Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA MUŽI 22. KOLO

Pružinský chytil dve penalty

ILAVA – BRVNIŠTE 3:0 (2:0) V 15. min Miniarik vystrelil tesne nad. O dve minúty Porubčan po prieniku mieril vedľa, ale o ďalšiu minútu po krásnej akcii z pravej strany doklepol loptu do siete Samek.

ILAVA – BRVNIŠTE 3:0 (2:0)
V 15. min Miniarik vystrelil tesne nad. O dve minúty Porubčan po prieniku mieril vedľa, ale o ďalšiu minútu po krásnej akcii z pravej strany doklepol loptu do siete Samek. V 30. min P. Španihel z desiatich metrov vystrelil tesne vedľa. O chvíľu z päťky hlavičkoval Čvirik vedľa. Prekrásny gól dal Kňažek v 35. min, keď z priameho kopu z 30 metrov ponad múr zvýšil na 2:0. Miniarik v 40. min mieril z rovnakej pozície nad. V 58. min Šedo trafil iba brankára, ale v 61. min Kňažek hlavou zvýšil na 3:0. Šlesar v 81. min hlavičkoval vedľa a v 85. min Srovnalov únik zmaril J. Čapliar.
Góly: 18. Samek, 35.a 61. Kňažek.
Ilava: T. Cabaj – Porubčan, Calpaš, Strapko, Galko, Kňažek (Pilát), G. Cabaj, Samek, Šedo (Mladoš), Tomanica (Kameništiak), Srovnal.
Brvnište: J. Čapliar – Hároník, Šamaj, Ecker, Holiš, Čvirik (Kadák), Miniarik, Koreň, M. Španihel (Šištík), Šlesar, P. Španihel (Fusko). (LL)

PÚCHOV B - D. MARIKOVÁ
9:0 (6:0)
Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom a hostia mali iba dva svetlejšie momenty. Vajdík v 34. min netrafil v gólovej šanci bránu a v 60. min Rakov krásny priamy kop vytlačil zo šibenice Behanec na roh. U domácich hýril aktivitou Martinka, ktorý dal dva góly a na päť prihral. V prvom polčase domáci nastrieľali šesť gólov a v streľbe pokračovali aj po prestriedaní. Desiatku nedosiahli, lebo okrem žrde a brvna zahodili viacero šancí.
Góly: 11. a 88. Martinka, 15. a 40. Holeščák, 29. Bogiň, 33. a 45. Petrušek, 75. Šimáček, 80. Hrnčiarik.
Púchov B: Behanec – Kračuník, Poljak, Baranec (Medňanský), Junga, Petrušek (Pastorek), Holeščák, Šimáček, Hrnčiarik, Bogiň, Mihálik, Martinka.
D. Mariková: Kaniak – Marciník, Seko, Fico, R. Vlach, Rak, Hamar, Turičík, Brídzik, Vajdík, J. Vlach (Panák). ⋌J. GAŠPÁREK

UDIČA – PAPRADNO 0:1 (0:0)
Vo veľmi dobrom zápase už v 3. min I. Chochel vystrelil nad a v 7. min pri bombe S. Trúchlika zachránil čisté konto skvelý Bašo. Nemčík v 14. min trafil z priameho kopu žrď. O šesť minút M. Trúchlik iba tesne minul domácu bránu. T. Gašpárek prešiel v 24. min celou obranou, ale jeho strela minula odkrytú bránu. O minútu Bašo kryl nebezpečné strely Tótha a Kurnocíka. V 33. min Nemčík z 30 metrov trafil bombou brvno brány Udiče. Štyri minúty pred prestávkou Moravík včasným vybehnutím zachránil pred domácim kanonierom I. Chochelom. V 50. min Babecovu bombu vytlačil Moravík na brvno. O šesť minút nechytateľnou delovkou z uhla prekvapil Baša Tóth – 0:1. V 63. min strela nožničkami od I. Chochela skončila tesne vedľa a o minútu jeho trestnému kopu chýbali centimetre. V 70. min Vrábel hrubým faulom zabránil šanci hostí a uvidel červenú kartu. V 80. min I. Chochel spálil tutovku, keď sám pred brankárom bránu minul. Nevyrovnal ani Hrebík v 88. min, netrafil bránu.
Gól: 56. Tóth.
Udiča: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, Vrábel, Babec, Doblej (Oravec), T. Gašpárek, Matučík, I. Chochel, Milák, Hrebík.
Papradno: Moravík – Martinec, Strašík (Kozáčik), M. Trúchlik (Babiar), S. Trúchlik, Kurnocík, Klabník, Vachalík, Černošík, Tóth, Nemčík.
⋌ADRIÁN DEMÁČEK

