Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJ MLÁDEŽ

S východniarmi trikrát bez bodov

Pov. Bystrica – Sp. N. Ves 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) l Góly: 19. Lobotka 1:0, 32. Bezecný 2:0, 39. Farkašovský 2:1, 41. Hamrák 2:2, 52. Vávra 2:3, 57. Hudáček 2:4.

Pov. Bystrica – Sp. N. Ves
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Proti favoritovi súťaže začali panteri nebojácne, ale keď dostali výhodu presilovky, o chvíľu ju zbytočným vylúčením stratili. Hral sa rýchly hokej od brány k bráne, ale bez šancí. Až v 6. min Belica zo skrumáže nedostal puk do siete a v 8. min Beze cného tvrdú strelu M. Laco iba vyrazil, ale puk nemal kto doraziť do siete. V 13. min Koledovu strelu bekhendm vytlačil brankár zo šibenice a o minútu Koleničovu strelu chytil efektným semaforom. V 15. min mal dve dobré príležitosti hosťujúci Smerčiak, lenže najprv mieril vedľa a potom sa blysol Beňo pekným zákrokom. Po Hrehorčákovej strele vyrazenej brankárom, Heizerovu gólovú dorážku z metra chytil Beňo. Po zlej rozohrávke M. Laca v 19. min panteri získali puk, Kolenič ho posunul Lobotkovi, ktorý ho pomedzi obrancov pretlačil so siete. Hamrák mohol v posledných sekundách prvej časti vyrovnať, no Beňo akrobaticky puk vyrazil. V 22. min po Leskovjanského strele pri presilovke Heizer trestuhodne minul odkrytú domácu bránu a z protiútoku Koledu vychytal M. Laco. Pri domácej presilovke Demáčkovu strelu v 26. min a Sekáčovu bombu kryl brankár Spišiakov. Gólom neskončil ani únik Koledu s Koleničom, ktorý mieril tesne vedľa v 28. min. Po posunutí brány hostí nasledovala dlhšia prestávka pri presilovke. Hneď po začatí hry Bezecného delovka skončila v ľavom hornom rohu – 2:0. O tri minúty po prečíslení Leskovjanského strelu zblízka vyrazil Beňo a poradil si aj s nebezpečnou strelou Gurčíka v 37. min. V 39. min zahrali hostia pred Beňom vysokou hokejkou, rozhodca Jung hru neprerušil a Farkašovský dal kontaktný gól. Poslednú tretinu začali domácim nešťastne. J. Tamáši si vylúčenie za krv v tvári nevybojoval a o niekoľko sekúnd po obrovskej chybe obrany Vávrovi tutovku Beňo vyrazil. K odrazenému puku sa dostal v bránkovisku stojaci Hamrák a bolo vyrovnané. Sporné góly domácich rozladili, nedokázali sa sústrediť a nepomohli im dve presilovky, počas ktorých na bránu nevystrelili. V 52. min ušiel Hamrák a Vávra bez prípravy dal na 2:3. Panterov gól zlomil a na odpor sa takmer nezmohli. Tri minúty pred koncom ušiel po krídle Hudáček a strelou nad vyrážačkou potvrdil výhru favorita. Bystričania si za výkon v úvodných dvoch tretinách zaslúžili pochvalu, nebyť prvých dvoch sporných gólov, mohli sa postarať o prekvapenie.
l Pov. Bystrica: Beňo – Volek, Bezecný, Hajas, Janísek, Ondrejka, Sekáč, Filo, Lobotka, Brandis, J. Tamáši, Gašo, Bujdák, Koleda, Belica, Slávik, Demáček, Teska, Kolčák, Kolenič.
l Sp. N. Ves: M. Laco – Smerčiak, Magdoško, Čintala, Hrehorčák, Petruk, Borovský, Gurčík, Novák, Koky, Farkašovský, Hudáček, Staroň, Leskovjanský, Smotrila, Hamrák, Vávra, Heizer, Hrubý.
l Výsledky 28. kola: Prievidza – Michalovce 8:1 (2:1, 2:0, 3:0), Cútt 3, Bartík 2, Raček, Beňadik, Ondruška – Macík, Ružinov – Senica 4:5 sn (2:0, 2:1, 0:3 – 0:0, 0:1), Surovka, Dujčík, Strapák, Kadraba – Šimek, B. Ružička, Hrnčirík, Legerský, nájazd Hrnčirík, Piešťany – Topoľčany 5:3 (1:0, 2:1, 2:1), R. Kolník, Chovan, Románek, Haring, Otčenáš – Malinka 2, Bystričan, Trnava – Prešov 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), Škápik, Čunderlík – Pavlovský,
N. Zámky – Bardejov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), Blanár, Lukáč, Polčík, Trebišov – Detva 5:2 (2:2, 1:0, 2:0), Majerník 3, Findura, Dutkovič – Škvarka, Ponc, D. Kubín – Lučenec 5:3 (3:2, 1:1, 1:0), Bonda 2, Mravec 2, Šimka – Gašpar, Špila, Srnka.
Michalovce - Pov. Bystrica
8:2 (4:2, 1:0, 3:0)
l Góly: 2. Barna 1:0, 6. Minčák 2:0, 7. Zalužický 3:0, 10. Gašo 3:1, 15. Macík 4:1, 17. Bujdák 4:2, 24. Miľovčík 5:2, 49. Sabol 6:2, 56. Štefan 7:2, 59. Minčák 8:2.
Východniari mali výborný úvod, keď už v 2. min využili po niekoľkých sekundách presilovku pri vylúčení Bezecného. Keď rovnakú výhodu nevyužili vzápätí panteri, ktorí prišli na východ bez viacerých hráčov. O chvíľu stačilo domácim 39 sekúnd na strelenie dvoch gólov a v 7. min viedli 3:0. Po zaváhaní ich potrestal Gašo – 3:1, ale v 14. min Bystričanov oslabili postupne Hajas a Volek. Dvojnásobnú presilovku využil v 15. min Macík – 4:1. O dve minúty Bujdák zblízka znížil na 4:2. Začiatok druhej časti panterom znova nevyšiel. Po niekoľkých sekundách bol za vyhodenie puku vylúčený Janísek a o deväť sekúnd dostal Hajas 2 + 2 minúty. Hostia vydržali dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov, ale keď už boli štyria, inkasovali piaty gól od Miľovčíka. Napriek ďalšej prevahe domácich sa skóre v druhej tretine nezmenilo. Po Sabolovom góle prišli hostia o Belicu, ktorý dostal desaťminútový osobný trest. Potom dostal rovnaký trest domáci Stripai a v 56. min Štefan zvýšil na 7:2. O minútu boli postupne vylúčení Kolenič a Volek a Michalovce mali tretíkrát výhodu dvojnásobnej presilovky. Tri sekundy pred jej skončením dal ôsmy gól Minčák a hostia si odviezli zo Zemplína vysokú prehru.
l Michalovce: Glevaňák – Pichnarčík, Valko, Regenda, Takáč, Tirpák, Mucha, Kanóc, Štefan, Macík, Minčák, Sabol, Miľovčík, Barna, Zalužický, Stripai, Kachnič, Semanco, Pavličko.
l Pov. Bystrica: Bratina – Volek, Bezecný, Hajas, Janísek, Šišmič, Lobotka, Gašo, Kolenič, Bujdák, Koleda, Belica, M. Tamáši, Mrník, Kolčák, Malatín.
l Výsledky 29. kola: Topoľčany – Lučenec 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0), Náhlik 2, Magušin – Groma, Lašček, Trebišov – D. Kubín 3:2 (0:0, 2:0, 1:2), Králik 2, Majerník – Mravec, Pšenka, Detva – Sp. N. Ves 1:4 (0:2, 1:0, 0:2), Šťastný – Staroň 2, Petruk, Leskovjanský, Bardejov – Prievidza 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), Štefanech 2, Bartík, Prešov – N. Zámky 7:4 (1:1, 4:1, 2:2), Troliga, Majer, Gönczi, Drevenák, Pavlovský, Suja, Cmorej – Malíček, Polčík, Lukáč, Molnár, Trnava – Senica 4:3 pp (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0), Benedik 2, Vaši, Feranec – Legerský 2, Šimek, Piešťany – Ružinov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), Bučka, Rybárik, Otčenáš.
Prešov – Pov. Bystrica
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
l Góly: 4. Belica 0:1, 16. Pavlovský 1:1, 31. Majer 2:1, 33. Majer 3:1, 34. Suja 4:1, 41. Belica 4:2, 58. Fabuľa 5:2.
V predohrávke 32. kola sa Bystričania rýchlo ujali vedenia Belicom. Prešov potom prevzal iniciatívu, ale vyrovnať sa mu podarilo až v 16. min. Panteri sa držali až do polovice zápasu, ale potom prišli chvíle domácich. Dvakrát Majer a Suja v rozpätí troch minút trikrát prekonali Bratinu a bolo 4:1. V závere tretiny bol vylúčený Talarovič a v úvode poslednej tretiny presilovku využil Belica – 4:2. Autor gólu potom dostal desaťminútový trest, ale hostia stále držali šancu na dobrý výsledok. Keď nevyužili presilovku, v 58. min potvrdil výhru Prešova Fabuľa.
l Prešov: Ferjo – Pulščák, Koma, Talarovič, Bogdaň, Fabuľa, Bajzát, Giba, Piskura, Cmorej, Majer, R. Pucher, Pavlovský, Suja, Zavacký, Troliga, Chovan, Gönczi, Drevenák, Zagyi.
1. Sp. N. Ves 29 21 3 5 125:52 69
2. Piešťany 29 21 4 4 115:59 69
3. Trnava 29 17 7 5 115:75 62
4. Trebišov 29 16 4 9 125:102 54
5. D. Kubín 29 16 4 9 85:70 54
6. Prešov 30 15 4 11 102:80 50
7. Bardejov 29 10 6 13 81:101 40