Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1. LIGA

Panterom sa doma nedarí

Trebišov - Pov. Bystrica 1:5 (0:2, 1:2, 0:1) N Góly: 3. Stráňovský 0:1, 13. Kolčák 0:2, 29. Tkáč 1:2, 32. Bujdák 1:3, 38. Kolenič 1:4, 58. Koleda 1:5.

Trebišov - Pov. Bystrica 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Hostia chceli odčiniť poslednú domácu prehru s Lučencom a aj nedávnu prehru s Trebišovom v zápase prerušovanom výpadkami elektrickej energie. Začiatok nevyzeral dobre, keď v 1. min bol vylúčený Stráňovský a o dvadsaťpäť sekúnd si k nemu prisadol Filo. Trebišovčania obrovskú výhodu nevyužili a Stráňovský ihneď po návrate z trestnej lavice dal vedúci gól panterov. Domáci potom pridali, ale keď nevyužili ďalšiu presilovku Po Koledovej prihrávke junior Kolčák svojím premiérovým gólom v drese dospelých zvýšil na 0:2. Bystričania mali veľkú šancu od 16. min, ale minútovú presilovku 5:3 nevyužili. V druhej tretine mali Trebišovčania prevahu, vypracovali si šance, ale všetky zmaril Beňo. Nestačil iba na strelu obrancu Tkáča v polovici zápasu. O tri minúty ich snahu pribrzdil tretím gólom Bujdák a dve minúty pred koncom druhej tretiny zvýšil Kolenič na 1:4. V poslednej tretine ml Trebišov prevahu, no hostia výborne bránili, a čo prešlo, pochytal spoľahlivý Beňo. Východniari postupne nevyužili ani tri presilové hry. Keď bol vylúčený Belica, v 58. min pri oslabení Koleda pridal piaty gól a panteri si z východu Slovenska odviezli nečakané tri body.
N Trebišov: Pec (Zajdel) – Tkáč, Dutkovič, Cvejn, Grega, Slimák, Veľk, Králik, Dancsák, Klimek, Zambori, Majerník, M. Baláž, Danko, Kocsis, Findura, Čerňanský.
N Pov. Bystrica: Beňo – Volek, Bezecný, Hajas, Hegyi, Ondrejka, Sekáč, Filo, Stráňovský, Gašo, Martinka, Bujdák, Koleda, Belica, Demáček, Teska, Kolčák, Kolenič.
N Výsledky 26. kola: D. Kubín – Topoľčany 5:2 (2:1, 0:1, 3:0), Zúbek 2, Jurčo, Mravec, Tarageľ – Náhlik, Uhrík, Lučenec – Detva 0:5 (0:0, 0:4, 0:1), Košťál 3, Šmálik, Kentoš, Sp. N. Ves – Prievidza 6:1 (3:0, 1:0, 2:1), Vávra 2, Magdoško, Gurčík, Smotrila, Smerčiak – Štefanech, Michalovce – N. Zámky 5:7 (1:3, 1:2, 3:2), Minčák 2, Miľovčík, Macík, Takáč – Maliňák 2, Tonkovič, Ľ. Kolník, Hrivňák, Javorek, Gröschl, Bardejov – Trnava 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0), Baranok 2 – Domian, Prešov – Ružinov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1), Chovan, Drevenák, Cmorej, Pulščák, Zavacký – Prokop, Senica – Piešťany 1:4 (1:0, 0:3, 0:1), Rehuš – Rybárik 2, Románek, Chylo.

