Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Dvadsiatka doma trápila súperov

Slovensko 20 – Martin 3:4 (2:3, 1:1, 0:0) l Góly: 4. Rusnák 1:0, 7. Hovorka 1:1, 10. Tybor 2:1, 11. I. Ďatelinka 2:2, 13. Babka 2:3, 23. Štajnoch 3:3, 30. Vantroba 3:4.

Slovensko 20 – Martin
3:4 (2:3, 1:1, 0:0)
Po návrate z turnaja v Nórsku začali domáci nepozornejšie. V 2. min neuspel pri úniku Říha, o minútu po sóle neskóroval v páde I. Ďatelinka. Pri vlastnom oslabení ušiel cez celé klzisko Rusnák a strelou do horného prekvapil Dzubinu – 0:1. Hostia pridali a v 7. min Hovorka po sóle od modrej čiary nedal Kotvanovi šancu – 1:1. O minútu Appel trafil žrď a potom Slováci začali hrať presilovku. Babka v núdzi vyhodil puk do hľadiska, kde trafil jedného z divákov do hlavy. Pri presilovke 5:3 si v 10. min počkal Tybor pri ľavej žŕdke na Molnárovu prihrávku a trafil opustenú bránu – 2:1. Pri oslabení hostia udreli a I. Ďatelinka zblízka vyrovnal. V 13. min Kotvan pri presilovke hostí zmaril šancu Berana, ale na strelu Babku od modrej čiary už nestačil – 2:3. Šancu na vyrovnanie nevyužil v 17. min Rusnák, keď Dzubina akrobaticky zasiahol. Druhú tretinu začali Slováci útočne a stačilo im osemnásť sekúnd dvojnásobnej presilovky, aby Štajnoch od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:3. Martinčania si poriadne vyskúšali hru v oslabení a v 30. min Vantroba strelou do šibenice upravil na 3:4. Domáci do konca tretiny niekoľkokrát ohrozili Dzubinu, no ten si so všetkými strelami poradil. V poslednej tretine sa Slováci snažili o vyrovnanie, ale všetky nebezpečné strely končili v lapačke martinského brankára. Svoju prácu si dobre odviedol aj Kotvan, na ktorom stroskotali všetky martinské strelecké pokusy. V druhej polovici stretnutia diváci gól nevideli a Martin získal tri body. Kuriozitou zápasu bolo, že tri góly padli pri vlastnom oslabení, domáci dali dva pri presilovke 5:3 a štyri góly padli z hokejok obrancov.
l Slovensko 20: Kotvan – Ďaloga, Vizváry, Pekár, Štajnoch, Deyl, Brejčák, Košecký, Lisoň, Rusnák, Uhnák, Hrivík, Mišura, Molnár, Tybor, Grošaft, Slávik, Kopecký.
l Martin: Dzubina – Kolba, Babka, Polák, Klepáč, Vantroba, I. Ďatelinka, Drgoň, Török, Beran, Dornič, Havel, Říha, Appel, Dzerinš, Hovorka, Mahdalík, Škumát.
l Výsledky 18. kola: Kežmarok – Trenčín 2:1 (0:0, 0:0, 2:1), Pavličko, Mašlonka – Fatyka, Zvolen – Košice 4:2 (2:0, 0:1, 2:1), Hvila 3, Lipiansky – Gron, Bartoš, Nitra – Slovan 5:3 (0:1, 4:1, 1:1), Výborný, Čaládi, Hronský, Gálik, Rumpel – Devečka, Liščák, Baček, Skalica – B. Bystrica 6:3 (3:2, 1:0, 2:1), Pálffy 3, Hattmann, Pašek, Hranáč – Dian, Igor Majeský, Ižvolt, L. Mikuláš – Žilina 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), Róbert Huna, Richard Huna, Kriška, Poprad mal voľno.
Košice – Slovensko 20
7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
l Góly: 5. Gron 1:0, 7. Mertel 1:1, 12. Ščurko 2:1, 25. Sýkora 3:1, 32. Bartoš 4:1, 37. Húževka 5:1, 48. Bartoš 6:1, 56. Rudolf Huna 7:1.
