Klobušice boli v tom období samostatnou obcou, veľmi úzko spojenou s Ilavou.
Zachovala sa fotografia prvej jedenástky Klobušického futbalového klubu.
V hornom rade zľava: Vedúci a tréner družstva Porubský, neznámy futbalista, Karol Žovinec, Peter Ďuriš, Jozef Bábik, Ján Chovanec a František Kovačik. V pokľaku zľava: Stanislav Hajas, Ján Daňo a Jozef Martišek. Sediaci zľava: Štefan Matuščin, Štefan Martinisko a neznámy futbalista.
Na priloženej fotografi môžeme vidieť, že len traja futbalisti sú z Klobušic, ďalší dvaja futbalisti sú neznámi a ostatní pochádzajú z Ilavy. Podľa fotografie ilavského futbalového družstva vieme, že ŠK Ilava mala v tom období prvé a druhé družstvo. Pán Jozef Majerech Mrzúch, z ktorého zápiskov čerpám tieto vzácne historické argumenty z bohatej Ilavskej futbalovej histórie napísal: "V nedeľu 24. júla 1932 odohralo futbalové družstvo ŠK Ilava priateľské futbalové stretnutie s futbalistami Bolešova. Po dobrej hre oboch družstiev sa stretnutie skončilo nerozhodne 0:0. Nemáme však hodnoverne overené, či išlo o prvé alebo druhé družstvo ŠK Ilava. Podľa mien na priloženej fotografii sa zdá, že je to prvé družstvo ŠK Ilava.
Prví traja zľava sú fanúšikovia Káčer, Randt a Koroš. V treťom rade zľava nasledujú futbalisti Joto Lord, Karol Majerech Mrzúch, Július Reseterič, neznámy futbalista, Karol Pípa a Jozef Bábik. V pokľaku zľava: Imrich Bagín, Peter Ďuriš a neznámy futbalista. V prvom rade zľava: Jozef Stareček, Milan Hajdúch a Ján Bagín.
Ďalším futbalovým družstvom v Ilave bola jedenástka zložená z futbalistov židovského vierovyznania. Toto družstvo nieslo názov Maccabi Ilava. Treba však poznamenať, že i v ŠK Ilava hralo päť futbalistov židovského vierovyznania. Je na škodu, že sa nezachovala fotografia tohto futbalového družstva. Z týchto údajov vidieť, že v Ilave boli tri družstvá a v neďalekých Klobušiciach jedno, teda dalo by sa napísať štvrté futbalové družstvo. Búrlivý rozvoj futbalu zastavila zlá politická situácia na začiatku roku 1936. Veľa futbalistov bolo povolaných plniť si brannú povinnosť a ďalší boli vysťahovaní. Podobná situácia nastala po roku 1950. Stretávame sa opäť s tromi futbalovými družstvami v Ilave. Hlavné futbalové družstvo hralo pod názvom Československé stavebné závody Ilava. V jeho radoch hrali väčšinou futbalisti z Ilavy.
Za Československé stavebné závody Ilava v roku 1951 vo Valaskej Belej nastúpili: V hornom rade zľava Anton Ševčík, Gustáv Šupák, Viktor Wiedermann, Rudolf Kňažek, Rudolf Letko, Jozef Hrehor, Jozef Nosek a Jakub Prekop. V dolnom rade zľava: Jozef Rebro, Stanislav Hajas a Viktor Ižvolt.
Ďalšie pomerne silné družstvo bolo zložené zo zamestnancov Okresného národného výboru - (ONV) a jeho vedúcim, trénerom i kapitánom bol predseda ONV Vendelín Kráľ.
Svoje družstvo mali aj zamestnanci Reštaurácii a jedálni, závod Ilava. Toto družstvo sa zúčastňovalo hlavne turnajov a súťaží organizovaných rezortom, pod ktorý patrili.
Popis fotografie sa nezachoval. Verím však, že pamätníci ilavského futbalu si tu svojich futbalistov spoznajú.
V niektorých obciach z okolia Ilavy bolo tiež niekoľko futbalových oddielov či klubov, ktoré mali určitú dobu viac ako jedno družstvo dospelých futbalistov. Bolo tomu tak v Pruskom, Ladcoch, Košeckom Podhradí a nedávno opäť v Ilave, keď počas piatich sezón súťažne hrali MFK Ilava A a MFK Ilava B.
Na túto dobu si však všetci dobre pamätáme... ⋌(OM)