Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

HÁDZANÁ MUŽI EXTRALIGA

Trnava - Pov. Bystrica 27:27 (13:12) Bystričania, ktorí hrali za sebou tretí extraligový zápas u súpera, chceli po prehrách v Košiciach a Hlohovci u nováčika vyhrať.

Trnava - Pov. Bystrica
27:27 (13:12)
Bystričania, ktorí hrali za sebou tretí extraligový zápas u súpera, chceli po prehrách v Košiciach a Hlohovci u nováčika vyhrať. Úvod im nevyšiel a domáci v 5. min vyhrávali 4:0. O opäť minút bol rozdiel výraznejší – 8:3. Až potom hostia začali hrať sústredenejšie, no v 20. min vyhrávali Trnavčania 10:6. Tým sa potom prestala dariť streľba a Považania postupne náskok znižovali až na polčasových 13:12. Druhý polčas začal favorit lepšie a v 34. min už MŠK viedli 14:15. Trnava sa nevzdávala, naopak, hru výrazne zlepšila. V nasledujúcej štvrťhodine dali jej hráči desať gólov, kým hostia iba päť a hala začala tušiť prekvapenie (24:20). Záverečné minúty boli v znamení útočnej hry hostí. Šesť minút pred koncom bol stav ešte 25:22, ale v závere Trnavčania stratili zbytočne loptu a v posledných sekundách Bystričania zachránili aspoň bod.
l Trnava: Just, Repáň – Ruman, Mančuška, Kurka 1, Sakár 2, Ofčarovič 5, Baran, Oros 6/3, Vaňo 2, Turanský, Stachovič 6, Lužák 5, Budzák.
l Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin, Biel – Firit 6, Frajkor 5, Straka 2, Ďuriš 4, Hološko, Adamčík 1, Hároník, Tůma 1, Žilinčík, J. Kozák 3, M. Kozák 5/4.
l Sedmičky: 5/3 – 5/4.
l Vylúčení: 3:5 na 2 minúty.
l Výsledky 16. kola: Prešov – Košice 38:33, ŠKP – Bardejov 24:32, N. Zámky – Hlohovec 40:38.
Pov. Bystrica – N. Zámky
35:26 (20:10)
Domáci túžili konečne vyhrať, čo sa im od úvodu darilo. N. Zámky vyrovnali v 3. min na 1:1, ale potom MŠK odskočili na 4:1 a v 11. min po úspešnej sedmičke M. Kozáka viedli 6:3. Vzápätí urobili niekoľko chýba a súper stiahol na 6:5, keď chvíľu predtým poslal M. Kozák sedmičku od zeme do brvna. Do 15. min (8:7) to bol veľmi vyrovnaný zápas. Potom vďaka trom gólom neudržateľného Ďuriša a dobrým zákrokom Drápala, ktorý v 18. min vyrazil Hustému sedmičku, zvýšili domáci v 19. min na 13:8 a hostia si zobrali oddychový čas. Pomohol im k dvom gólom – 13:10, lenže potom hráči MŠK zlepšili obranu a ich vedenie pomaly narastalo. V 28. min za stavu 17:10 dostal červenú kartu hosťujúci Rábek za tretie vylúčenie a pri presilovke prišli Žilinčíkove chvíle, ktorý troma gólmi za sebou upravil na polčasových 20:10. V druhom polčase dokazovali Ďuriš s Firitom, že si streleckú mušku nezabudli v kabíne. Na svetelnej tabuli takmer stále svietil desaťgólový rozdiel, ktorý domáci niekoľkokrát zvýšili až na dvanásťgólový (24:12, 26:14 a 27:15 v 40. min). Za stavu 28:18 v 44. min po hrubom faule Ševčíka, ktorý strhol Firita vo vyloženej šanci, nasledovala červená karta. Pri presilovke dokázali Bystričania po dvoch premenených sedmičkách Ďuriša a góle Žilinčíka získať najvyššie vedenie 31:18 (49. min). Prispel k tomu aj brankár Kovačin zlikvidovaní sedmičky S. Mažárovi. Vysoký náskok domácich zbytočne upokojil, v útoku začali zbytočne vymýšľať a odovzdávali loptu súperovi. Novozámčania sa nedali ponúkať a sériou piatich gólov znížili v 56. min na 31:23. Domácim sa nedarila streľba a pri sedmičke až na siedmy pokus neuspel ani Ďuriš, keď trafil brvno. Potom prišli dva góly Firita a Adamčíka (33:23 – 56. min), no v závere hostia znížili na 34:26 a v poslednej sekunde uzavrel skóre svojím trinástym gólom najlepší hráč zápasu Ďuriš na 35:26.
l Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin – Firit 9, Frajkor, Hurtiš, Straka 2, Ďuriš 13/6, Hološko 2, Adamčík 2, Hároník, Tůma 1, Žilinčík 4, J. Kozák 1, M. Kozák 1/1.
l N. Zámky: Pčola, Kanás – Rábek 2/1, Hustý 3/1, Ivanov 4, Peťko 1, Szücs 1, Ševčík 1, G. Vadkerti 2, R. Vadkerti, Šramel 1, Szapu 3, Sivák 2, S. Mažár 6/2.
l Sedmičky: 9/7 – 6/4.
l Vylúčení: 6:9 na 2 minúty, ČK Rábek za 3 vylúčenia, Ševčík za hrubý faul.
l Výsledky 17. kola: Bardejov – Trnava 34:24, Košice – ŠKP 30:21, Hlohovec – Prešov 26:37.
1. Prešov 17 17 0 0 631:456 34