Mladí Slováci udržali u lídra čisté konto iba do 5. min, keď skóre otvoril Gron. O dve minúty sa presadil prvý reprezentačný útok a Mertel po chybe obrany vyrovnal na 1:1. Košice pridali, mali viacero šancí, z ktorých využili iba jedinú. Autorom druhého gólu bol v 12. min Ščurko. V 16. min Hudáček vychytal Molnára a v 19. min proti nemu neuspel ani Bezák. Košičania po prestávke nepoľavili v tempe a Sýkora v 25. min zvyšoval na 3:1. Z ojedinelej akcie mohol znížiť strelec jediného gólu Mertel a v 30. min Uhnák zakončil sólo strelou nad. Za nepremieňanie šancí nasledoval tvrdý trest. Pri vylúčení Ďalogu Bartoš zvýšil na 4:1 a v 37. min po Kmiťovej akcii Húževka pridal piaty gól lídra. Poslednú tretinu začali Slováci v početnej prevahe, keď Miklík dostal trest 2 + 2 minúty. Znížiť sa im nepodarilo, ale na druhej strane im Košičania ukázali, ako sa využívajú presilovky. Pekár si posedel na trestnej lavici iba minútu, keď dal šiesty gól Bartoš. Domáci mali viac streleckých príležitostí a v 56. min Rudolf Huna potvrdil ich zaslúžené vysoké víťazstvo.
l Košice: Hudáček – Šterbák, Gajdoš, Tabaček, Chmelo, Špelda, Mocek, Kozák, Miklík, Faith, Bartoš, Jenčík, Gron, Rudolf Huna, Ščurko, Húževka, Kmiť, J. Kopecký, Sýkora, Petričko.
l Slovensko 20: Andreanin – Ďaloga, Štajnoch, Deyl, Brejčák, Vizváry, Pekár, Košecký, Bezák, Rusnák, Mertel, Hrivík, Mišura, Uhnák, Tybor, Grošaft, Molnár, Lisoň, P. Kopecký, Slávik.
l Výsledky 19. kola: Martin – Skalica 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1), Macho – Pálffy, J. Mikúš, B. Bystrica – L. Mikuláš 6:3 (1:0, 2:1, 3:2), Pardavý 2, Ižvolt 2, Sabol, Tománek – Tomášek 2, Kumstát, Žilina – Poprad 2:4 (1:0, 1:1, 0:3), Hajnik, Tvrdek – Buc, Rataj, Kroták, Lukáč, Trenčín – Nitra 5:1 (2:1, 2:0, 1:0), Kóňa, Nemec, Nedorost, Lelenas, P. Mikúš – Hronský, Slovan – Zvolen 4:1 (2:1, 0:0, 2:0), Döme, Uram, Baček, Lažo – L. Čierny, Kežmarok mal voľno.
Slovensko 20 – Slovan
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
l Góly: 3. Kukumberg 0:1, 16. Kropáč 0:2, 26. Kukumberg 0:3, 32. Grošaft 1:3, 59. Brejčák 2:3, 60. Lažo 2:4.
V prvej tretine mali prevahu slovanisti, ktorú zúročili na strelenie dvoch gólov. V druhej tretine reprezentanti zvýšili aktivitu, ale inkasovali tretí gól. Grošaft znížil a zápas sa vyrovnal. Slovan kontroloval vývoj hry, no minútu pred koncom mu znepríjemnil situáciu druhým gólom Brejčák. Sekundu pred koncom potvrdil výhru belasých Lažo.
l Slovensko 20: Kotvan – Ďaloga, Štajnoch, Deyl, Brejčák, Vizváry, Pekár, Košecký, Bezák, Rusnák, Mertel, Hrivík, Mišura, Uhnák, Tybor, Grošaft, Molnár, Lisoň, Kopecký, Slávik.
l Slovan: Konrád – Devečka, Sersen, Pavlas, Kováčik, Hlavačka, Bohunický, Huba, Hruška, Lažo, Vaic, Kropáč, Kuľha, Liščák, Hujsa, Uram, Kukumberg, Döme, Baček, hrues, Gráčik.
l Výsledky 20. kola: Poprad – B. Bystrica 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), Kroták 3, Lukáč – Igor Majeský, L. Mikuláš – Martin 2:5 (1:1, 1:2, 0:2), Vaškovič, Kriška – Appel 2, Török, Kolba, Polák, Skalica – Košice 1:5 (1:3, 0:1, 0:1), Ďurák – Gron 2, Sýkorta, Bartoš, Jenčík, Zvolen – Trenčín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), L. Čierny – Nemec, Trochta, Nitra – Kežmarok 7:3 (1:2, 1:0, 5:1), Vozdecký 2, Čaládi, Pištek, Kmeč, Podstavek, H. Ručkay - Fedor, Škovira, Šechný, ⋌(JŠ)
1. Košice 25 17 4 4 102:50 59
2. L. Mikuláš 23 15 3 5 84:62 50
3. Zvolen 24 13 4 7 85:67 44
4. Martin 24 12 6 6 78:67 44
5. Slovan 24 11 6 7 87:65 43
6. B. Bystrica 25 10 6 9 93:76 40
7. Skalica 23 9 7 7 75:69 38
8. Trenčín 23 10 3 10 59:57 34