Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA MUŽI

Fantastický obrat Bystričanov

Pov. Bystrica – Trnava 35:19 (16:9) Domácim trvalo tri minúty, kým našli kľúč k obrane hostí, ale v 5. min už viedli 4:0. Trnavčania sa strelecky presadili až v 6. min zo sedmičky Rumanom a v 8. min bolo 5:2.

Pov. Bystrica – Trnava
35:19 (16:9)
Domácim trvalo tri minúty, kým našli kľúč k obrane hostí, ale v 5. min už viedli 4:0. Trnavčania sa strelecky presadili až v 6. min zo sedmičky Rumanom a v 8. min bolo 5:2. Potom sa rozstrieľal Frajkor, ktorý troma gólmi prispel v 12. min k vedeniu 9:2, na čo hostia reagovali oddychovým časom. Bystričania vyšli z tempa, ale Tůma stačil zvýšiť na 10:2. Vynikajúco chytajúci Drápal odolával jedenásť minút, inkasoval až v 19. min. Trnave sa začalo dariť, pridala ďalšie góly a v 21. min znížila na 10:6. Domácim sa nedarilo strelecky, Frajkor, J. Kozák, Korňan a Straka nedokázali po trhákoch prekonať výborného Repáňa. V 24. min hostia znížili na 12:8, ale potom Repáň znova podržal svojich pri tutovkách Korňana a Žilinčíka. Skóre pomaly narastalo, za stavu 15:8 skóroval pri dvojnásobnom oslabení Lužák – 15:9, no po treťom vylúčení dostal červenú kartu Mojzes a skóre polčasu uzavrel najlepší strelec Frajkor.
Druhý polčas odštartovali Považania skvelo a do 36. min po rýchlych protiútokoch nastrieľali deravej obrane súpera sedem gólov a inkasovali iba jediný (23:10). Hostia strácali lopty, k streľbe sa takmer nedostávali. V domácej bráne potom dostal príležitosť dorastenec Žernovič, ktorý ju chytil poriadne za „pačesy". Pochytal viacero striel, vyznamenal si pri dvoch náskokoch z bezprostrednej blízkosti a robil strelcom problémy. V 43. min MŠK viedli 27:12 a v 49. min po nevyberavom údere do Vaňovej tváre dostal Firit červenú kartu. V týchto momentoch boli domáci nedisciplinovaní, keď v krátkom čase boli vylúčení piati. Pri oslabení sa dvakrát presadil M. Kozák a v 51. min zvyšoval na 30:15. V 56. min viedli Bystričania najvyšším sedemnásťgólovým rozdielom 33:16. Dve minúty pred koncom zakončil nádhernú akciu Ďuriša a J. Kozáka po nahadzovačke strelou do prázdnej brány M. Kozák – 34:17 a vzápätí po ďalšej chýbali k efektnému gólu po prihrávke J. Kozáka centimetre.
Považania dosiahli ďalšie vysoké víťazstvo, ktoré mohlo byť vyššie, nebyť nepresnej streľby a skvelého brankára Repáňa.
l Pov. Bystrica: Drápal, Žernovič – Firit 4, Frajkor 8, Vicena, Straka 5, Ďuriš 3, Adamčík 3, Korňan 1, Tůma 3, Žilinčík 1, Hároník, J. Kozák 3, M. Kozák 4.
l Trnava: Repáň, Just, Šidlík – Mojzes, Lužák 5, Kurka 1, Ruman 4/1, Sakár 2, Vaňo 2, Mančuška 2, Baran 1, Turanský 1, Rumanovský 1, Kochan.
l Vylúčení: 8:7 na 2 minúty, ČK Firit za hrubý faul a Mojzes za 3 vylúčenia.
l Sedmičky: 0 – 1/1.
l Výsledky 23. kola: Hlohovec – N. Zámky 25:32, Košice – Prešov 30:33, Bardejov – ŠKP 30:26.
N. Zámky – Pov. Bystrica
28:30 (16:12)
Hostia mali katastrofálny úvod, keď inkasovali už v 6. sekunde a v 4. min bolo 4:0. Až v 6. min sa presadil Maťaš – 4:1. Potom sa zranil Maťaš a náskok N. Zámkov narástol v 10. min na 7:1. M. Kozákovi chytil Pčola sedmičku a v 15. min Drápala za stavu 9:2 striedal Kovačin. Bystričania troma gólmi znížili na 9:5. Za stavu 11:5 v 20. min poslal Ďuriš sedmičku iba do brvna. Domáci hrali dobre, skvelo chytal Pčola, na ktorom stroskotávali útoky MŠK. Za stavu 15:9 chytil Kovačin S. Mažárovi sedmičku, ale v 24. mi viedol Štart 16:10. Do prestávky hostia znížili na 16:12.
V úvode druhého polčasu dali po dva góly Ďuriš s Tůmom, a keď S. Mažár neprekonal pri sedmičke Drápala, viedli domáci 17:16. Bystričania bojovali, rozchytal sa Kovačin a v 39. Vicena vyrovnal na 18:18. Novozámčania odskočili na 20:18 a za stavu 20:19 bol vylúčený Straka. Počas presilovky dali súperi po dva góly – 22:21. V 46. min Ďuriš zo sedmičky vyrovnal na 22:22, v 48. min M. Kozák dostal Pov. Bystricu prvýkrát do vedenia – 23:24 a o minútu zvýšil na 23:25. V 51. min Vicena zvýšil na 23:26 a domáci nevedeli prekonať Kovačina. Tůma a Straka natiahli náskok v 53. min na 23:28. V 54. min boli vylúčení tesne za sebou Korňan a Frajkor. Po domácom dal pri hre 4:6 gól Ďuriš (24:29). Za stavu 25:29 chytil Ševčíkovi náskok Kovačin v 57. min. Tri minúty pred koncom dostal Ivanov ČK za tri vylúčenia. M. Kozák zvýšil na 26:30. Ani dva góly Szapuho v závere nič nezmenili na výhre Pov. Bystrice.
l N. Zámky: Pčola, Kánas – Rábek 3/1, Hustý, Holdoš, Peťko 6, Szücs 2, Ševčík 1, Vadkerti 4, Lubušký 1, Szapu 4, Sivák, Ivanov 3, S. Mažár 4/1.
l Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin – Firit 1, Maťaš 1, Frajkor 2, Vicena 2, Straka 1, Ďuriš 7/3, Adamčík, Korňan, Tůma 8/1, Žilinčík, J. Kozák 3, M. Kozák 5.
l Vylúčení: 7:8 na 2 minúty, ČK Ivanov za 3 vylúčenia.
l Sedmičky: 5/3 – 7/4.
l Výsledky 24. kola: Trnava – Bardejov 30:26, ŠKP – Košice 33:33, Prešov – Hlohovec 42:27.
8. Trnava 24 4 1 19 667:825 9
V sobotu 28. 3. o 18. h hostí Pov. Bystrica doma Prešov.
⋌(JŠ)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 624

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

6 h

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

6 h
Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

7 h

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.