Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Nešťastná prehra Domaniže

Štúrovo – Považská Bystrica 0:1 (0:1) Štúrovčania posmelení bodom z pôdy lídra začali dobre, lenže Kunyik v 3. min vo vyloženej šanci preloboval nielen Zaťka, ale aj bránu, Molnárovu strelu vytesnil gólman hostí na roh a ani ďalšie šance sa neujali.

Štúrovo – Považská Bystrica 0:1 (0:1)
Štúrovčania posmelení bodom z pôdy lídra začali dobre, lenže Kunyik v 3. min vo vyloženej šanci preloboval nielen Zaťka, ale aj bránu, Molnárovu strelu vytesnil gólman hostí na roh a ani ďalšie šance sa neujali. Považania hru postupne ovládli a pred prestávkou šli do vedenia zásluhou M. Hrnčíka. Domácim nemožno uprieť snahu ani v druhom polčase, lenže hrali nepresne a prikrášliť zaslúžené víťazstvo Považskobystričanov mohol Bauer aj Mišutka.
Gól: 40. M. Hrnčík.R Fehér, ŽK: Szívó, Franta, Hevesi – Bauer, Jar. Hrnčík, 130 divákov.
MŠO: Prohászka – Pasztorok (54. Hevesi), Urbán, Saláta, Szívó, Baka, Franta, Kunyik (59. Góra), Bajza (84. Tesár), Vavrík, Molnár. Tréner I. Zelník.
RAVEN: Zaťko – Bauer, Nemček, Kubovich (88. Šimurda), Bednár, Čelko, Valient, M. Hrnčík (64. Masaryk), Raninec, J. Hrnčík, Mišutka. Tréner P. Košík. ⋌JÁN ORAVEC

Ludanice - Dubnica B 0:0
Od úvodu sa hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom mali mierne navrch domáci futbalisti. V 9. min pred dobiehajúcim Hnilicom zachraňoval Božoň a následnú strelu Ďuriša vyškriabal brankár Kolmokov spod brvna na roh. V 28. min vyšiel hosťujúcim hráčom brejk, voľný Ulrich napálil len do domáceho brankára Miščíka. V 44. min sa uvoľnil Hnilica, ale jeho zblokovaný pokus mieril len do tyče. V 55. min po chybe domácej obrany sa ocitol pred brankárom Miščíkom voľný Ulrich, jeho strela skončila na brvne. V 87. min Rusňákov pokus mieril vysoko nad. Na druhej strane Ulrichova jedovka skončila v náručí brankára Ludaníc. V závere domáci zo skrumáže trafili vedľa, a tak sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.
Roozhodoval Gašparovič, 350 divákov.
OFK METACOLOR: Miščík – Jakubička, Gye-pes (61. Rusňák), Ševčík, Ondruš – Slíž (64. Šiška), Ďuriš, Hnilica, Rimanovský (46. Matušík), Ölvecký – Špánik. Tréner P. Hnilica.
MFK B: Kolmokov – Pálka, Božoň, Duga, Beňo, Trhan (53. Stratený), Struška, Straka, Zimen, Petrík, Ulrich (90. Horný). Tréner M. Šupák. ⋌
⋌JAROSLAV ŠUPA

V. Ludince – L. Rovne 4:0 (3:0)
Domáci začali náporom a Števko už v 5. min nekompromisne načal hosťujúcich hráčov. Tí potom mali síce dva brejky, lenže jeden zneškodnil Varga, druhý skončil úplne mimo. Dulai si v 15. min parádne vyskočil na Kosákov center a hlavou pridal druhý gól. V 30. min bol vylúčený za protesty hosťujúci Jančovič, čo sa neskôr ukázalo ako kľúčové. Ešte v tej istej minúte si postavil loptu N. Cziria a z 25 metrov trafil pod brvno – 3:0.
Po obrátke už zdecimovaní hostia nekládli žiadny odpor štvorgólové víťazstvo korunoval v 52. min Polák. Mužstvo Veľkých Ludiníc víťazstvo venuje kapitánovi Igorovi Kasanovi a hospodárovi Robertovi Danišovi, ktorí koncom marca oslavovali okrúhle jubileá.
Góly: 5. Števko, 15. Dulai, 30. N. Cziria, 52. M. Polák. R Sedlár, ČK: 30. Jančovič (L.R.), 300 divákov.
DRUŽSTEVNÍK: Varga – Števko, Bednár, N. Cziria (80. Fekiač), Gonda, Kasana, Maďar, A. Kosák, Soboňa, Dulai, Polák. Tréner F. Urban. CRYSTAL: Kováč – Pagáč, Dubový (46. Slabý), Ľ. Šebo, Košík, Šprta, Prekop, Sanitrík, Kristín (60. Savara), Jančovič. Tréner V. Horniaček.
⋌JAROSLAV KOSÁK
Domaniža – N. Zámky 2:3 (1:2)
Hostia potvrdzovali v prvom polčase postavenie v tabuľke. V 10. min Švajda mieril vedľa a v 18. min Bukovič strelou pod brvno otvoril skóre. Po centri Andrašíka zvyšoval Baranyai hlavou na 0:2. Po rohu v 44. min hlavičkoval do siete Svoboda – 1:2. Do druhého polčasu Domanižania nastúpili s odhodlaním, ale v 52. min Kubiš vychytal Švajdu a v 53. min vyrazil aj jeho ďalšiu strelu. V 55. min sa domáci dočkali, keď Gáborík hlavou vyrovnal. Osamotený Gáborík o päť minút mieril tesne vedľa. V 62. min Hudek vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány. V 77. min Svoboda prestrelil bránu, a keď sa zdalo, že zápas sa skončí remízou, po neodpískanom faule na domáceho hráča v nadstavenom čase rozhodol Švajda.
Góly: 44. Svoboda, 55. Gáborík – 18. Bukovič, 36. Baranyai, 90. Švajda.
Pred 300 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Hájek, Hudek, Andrašík.
Domaniža: Kubiš – Hájek, Hudek, Kvaššay (76. Kardoš), Vaštík, Gáborík, Král (89. Martinka), Kramarík, Augustín, Slamka (84. Hošták), Svoboda. Tréner V. Kopecký.
N. Zámky: Valenský – Áč, Ešek, Andrašík, Švajda, Zsák, Baranyai, Hornáček (73. Kamancza), Bukovič, Mlynár, Hlavačka. Tréner N. Bukovič. ⋌JÁN MOŽUCHA
Výsledky 19. kola: Dolné Vestenice – ČFK Nitra 0:0, Šamorín - Myjava 0:2 (0:0), 59. a 78. Hesek, Topoľníky – Galanta 3:1 (2:0), 39. vlastný (Eliáš), 44. Mandák, 49. Drotár – 62. Prístavok, Gabčíkovo – Neded 2:0 (1:0), 45. Medgyes, 90. Kriss.
1. Nové Zámky 19 14 5 0 38:9 47
2. Ludanice 19 12 2 5 32:19 38
3. Myjava 19 11 2 6 41:17 35
4. Neded 19 10 2 7 34:25 32
5. Dubnica B 19 9 4 6 34:24 31
6. Gabčíkovo 19 9 4 6 30:20 31
7. Topoľníky 19 8 3 8 34:32 27
8. V. Ludince 19 7 6 6 31:29 27