptáček. Tréner P. Gabriš.
N N. Zámky: Valenský – Molnár (38. Švajda), Sepeši, Zsák, Andrášik, Čurgali, Dang Van, Horňáček, Bukovič, Mlynár, Ešek. Tréner N. Bukovič. STANISLAV DETKO
Galanta - Dubnica B 1:4 (1:2)
N Góly: 15. Prístavok - 12. Matejov, 27. Kiška, 74. a 84. Tubonemi.
Domáci už v 6. min. nevyužili gólovú šancu, Méry netrafil z päťky prázdnu bránu. Hosťom stačilo na úvodný zápis iba tucet minút, po rýchlom protiútoku a centri z pravej strany prízemnou strelou Matejov otvoril skóre. Domácich to nepoložilo, o chvíľu sa po rohu odrazila lopta od Prístavka do siete. O desať minút bolo všetko inak, hosťujúci Kiška technickou strelou z 18 m prinavrátil MFK náskok. Hostia prevzali iniciatívu a len vďaka brankárovi Šálkovi sa stav nemenil. V 2. polčase sa domáci snažili s výsledkom niečo urobiť, chýbala im presnejšia muška. V 74. min. striedajúci Tubonemi prehodil vybiehajúceho Šálku, o desať minút si po ďalšej chybe domácej obrany podobnú kreáciu zopakoval a dal domácim poriadnu frčku.
R Oselský, ŽK: Obložinský - Beňo, 100 divákov.
N SLOVAN: Šálka – Gyepes, Prístavok, Mačica (46. Lošonský), Méry, Obložinský, Halák (41. Slíž), Eliáš, Fehér, Gerčák, Varga (40. Harsányi). Tréner P. Fieber.
N MFK B: Igaz – Duga (71. Tubonemi), Beňo, Petrík (85. Pálka), Božoň, Zapalač, Gorelka, Kulik, Ulrich (53. Trhan), Matejov, Kiška. Tréner J. Bútora. JÁN FRANCISCI
N Výsledky 14. kola: Ludanice - Topoľníky 5:0 (2:0), 20. a 32. Frťala, 82. Rusňák, 88. Ondruš, 90. Slíž, Štúrovo - Gabčíkovo 3:3 (2:2), 10. a 58. Molnár, 34. Vavrík - 1. a 79. Kriss, 33. Hamar, Samorín – Neded 0:2 (0:1), 29. a 90. Tvrdoň, V. Ludince – ČFK Nitra 2:1 (0:1), 48. Hlaváčik, 53. Šátek - 28. Charizopulos.
1. Nové Zámky 14 11 3 0 25:3 36
2. Ludanice 14 11 0 3 29:14 33
3. Myjava 14 7 2 5 28:13 23
4. V. Ludince 14 6 4 4 22:19 22
5. Gabčíkovo 14 6 3 5 22:16 21
6. Neded 14 6 2 6 24:20 20
7. Dubnica B 14 6 2 6 18:18 20
8. Domaniža 14 6 2 6 18:22 20