Pov. Bystrica – Piešťany 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
N Góly: 5. Rybárik 0:1, 13. Haring 0:2, 19. Haring 0:3, 59. Románek 0:4.
Druhý tím tabuľky bol v prvej tretine jednoznačne lepším mužstvom. V 1. min mal dve šance Greň, ale Bratina ich chytil. V 2. min jedinú šancu panterov Gašovi zmaril Kubo. Domáci sa nevedeli usadiť v útočnom pásme a hostia sa v 5. min ujali vedenia, keď Bratina pustil do siete ľahkú strelu Rybárika. Pri presilovke dve Hajasove strely Kubo poľahky zneškodnil. V 12. min sa vo veľkej šanci ocitol Chylo, no neuspel a o minútu v presilovke Haring zo skrumáže zvýšil na 0:2. O chvíľu domáci hrali ďalšiu presilovku, ale pri absencii Stráňovského akoby sa hanbili strieľať. Až v závere skúsil šťastie Sekáč, no brankárovi problémy nenarobil. V 16. min unikol Rybárik, ktorého Bratina vychytal. Pri oslabení dostal v 19. min prihrávku od vlastnej brány na červenú čiaru Haring a sólo zakončil strelou medzi brankárove chrániče. Od druhej tretiny sa v bráne Pov. Bystrice objavil Beňo. Panteri sa herne zlepšili, ale v 22. min Gašo z uhla gól nedal. O tri minúty ušiel Chylo a po jeho prihrávke Beňo bravúrne vychytal Rybárika. V 27. min išli hostia traja na jedného obrancu, ale Beňo chytil tutovku Chovana. Pri početnej prevahe v 31. min Kolenič spomedzi kruhov bránu netrafil. Potom sa hralo bez šancí, až v 34. min Rybárikovu strelu do odkrytej brány Beňo zneškodnil. Kolenič položil v 39. min pri ďalšej presilovke brankára na ľad, ale puk nedokázal ponad neho poslať do siete. Úvodných desať minút tretej tretiny patrilo hosťom, ktorí mali častejšie puk pod kontrolou. V 47. min Volekovu strelu vyrazil Kubo, ktorý s námahou vytlačil puk lapačkou po Belicovej dorážke zo šibenice. Hráči Piešťan neustále prečísľovali domácu obranu, ale pri zakončení špekulovali a namiesto nekompromisného zakončenia, zbytočne hrali na efekt. V 49. min Chylo s Kľučárom pokazili nádejnú akciu a v 53. min ušiel Horský, no Sekáč mu puk obetavo vypichol. O niekoľko sekúnd bol Belica pri úniku faulovaný, zrazil nechtiac brankára, ktorý sa po krátkom odpočinku postavil znova do brány. V 55. min Horský pripravil šancu Učňovi, no Beňo sa prekonať nedal. Bezecný na modrej čiare prihral v 57. min Kľučárovi, ktorý ostal prekvapený a namiesto samostatného úniku sa zbrklo zbavil puku. Minútu pred koncom Románek po viacerých dobrých zákrokoch Beňa pokazil jeho čisté konto štvrtým gólom.
N Pov. Bystrica: Bratina (Beňo) – Volek, Bezecný, Hajas, Janísek, Rašner, Ondrejka, Sekáč, Filo, Lobotka, Gašo, Kolenič, Bujdák, Koleda, Belica, Demáček, Teska, Martinka, Hegyi, Mrník.
N Piešťany: Kubo – Kováč, Chylo, Klučár, Chovan, Greň, Bučka, Kořínek, A. Kolník, Kopejtko, Blaško, R. Kolník, Učeň, Mihálik, Rybárik, Haring, Horský, Peško, Otčenáš, Románek, Fedor.
N Výsledky 27. kola: D. Kubín – Detva 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), Dvořák, Mravec, Janovský – Ozorák, Prešov – Lučenec 4:3 (1:1, 2:0, 1:2), Cmorej, Majer, Suja, R. Pucher – Korčok, Tkáč, Peštuka, Bardejov – Trebišov 4:9 (0:5, 1:3, 3:1), Rusnák 2, Horňák, Gajdoš – Findura 2, Zambori 2, Králik, Dancsák, M. Baláž, Ščurko, Kocsis, Michalovce – Sp. N. Ves 1:5 (0:0, 0:3, 1:2), Miľovčík – Hamrák 2, Hudáček, Leskovjanský, Farkašovský, Topoľčany – Senica 6:7 pp (1:2, 2:2, 3:2), Drahovský 2, Káčer 2, Majerčík, Grman – Mikolášek 2, Krumpál, Rehuš, Šimek, Hladký, B. Ružička, Prievidza – Ružinov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), Paulík, Štefanech – Kadraba, N. Zámky – Trnava 1:5 (0:1, 1:1, 0:3), Gröschl – Vaši, Ďuriš, Holovič, Vadrna, Feranec.
16. N. Zámky 27 3 3 21 64:123 14
V utorok 9. 12. o 17.30 h hostí Pov. Bystrica doma Sp. N. Ves a v piatok 12. 12. o 17.30 h hrá v Michalovciach. (JŠM)

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 900

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá časť druhého podlažia a strecha dvojpodlažného rodinného domu. Majiteľ sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého objektu.