Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

FUTBAL CORGOŇ LIGA

DUBNICA – D. STREDA 3:0 (2:0) GÓLY: 30. J. Zápotoka 1:0, 41. Seye 2:0, 90. Ulrich 3:0. Hostia pohrozili už v 2. min šancou Nlenda, ktorú zmaril Zajac. Domáci odpovedali nedôraznými a nepresnými strelami a v 20. min hosťujúci Abena mieril tesne vedľa.

DUBNICA – D. STREDA 3:0 (2:0)
GÓLY: 30. J. Zápotoka 1:0, 41. Seye 2:0, 90. Ulrich 3:0.
Hostia pohrozili už v 2. min šancou Nlenda, ktorú zmaril Zajac. Domáci odpovedali nedôraznými a nepresnými strelami a v 20. min hosťujúci Abena mieril tesne vedľa. Po polhodine J. Zápotoka technickou strelou prekonal Minára. Po nepresnej strele Oberta v 34. min zvýšil o sedem minút strelou pod brvno Seye.
Po prestávke začal DAC lepšie a v 51. min Bajevski nastrelil žrď. Potom sa dvakrát nepresadil Nlend, keď jeho pokusy vyrazil Zajac. Dubničania kontrolovali hru a v posledných sekundách striedajúci Ulrich, ktorý bol na ihrisku iba minútu, povedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na konečných 3:0.
DUBNICA: Zajac – Pleva, Obert, Jánošík, Chmelík, Grendel (Vavrík), Držík, J. Zápotoka, T. Zápotoka (Zapalač – Ulrich), Seye, Kuzma.
D. STREDA: Minár – Kováč, Adiaba, Decký (Beniušis), Németh, Abena, Boya, Parvin (Lénarth), Bajevski, Hassan, Nlend.
Výsledky 29. kola: Trnava – Prešov 0:3 (0:1), Piter – Bučko, Čertík, Katona, Slovan – Nitra 3:1 (2:1), Slovák, Halenár, Kozák – Glenda, Košice – Žilina 3:0 (1:0), Cicman, Škutka, Milinkovič, Ružomberok – Artmedia 3:0 (1:0), Sedlák, Lačný, Božok, B. Bystrica – Zl. Moravce 2:1 (1:0), Pančík, Uškovič - Salomon.

ZL. MORAVCE – DUBNICA
2:0 (1:0)
GÓLY: 8. Majerník 1:0, 53. Kuračka 2:0.
ZL. MORAVCE: Bolek - Pavlenda, P. Farkaš, Majerník, Candrák, Hözl, Kuračka (Ondrejka), Náther, Lalák, Tomášek (Bartoš), Tomko (Salomon).
DUBNICA: Zajac - Nosek, Jánošík, Chmelík (Obert), Zapalač (Vavrík) - J. Zápotoka, T. Zápotoka, Držík, Seye (Ulrich), Grendel, Kuzma.
V prvom polčase domáci s teoretickou nádejou na záchranu boli lepším mužstvom. Do vedenia ich rýchlo dostal presnou hlavičkou Majerník. Potom sa dvakrát vyznamenal Zajac, keď kryl tutovku Farkaša a v 32. min vychytal Kuračku. V závere mieril tesne nad brvno Hözl. Dubnica domácu bránu takmer neohrozila a podarilo sa jej to tesne po prestávke, keď J. Zápotoka v 47. min nastrelil brvno. O dve minúty Lalák trafil brvno nad Zajacom, ale po Pavlendovom sóle Kuračka zvýšil na 2:0. V 74. min mohol zvýšiť skóre Farkaš, ktorého strelu obrancovia odvrátili. V 77. min šancu striedajúceho Ulricha zmaril brankár a v 90. min pri šanci Bartoša zastúpili brankára Zajaca spoluhráči.
Výsledky 30. kola: Prešov – D. Streda 2:1 (0:0), Poláček, Čep – Bajevski, Artmedia – B. Bystrica 1:1 (0:1), P. Ďurica – Brašeň, Žilina – Ružomberok 2:0 (2:0), Vladavič, Adauto, Nitra – Košice 4:1 (3:0), Rák 2 (1 z 11 m), Racko, vlastný – Serečin, Trnava – Slovan 1:1 (1:0), Hanzel - Pires.
12. Zl. Moravce 30 4 8 18 18:55 20
31. kolo sobota 23. 5.: Slovan – Prešov, Košice – Trnava, Ružomberok – Nitra, B. Bystrica – Žilina, Dubnica – Artmedia (17.30 h), D. Streda – Zl. Moravce. ⋌(JŠM)

1. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  2. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  3. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  4. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  5. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?