Šokujúcich sedem minút panterov

Senica - Pov. Bystrica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) l Góly: 22. Bujdák 0:1, 29. Legerský 1:1, 50. Belica 1:2, 59. Gašo 1:3. Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, v ktorom boli lepší Záhoráci. Vytvorili si viacero dobrých streleckých príležitostí, ktoré

Senica - Pov. Bystrica
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
l Góly: 22. Bujdák 0:1, 29. Legerský 1:1, 50. Belica 1:2, 59. Gašo 1:3.
Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, v ktorom boli lepší Záhoráci. Vytvorili si viacero dobrých streleckých príležitostí, ktoré boli nepresné alebo ich zlikvidoval pozorný Bratina. Bystričania sa pred Kováča dostávali sporadicky a po prvej tretine mohli byť spokojní s bezgólovým stavom. V 22. min po Gašovej akcii otvoril skóre Bujdák a o chvíľu hostia nevyužili presilovku. Aktívnejší Seničania dokázali v 29. min vyrovnať, keď obrana panterov nedokázala ustrážiť kanoniera posledných kôl Legerského. Autor gólu je jediný domáci hráč, ktorý dokázal skórovať v posledných štyroch zápasoch, čo dokázal šiestimi gólmi v rade. V závere tretiny došlo k dvom nečistým súbojom a tretinu dohrávali tímy s dvoma hráčmi na trestných laviciach. V úvode tretej časti najprv hostia nevyužili presilovku a potom im to Seničania oplatili. Veľkým zásahom do obrany hostí, v ktorej chýbal Jelínek, ktorý už nastúpil za extraligovú Nitru, bolo v 46. min vylúčenie Voleka na 2 + 10 + DKZ. Panteri odolali a v 50. min po prihrávke M. Tamášiho ich dostal znova do vedenia Belica. Nasledoval domáci nápor, ale Bratina chytal s prehľadom. Minútu pred koncom Gašo potvrdil víťazstvo Bystričanov tretím gólom.
l Senica: Kováč – Vrána, Salajka, Rusňák, Haršáni, Jarábek, Ondrovič, Štefka, Tartaľ, Krumpál, Šimek, Čobrda, Mikolášek, Šúrek, Legerský, Krajčovič, Hladký, Rehuš, Kovačič.
l Pov. Bystrica: Bratina – Volek, Bezecný, Hajas, Janísek, Hegyi, Ondrejka, Sekáč, Hegyi, Stráňovský, J. Tamáši, Lobotka, Filo, Gašo, Bujdák, Koleda, Belica, M. Tamáši, Demáček, Teska, Kolčák, Kolenič.
l Výsledky 24. kola: Sp. N. Ves – Detva 6:2 (4:0, 0:0, 2:2), Staroň 2, Čintala, Hudáček, Heizer, Leskovjanský – Kentoš, Murgaš, Trebišov – Michalovce 5:4 sn (3:0, 1:2, 0:2 – 0:0, 1:0), Klimek, Findura, Zambori, Dancsák, nájazd Králik – Miľovčík, Štefan, Matej, Zálužický, Lučenec – Bardejov 5:6 pp (2:3, 2:1, 1:1 – 0:1), Špila 2, Lašček 2, Húska – Baranok 2, Bobák, Hajduk, Jašek, Bodnár, D. Kubín – Prešov 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), Gönczi, Pavlovský, Topoľčany – Trnava 1:6 (0:4, 1:1, 0:1), Káčer – Krajčík 2, Benedik, Joanidis, Holovič, Domian, Ružinov – N. Zámky 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), Ščepko, Andrýsek, Pištek – Dobrý, Udvardy, Piešťany – Prievidza 4:3 (2:0, 2:1, 0:2), Mihálik, Tvrdoň, Chylo, Klčo – Štefanech, Ondruška, Cútt.
Pov. Bystrica – Lučenec
2:4 (1:4, 0:0, 1:0)
l Góly: 2. Srnka 0:1, 5. Lašček 0:2, 7. Korčok 0:3, 8. Húska 0:4, 11. M. Tamáši 1:4, 51. Bujdák 2:4.
