Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

HOKEJ

KRAJ Pov. Bystrica B – Púchov 3:3 (1:1, 2:1, 0:1) l Góly: Mičúch, Rigoci, Ďuriš – Smatana, Haluška, Korený. Derby bolo vyrovnané, prvú šancu mal v 2. min Juraj Hrenák, ktorý nedal a v 3. min Ladeckého vychytal Lovíšek.

KRAJ
Pov. Bystrica B – Púchov
3:3 (1:1, 2:1, 0:1)
l Góly: Mičúch, Rigoci, Ďuriš – Smatana, Haluška, Korený.
Derby bolo vyrovnané, prvú šancu mal v 2. min Juraj Hrenák, ktorý nedal a v 3. min Ladeckého vychytal Lovíšek. O dve minúty po Švirecovom úniku Mičúch otvoril skóre. Púchov mohol v 9. min vyrovnať, ale Hanesovu delovku Lovíšek kryl a výborne zasiahol aj po Kvocerovej strele. V 13. min po Slaninkovej chybe Kvocera pri oslabení ušiel, no Lovíšek bol pozorný. Pri dvojnásobnej presilovke sa domáci ubránili a v 15. min Švirecov blafák skončil strelou tesne nad. V 19. min Smatana položil brankára a bekhendom vyrovnal.
Panterov mohol do vedenia dostať Ligas v 25. min, lenže zle trafil puk. O minútu pri presilovke Smatana a Kvocera stroskotali pri presilovke na Lovíškovi. Z protiútoku Mičúch nepretlačil puk do siete. V 31. min Smatana rybičkou vypichol puk unikajúcemu Ďurišovi. O dve minúty ušiel Ďuriš a Rigoci trafil odkrytú bránu – 2:1. Lovíškovu rozohrávku v 35. min vystihol Smatana a z ťažkého uhla takmer skóroval. V 36. min Haluška zblízka vyrovnal. Do tretice sa panteri tretíkrát ujali vedenia v 37. min, keď pri presilovke Stráňovského strelu Ďuriš umiestnil do siete – 3:2.
V 46. min Ligas ušiel, položil brankára aj obrancu na ľad, no gól z toho nebol. Po peknej akcii Slaninka v 49. min neprekonal Kučíka. Ladecký bol v tej istej minúte faulovaný, ale trestné strieľanie mu Lovíšek chytil. V 54. min hostia vyrovnali Koreným pri početnej prevahe. Dve minúty pred koncom strelec gólu unikol pri oslabení, no Lovíšek sa prekonať nedal.
l Pov. Bystrica B: Lovíšek – Slaninka, Pokorný, Stráňovský, Mišovec, Ligas, Ďuriš, Švirec, Mičúch, Jakubčík, Kvašňovský, Juraj Hrenák, Rigoci.
l Pivrnec: Kučík – Hanes, Boda, Matuščin, Krošlák, Kopenec, Smatana, Kvocera, Korený, Faktor, Haluška, Ladecký, Čaládi.
Tr. Teplice - N. Mesto 8:3 (2:0, 2:1, 4:2)
l Góly: Zelenka 2, Macák 2, Nosek, Richňák, Štuller, Marcinek – Korienek, Hecl, Bohuš.
V priamom súboji o titul stačila domácim aj remíza, ale nakoniec potvrdili prvé miesto vysokou výhrou.
ŠKP Trenčín – Nemšová 4:8 (0:1, 2:2, 2:5)
l Góly: R. Meravý 2, Sirný, Králik – Slugeň 3, Trenčan, Matuščin, Slávik, Prekop, Duras.
Nemšovania o výhre rozhodli v poslednej tretine.
7. Nemšová 12 2 0 10 48:111 4
Dohrávky (14. - 15. 2.): Dubnica - Pov. Bystrica B, N. Mesto - Púchov, Púchov – N. Mesto. (JŠM)
II. LIGA
Dubnica – Ružinov
3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
l Góly: 2. Gavač 1:0, 18. Blažej 2:0, 19. Rajčák 2:1, 31. Jurkovič 2:2, 40. Rajčák 2:3, 53. Kunák 3:3, 61. Rajčák 3:4.

Dubnici nestačilo ani vedenie 2:0, a hoci dokázali jej hráči vyrovnať na 3:3, v predlžení ich svojím tretím gólom pokoril Igor Rajčák.

Žiar - Púchov 3:4 pp (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)
l Góly: 2. Vraník 0:1, 4. Šauša 1:1, 17. Palkovič 1:2, 31. Ladecký 1:3, 52. P. Ďubek 2:3, 60. Béla 3:3, 62. Kleman 3:4.
Hostia prišli o ďalšie trojbodové víťazstvo pätnásť sekúnd pred koncom. Po rýchlom úvodnom góle dokázali hráči Žiaru rýchlo vyrovnať, ale v 17. min Palkovič dostal hostí opäť do vedenia. V polovici zápasu zvýšil Ladecký na 1:3. Domáci vyrovnali, ale v predĺžení dali víťazný gól hostia.
l Výsledok 23. kola: Levice – Nitra 2:3.
1. Púchov 15 11 2 2 59:26 37
2. Nitra 15 9 2 4 72:39 30
3. Dubnica 15 4 4 7 51:56 18
4. Ružinov 15 5 1 9 48:61 17
5. Žiar 15 4 3 8 34:67 17
6. Levice 15 3 6 6 49:64 16
V nedeľu 15. 2. o 14.30 h hrá Púchov v Ružinove a o 17.30 h Dubnica v Leviciach.