Pondelok, 6. december, 2021 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Tma v hale, body na východe

Piešťany - Pov. Bystrica 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) N Góly: 27. Hollý 1:0, 32. J. Tamáši 1:1, 40. Bučka 2:1, 44. Peško 3:1, 49. Románek 4:1. V úvodnej tretine

Piešťany - Pov. Bystrica 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
N Góly: 27. Hollý 1:0, 32. J. Tamáši 1:1, 40. Bučka 2:1, 44. Peško 3:1, 49. Románek 4:1.
V úvodnej tretine mali domáci výraznú prevahu, k čomu im Bystričania pomohli viacerými vylúčeniami. Ani jednu z troch presiloviek Piešťany nevyužili. Pozorného Beňa zasypali množstvom striel, lenže brankár panterov si so všetkými poradil. Jeho náprotivok Kubo veľa práce nemal, a tak sa prvá časť skončila bezgólovou remízou. Aj druhá časť sa podobala prvej. Bystričania si hneď v úvode vyskúšali štvorminútové oslabenie, keď chvíľu po Koledovom návrate z trestnej lavice bol vylúčený Brandis. V 27. min sa domáci dočkali zaslúženého vedenia po strele Hollého. Hostia sa pokúšali o streľbu častejšie než v prvej tretine a v 32. min po Bujdákovej prihrávke vyrovnal J. Tamáši. Veľká šanca na obrat sa panterom naskytla o dve minúty, keď mali za sebou dvakrát výhodu početnej prevahy. Kubo odolal a prišiel trest. Štyridsať sekúnd pred koncom druhej tretiny obranca Bučka poslal domácich druhýkrát do vedenia po prihrávke Tvrdoňa – 2:1. V 43. min Tvrdoň prihral Peškovi na tretí gól a cit pre gólovú prihrávku preukázal aj do tretice v 49. min, kedy po jeho akcii Románek zasadil hosťom rozhodujúci úder. Bystričania sa snažili, boli domácim vyrovnaným súperom aj do počtu striel, ale keď sa už z ďalšieho gólu netešili, odišli domov naprázdno.
N Piešťany: Kubo – Chovan, Bučka, Greň, Klučár, A,. Kolník, Kopejtko, Kovuč, Gunda, Mihálik, R. Kolník, Haring, Románek, Peško, Tvrdoň, Hollý, Učeň, Rybárik, Rosa, Blaško, Chylo.
N Pov. Bystrica: Beňo – Volek, Bezecný, Ďurkech, Jelínek, Hajas, Varhaník, Sekáč, Koleda, Gašo, Teska, J. Tamáši, Kolenič, Martinka, Bujdák, Demáček, Janísek, Hajnik, Brandis, Valášek, M. Koleno.
N Výsledky 18. kola: Detva – D. Kubín 4:2, Lučenec – Prešov 3:5, Sp. N. Ves – Michalovce 5:0, Trebišov – Bardejov 3:2, Senica – Topoľčany 2:3 sn, Trnava – N. Zámky 2:3, Ružinov – Prievidza 3:5.
Pov. Bystrica – Trebišov 2:4 (0:1 1:1, 1:2)
N Góly: 7. Majerník 0:1, 28. Belica 1:1, 37. Králik 1:2, 50. Sekáč 2:2, 56. M. Baláž 2:3, 59. Dancsák 2:4.
Hostia v posledných zápasoch dosiahli viacero dobrých výsledkov a posunuli sa do prvej osmičky. Hoci v prvej tretine mali domáci miernu prevahu, nič z nej nevyťažili. Naopak, v 7. min po Majerníkovej strele prehrávali 0:1. V závere prvej tretiny mali panteri výhodu presilovky, ktorú nevyužili. Podobná šanca sa im naskytla po príchode z kabín, ale aj Klimek si poctivo odpykal celý trest a súper sa ubránil. Vyrovnať sa podarilo až v 28. min Belicom po spolupráci s Valáškom a Koledom. Potom domáci nevyužili ďalšiu presilovku, na čo doplatili. V 36. min si Bezecný vyslúžil trest 2 + 2 minúty a po minúte presilovku využil Králik – 1:2. Panteri pridali, ale vyrovnanie neprichádzalo. Hostia nevyužili v úvode poslednej tretiny presilovku a v 50. min snaha domácich priniesla vyrovnanie. Úspešným strelcom bol obranca Sekáč – 2:2. Šancu získať domácim vedenie ponúkol autor druhého gólu hostí Králik vylúčením, ale Hudáček sa prekonať nedal. V 55. min bol vylúčený Valášek a po rýchlej akcii o minútu dostal Trebišov tretíkrát do vedenia M. Baláž 2:3. Zápas, ktorý sa kvôli dvom výpadkom elektrickej energie časovo pretiahol, nedospel do predĺženia. Hostia ho odmietli v 59. min gólom Dancsáka a panteri si pripísali už tretiu prehru v rade.
N Pov. Bystrica: Beňo - Volek, Varhaník, Ďurkech, Bezecný, Jelínek, Hajas, Sekáč, Kolenič, Bujdák, J. Tamáši, Martinka, Gašo, Koleda, Demáček, Belica, Janísek, Hajnik, Brandis, Valášek, M. Koleno.
N Trebišov: Hudáček – Tkáč, Cvejn, Kozák, Velk, Grega, Dutkovič, Zambori, Dancsák, Danko, Findura, Čerňanský, Majerník, M. Baláž, Králik, Klimek.
N Výsledky 19. kola: Topoľčany – D. Kubín 0:2, Detva – Lučenec 1:3, Prievidza – Sp. N. Ves 5:2, N. Zámky – Michalovce 1:2 nedohrané v 20. min pre poruchu rolby, prípad dorieši ŠTK, Trnava – Bardejov 3:0, Ružinov – Prešov 4:3, Piešťany – Senica 4:0.
1. Piešťany 19 13 3 3 71:41 43
2. Sp. N. Ves 19 12 2 5 73:38 40
3. Trnava 19 11 4 4 77:54 40
4. D. Kubín 19 11 3 5 59:47 38
5. Trebišov 19 10 2 7 73:67 32
6. Senica 19 8 5 6 56:56 30
7. Bardejov 19 9 2 8 52:55 30
8. Prešov 19 9 2 8 67:53 29