Hostia, potrestaní penalizáciou šesťdesiatich bodov po skončení súťaže za zlé hráčske zmluvy, začali na Považí bez rešpektu. Po prečíslení dvoch na jedného Srnka otvoril v 2. min skóre. Špilovo vylúčenie dalo šancu domácim, lenže o chvíľu išiel na trestnú lavicu Filo. Po piatich sekundách hry 4:4 vyrazil Bratina Peštukovu strelu a nekrytý Lašček pohodlne zvýšil na 0:2. Pri signalizovanom vylúčení Stančoka nenechal rozhodca domácim výhodu, hoci puk mal v útočnom pásme Stráňovský. Po buly ušiel ešte pri hre 4:4 Korčok a blafákom vyhnal Bratinu na striedačku – 0:3. Domáci si zobrali oddychový čas, vystriedali brankára. Beňo bol v bráne iba 48 sekúnd, keď rozohral na hokejku Húsku, ktorý pri oslabení delovkou zvýšil na 0:4. V 11. min Bujdák zblízka nedal, ale o niekoľko sekúnd peknú kombináciu s Belicom zakončil strelou do odkrytej brány M. Tamáši – 1:4. Ščibran v 15. min po návrate z trestnej lavice neuspel pri sólovom úniku a z protiútoku Kolenič neprekonal Škrečka. Veľkú šancu zmaril v 20. min Beňo Laščekovi. Druhú tretinu začali panteri tlakom, ale keď nevyužili 84 sekúnd trvajúcu presilovku 5:3, začali sa trápiť. Martinka v 25. min trafil gólmanov betón, o minútu Demáček minul prázdnu bránu a v 27. min Koleda trafil iba do Škrečka. Od 30. min hrali hostia rovnakú dlhú presilovku 5:3, ale bez väčšej šance. V poslednej tretine dal domácim šancu štvorminútovým vylúčením v 43. min Lašček. J. Tamáši o kúsok minul ľavú žrď a Stráňovský z uhla zbrklo zakončil, hoci pred bránou mal voľných spoluhráčov. Pri krátkej presilovke 5:3 Filo bombou trafil iba do brankára a o chvíľu Volek napálil puk len do jedného zo spoluhráčov. V závere Gromovho trestu prihral Koleda Belicovi puk pred prázdnu bránu – 2:4. O chvíľu Hilšerova strela „šuchla“ o hornú žrď. Pri ďalšej presilovke Krčulovu delovku od modrej čiary šťastne zastavil Škrečko, a keď nedostal puk do siete ani Belica, panteri šokujúco prehrali s nadšene bojujúcim súperom.
l Pov. Bystrica: Bratina (Beňo) – Volek, Bezecný, Hajas, Janísek, Hegyi, Ondrejka, Krčula, Filo, Stráňovský, J. Tamáši, Lobotka, Gašo, Kolenič, Bujdák, Koleda, Belica, M. Tamáši, Demáček, Teska, Martinka.
l Lučenec: Škrečko – Ščibran, Slovák, Kleniar, Stančok, Peštuka, Špila, Simon, Tkáč, Srnka, Drugda, Petrek, Martinský, Lašček, Groma, Húska, Hilšer, Bordenjuk, Korčok.
l Výsledky 25. kola: Senica – Topoľčany 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1), Hladký, Legerský – Vystavil, Káčer, nájazd Bosák, Piešťany – Prešov 4:2 (0:1, 2:1, 2:0), Chylo, Rybárik, Chovan, Haring – Pavlovský, Majer, Ružinov – Bardejov 4:5 sn (3:1, 0:2, 1:1 – 0:0, 0:1), Prokop 2, Gráčik, Kadraba – Leščiščin, Rusnák, Baranok, Gajdoš, nájazd Baranok, Trnava – Michalovce 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), Reho, Ďuriš, Holovič, Feranec – Macík, Minčák, N. Zámky – Sp. N. Ves 2:4 (2:2, 0:0, 0:2), Polčík, Udvardy – Smotrila, Hudáček, Petruk, Leskovjanský, Prievidza – Trebišov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0), Štefanech 3, Raček, Cútt, Detva – D. Kubín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0), Markovič 2, Kentoš - Tarageľ.