Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA MUŽI 23. KOLO

V Pružine sa nedalo hrať

DULOV – HOROVCE 0:4 (0:1) Susedské derby začali domáci Cíbikovou strelou vedľa, na druhej strane Suchánek vychytal Mičeka.

DULOV – HOROVCE 0:4 (0:1)
Susedské derby začali domáci Cíbikovou strelou vedľa, na druhej strane Suchánek vychytal Mičeka. Po prestávke, spôsobenej prietržou mračien, ušiel domácej obrane rýchlonohý Janíček a popod Suchánka poslal loptu do siete. Potom prišli Štefancove chvíle. Najskôr mieril tesne nad a jeho ďalšia strela skončila na brvne. Po Janíčkovom úniku Mikoláš minul a Brnka zachraňoval pred Siekelom. Druhý polčas začali lepšie hostia, Kučo vystrelil vedľa a Janíčkov pokus brankár vyrazil na roh. Mikoláš po úniku nedal Suchánkovi šancu. Domáci Brnka po rohu prekopol prázdnu bránu. Horovciam vyšla biliardova akcia a Miček zvyšoval na 0:3. Dulov v závere pridal, ale keď sa neujala hlavička Vozára, ani strela Mikoláša, v poslednej minúte potvrdil výhru hostí Janíček, ktorý nedal brankárovi šancu.
Góly: 14 a 90. Janíček, 57. Mikoláš, 72. Miček.
Dulov: Suchánek – Štefanec, Troška, Mikoláš, Kanderka, R. Kováč, Brnka, Kvasnica (Horečný), Cíbik (Zlatoš), M. Kováč, Vozár.
Horovce: Pálka – Kučo, Rod, Miček, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, (Žeravík), Barkáč (Jaďuďa), Floriš (Kováč), Mikoláš.
⋌PAVOL PREKOP

PLEVNÍK - H. PORUBA 4:1 (2:1)
Domáci začali náporom a už v 5. min sa presadil Dodek – 1:0. Hostia v prvom polčase toho veľa neukázali a domáci postupne zahodili šesť tutoviek. Dodek, Kušnier, Babinec a Kamas mierili nepresne, alebo ich šance zlikvidoval P. Puček. Za nepremenené šance nasledoval trest, keď z ojedinelého trestného kopu Majerík vymietol v 37. min šibenicu Magerčiakovej brány. V 40. min Plevník znova vyhrával. Priamy kop Babinca jemne tečoval do siete Kamas - 2:1. V 44. min padol ďalší gól opäť po Babincovom trestnom kope, ale pretože rozhodca nedal pokyn k hre, gól neplatil.
Po prestávke Plevník potvrdil dobrú formu a v 53. min Kamas po samostatnej akcii zvyšoval na 3:1. Keď v 60. min Dodek po Babincovom rohu zvýšil na 4:1, bolo o výsledku rozhodnuté. Domáci poľavili, čo hostia využili na niekoľko nebezpečných akcií, ale T. Staňo, Jánoško ani Majerík Magerčiaka neprekvapili.
Góly: 5. a 60. Dodek, 40. a 53. Kamas – 37. Majerík.
Plevník: Magerčiak – Marián Kremeň, F. Ďurkech, Butko, Turčáni, Monček (P. Ďurkech), Kamas, B. Kremeň (Adamec), Dodek (Tamáši), Kušnier, Babinec.
H. Poruba: P. Puček – Suchomel (Kasenčák), M. Staňo, Majerík, Papp, Mazáň, R. