Piatok, 3. december, 2021 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Koniec čiernej série HK 95

Ružinov – Pov. Bystrica 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) l Góly: 5. Kúdelka 1:0, 10. Demáček 1:1, 10. Pištek 2:1, 43. Pištek 3:1, 59. Kúdelka 4:1. V úvode pomohlo domácim vylúčenie Bezecného, keď už po ôsmich sekundách otvoril skóre obranca Kúdelka.

Ružinov – Pov. Bystrica
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
l Góly: 5. Kúdelka 1:0, 10. Demáček 1:1, 10. Pištek 2:1, 43. Pištek 3:1, 59. Kúdelka 4:1.
V úvode pomohlo domácim vylúčenie Bezecného, keď už po ôsmich sekundách otvoril skóre obranca Kúdelka. V 10. min po spolupráci s Filom vyrovnal Demáček. Radosť hostí netrvala dlho, lebo o devätnásť sekúnd po Jastrabíkovej strele dostal Ružinov znova do vedenia Pištek. Domáci mali prevahu, ale skóre sa nemenilo. Druhá tretina bola vyrovnaná, ale obaja brankári sa prekonať nedali ani pri početných presilovkách. Šanca na dobrý výsledok trvala do 43. min, keď Pištek zblízka zvýšil na 3:1. Panteri pridali, ale pri dvoch vylúčeniach Ružinova nevyužili ani dvadsať sekúnd trvajúcu presilovku 5:3. V 57. min bol vylúčený Gašo a Kúdelka chvíľu pred jeho návratom potvrdil výhru Bratislavčanov štvrtým gólom.
Pov. Bystrica – Bardejov
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
l Góly: 2. Velček 0:1, 4. Koleda 1:1, 22. Belica 2:1, 28. Bodnár 2:2, 31. Leitner 2:3, 44. Filo 3:3, 46. Gašo 4:3.
Domáci, ktorí prehrali päť zápasov za sebou, nezačali najlepšie. V 2. min vystrelil z uhla Velček a Beňo vyťahoval puk zo siete – 0:1. Pri signalizovanom vylúčení Koleda zblízka o dve minúty vyrovnal. Bystričania pridali a v 8. min dostali takmer minútovú výhodu presilovky 5:3. S prudkými strelami Sekáča a Hajasa si Milý poradil, v 10. min neskóroval Brandís a Kolenič minul vzduchom letiacu prihrávku pred odkrytou bránou. V 14. min pri oslabení unikol Koleda, no mieril tesne vedľa. V 15. min nebezpečne tečovaný puk Jašekom vyrazil Beňo a o dve minúty Koledovu strelu vyrazil Milý špičkou korčule. Vo veľkej šanci sa pri presilovke ocitol v 19. min Mazúch, lenže Beňo bol pozorný. Po niekoľkých sekundách druhej tretiny bol vylúčený Volek a Velček z uhla poslal puk popred odkrytú domácu bránu. O minútu pri oslabení Hajsovu strelu Milý vyrazil pred Koledu, ktorý puk nezištne posunul Belicovi pred prázdnu bránu a bolo 2:1. Domáci hrali nedisciplinovane a v 23. min pri vylúčení Slávika strelu osamoteného Leitnera chytil do lapačky Beňo. V závere Bujdákovho vylúčenia Bodnárova strela od modrej čiary preletela cez Beňovu lapačku do siete – 2:2. O minútu odišiel na trestnú lavicu Mrník a sedem sekúnd pred jeho návratom Leitner prudko po ľade poslal od modrej čiary puk do siete – 2:3. Bystričania pokračovali vo faulovaní, no previnenia Bujdáka a Janíska ostali nepotrestané. V 38. min vystihol Velček zlú rozohrávku, išiel sám na Beňa, ktorý efektne semaforom zabránil istému gólu. Pri hre 4:4 unikol v 39. min Leitner a trafil pravú žrď. Domáci mohli byť radi, že po druhej tretine prehrávali iba 2:3. Aj tretiu časť začali panteri vylúčením Gaša, ktorý pokazil spoluhráčom začínajúcu presilovku pri vylúčení Leitnera. O chvíľu putoval na trestnú lavicu ďalší hráč hostí. Keď domáci hrali klasickú presilovku, rozhodca signalizoval vylúčenie hráča Bardejova. Gašo prihral Filovi, a ten po ľade trafil presne k žrdi – 3:3. O dve minúty pri ďalšej presilovke Filo krížnou prihrávkou našiel Gaša, ktorý bez prípravy napálil puk za Milého chrbát – 4:3. V 50. min Rusnák mohol vyrovnať, lenže bránu minul. O dve minúty Demáčka vychytal Milý, ktorý si vzápätí poradil pri presilovke so šancou Brandísa. Janísek skúšal napodobniť Gaša, ale v 53. min puk medzi kruhmi zle trafil. Štyri minúty pred koncom ušiel Koleda a trafil pravú žrď. V závere sa snažili hostia chvíľu o hru bez brankára, ale Gajdoš im svojím tretím vylúčením šancu zobral. Panteri v rozlúčkovom zápase s rokom 2008 vyhrali a prerušili päťzápasovú sériu bez bodu.
1. Sp. N. Ves 32 24 3 5 142:55 78
2. Piešťany 32 23 4 5 126:61 75
3. Trnava 32 18 7 7 118:83 65
4. Trebišov 32 17 5 10 137:114 58
5. D. Kubín 32 17 4 11 92:79 57
6. Prešov 32 15 4 13 105:87 50
7. Prievidza 32 12 7 13 108:108 47