BELUŠA – PRUŽINA 7:0 (3:0)
V 7. min strela Petra Vavríka letela tesne nad brvno a v 11. min prudkou strelou otvoril skóre Šedík. Po priamom kope Petra Vavríka sa domáci tešili v 14. min z druhého gólu. V 19. min po faule na Boháčika v šestnástke sa kopala jedenástka, ktorú Pružinský Revákovi chytil. V 25. min rozhodca nariadil ďalšiu jedenástku po ruke hostí a Sýkorovu penaltu Pružinský znova chytil. V 29. min Sýkora trafil brvno a o minútu Boháčik zvýšil na 3:0. Prudká strela Petra Vavríka v 34. min skončila tesne vedľa a v 40. min sa osmelili aj hostia, no Marekovi Haviarovi M. Sviečka šancu chytil. V 42. min Pružinský vyrazil na roh bombu Reváka. Šedíkovu delovku v 48. min znova vyrazil výborný Pružinský. V 55. min nestačil na Sýkorovu hlavičku a v 65. min Peter Vavrík trafil brvno. Pružina mala jedinú šancu v 73. min, ale A. Fabuš vystrelil nad bránu. O dve minúty potrestal chybu obrany Peter Vavrík a sólo zakončil piatym gólom. O ďalšie dve minúty sa jeho strela odrazila od jedného z obrancov a bolo 6:0. V 84. min B. Sviečka hlavičkoval do brvna a v 90. min Pružinský vyrazil Šedíkovu delovku. V nadstavenom čase Peter Vavrík uzavrel skóre - 7:0.
Góly: 14., 75., 77. a 90. Peter Vavrík, 11. Šedík, 30. Boháčik, 55. Sýkora.
Beluša: M. Sviečka – Šedík, Chovanec (Mužlay), Holčík (Beniak), Škorvánek (B. Sviečka), Pavol Vavrík, Boháčik, Sýkora, Hološko, Revák, Peter Vavrík.
Pružina: Pružinský – Ďuriš, J. Fabuš (Vician), Michal Haviar, Ondrušek, Zaťko (Topor), Marek Haviar, Žilinčík, Jakubech, J. Haviar, A. Fabuš. ⋌JOZEF DUŠALA

H. PORUBA – M. LEDNICE
6:2 (4:0)
Prvá akcia skončila gólom, keď v 2. min skóroval Jánoško. V 15. min T. Staňo netrafil bránu a v 18. min M. Živčic nastrelil žrď. Po rohu v 32. min parádne trafil sieť Hofierka – 2:0. V 39. min bol v šestnástke faulovaný Majerík a T. Staňo z jedenástky zvýšil na 3:0. Polčasové skóre uzavrel M. Živčic v 43. min. Po prestávke v 49. min T. Staňo obohral obrancu a pridal piaty gól. V 56. min strelu M. Staňa tečoval do siete A. Staňo – 6:0. Hostia sa presadili až v 67. min Ľ. Vančom, ktorý nechytateľne trafil z priameho kopu k žrdi. V 70. min spálil tutovku M. Staňo a v 79. min potrestal chybu domácej obrany Dudák a znížil na konečných 6:2.
Góly: 2. Jánoško, 32. Hofierka, 39. a 49. T. Staňo (prvý z 11 m), 53. M. Živčic, 56. A. Staňo – 67. Ľ. Vančo, 79. Dudák.
H. Poruba: Leško (I. Puček) – Hofierka, M. Staňo, Majerík, Papp, Mazáň (Behan), R. Puček, Prostinák,. M. Živčic, T. Staňo, Jánoško (A. Staňo).
M. Lednice: Petráš – P. Lednický, M. Košút (Jakub Čelko), L. Lednický, M. Vančo, Šimko, Hudek, Jozef Čelko, Ľ. Vančo, Dudák, J. Košút (M. Čelko). ⋌MILAN STAŇO
HOROVCE – PLEVNÍK 1:1 (0:1)
V bojovnom zápase si hostia zaslúžene odniesli bod. Boli futbalovejší, ale domáci viac bojovali a nepremenili čisté vyložené šance. V 40. min napriahol z 27 metrov F. Ďurkech a lopta skončila v šibenici. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním, zatlačili hostí do defenzívy, ale z tlaku vyťažili iba vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol v 56. min Gereg. Do konca sa už viac bojovalo ako hralo, preto duel skončil remízou.
Góly: 56. Gereg – 40. F. Ďurkech.
Horovce: Ciesar – Kučo (Kováč), Rod, Floriš, Mikoláš, Janíček, Gereg, Svorada, Barkáč (Jaďuďa) Žeravík (Siekel).
Plevník: Magerčiak – Marián Kremeň, F. Ďurkech, Butko, Kováčik, Smataník, Kamas, B. Kremeň (Adamec), Kušnier (P. Tamáši), Babinec (Monček). ⋌(JA)

13. Pružina 20 3 1 16 19:53 10
Zostava kola: Pružinský (Pružina), J. Čapliar (Brvnište), Kňažek (Ilava), Smataník (Plevník), T. Gašpárek (Udiča), Klabník (Papradno), Nemčík (Papradno), Ľ. Vančo (M. Lednice), T. Staňo (H. Poruba), Peter Vavrík (Beluša), Martinka (Púchov B).

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Investície v meste zatiaľ pokračujú

Výpadok mestského rozpočtu je takmer 900 tisíc eur. Mesto má zámervyužiť podporu zo štátu. Pokračuje rekonštrukcia štadióna, dobrou správou je začiatok konania k výstavbe cyklotrasy.

Na štadióne aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom Lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.