Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

HOKEJ KRAJ

4. kolo: ŠKP Trenčín – Dubnica 5:8 (3:1, 0:3, 2:4) l Góly: M. Králik 2, Bernáth, Robota, Guráň – Latkóczy 3, V. Králik, Jakúbek, Černý, Beňačka, Radosa.

4. kolo:
ŠKP Trenčín – Dubnica
5:8 (3:1, 0:3, 2:4)
l Góly: M. Králik 2, Bernáth, Robota, Guráň – Latkóczy 3, V. Králik, Jakúbek, Černý, Beňačka, Radosa.
Nemšová - N. Mesto 4:9 (1:1, 1:2, 2:6)
l Góly: Slugeň 2, Krajčovič, Trenčan – Škvarka 3, Mizerák 2, Ožvalda 2, Miklo, Kukučka.
5. kolo:
Dubnica – Púchov
5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
l Góly: Beňačka 2, Doktor, Minarech, Kaláber - Haluška, Smatana, Kvocera.
Vo veľmi dobrom zápase hostia trikrát viedli. Dubničania sa v poslednej tretine ujali vedenia šťastným gólom. Za stavu 5:3 dostal trest do konca stretnutia brankár Púchova. Dubničania nezneužili, že hostia nemali koho postaviť do brány a džentlmensky bránu neohrozili.
Pov. Bystrica B – Nemšová 11:5 (4:1, 3:3, 4:1)
l Góly: 7. Augustín 1:0, 9. Striženec 2:0, 13. Striženec 3:0, 18. Bohunický 3:1, 20. Švirec 4:1, 21. Bohunický 4:2, 25. Matuščin 4:3, 34. Trokan 4:4, 36. Mišovec 5:4, 38. Strauss 6:4, 40. Švirec 7:4, 44. Jakubčík 8:4, 49. Rigoci 9:4, 53. Trokan 9:5, 55. Švirec 10:5, 55. Augustín 11:5.
Úvodná päťminútovka sa hral iba pred bránou hostí, najväčšiu šancu zmaril v 5. min Bušík Kvašňovskému. O dve minúty Švirec prešiel cez troch súperov a Augustín trafil prázdnu bránu. Striženec najprv skóroval pri oslabení a po prečíslení zvyšoval na 3:0. Lovíšek stratil o chvíľu puk, ale hokejkou zmaril tutovku Matuščinovi, ktorý strieľal do prázdnej brány. V 18. min po úniku Bohunický znížil, ale Švirec dal v 20. min štvrtý gól. V 21. min Slaninka netrafil prázdnu bránu a z protiútoku Bohunický trafil prázdnu bránu – 4:2. Šance Švireca, Slaninku a Striženca pochytal Bušík a v 25. min Rešetka v presilovke bombou trafil brvno a Matuščin zakončil akciu tretím gólom. Jakubčík nezasunul puk v 29. min do odkrytej brány a po prečíslení Trokan v 34. min vyrovnal na 4:4. Bystričania potom začali premieňať šance, keď Mišovec využil presilovku strelou od modrej čiary. Presilovku 4:3 premenil po Bielikovej prihrávke strelou do prázdnej brány Strauss a v tesne pred koncom tretiny Švirec strelou medzi betóny prekonal Bušíka – 7:4. Ten istý hráč trafil v 42. min žrď a o dve minúty Jakubčík zo skrumáže zvýšil na 8:4. Bušík Nemšovanov viackrát podržal, ale v 49. min nestačil po dvoch strelách na dorážku Rigociho – 9:4. Trokan po úniku znížil na 9:5 a po peknej akcii Uhliara Švirec dosiahol desiaty gól. O tridsať sekúnd Uhliar prihral na gól Augustínovi a v závere Bušík ešte pochytal ďalšie šance panterov, ktorí zaslúžene vysoko vyhrali.
l Pov. Bystrica B: Lovíšek – Bielik, Strauss, D. Stráňovský, Pokorný, Lacko, Mišovec, Augustín, Švirec, Uhliar, Slaninka, Rigoci, Kvašňovský, Mičúch, Striženec, Jakubčík.
l Nemšová: Bušík – Rešetka, Bohunický, Charvát, Trokan, Prekop, Slávik, Matuščin, Demitra, Trško.
N. Mesto - ŠKP Trenčín
11:3 (2:0, 3:0, 6:3)
l Góly: Ožvalda 6, Dráb 2, Škvarka, Korienek, Hecl – Mrázik, Vachánek, Hagara.
7. Nemšová 5 0 0 5 19:50 0
6. kolo 28. - 30.11.: ŠKP Trenčín - Pov. Bystrica B, N. Mesto - Púchov, Tr. Teplice - Dubnica, Nemšová má voľno.⋌(JŠM)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Prví ľudia čakali Trenčianskom kraji v radoch už od šiestej ráno

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.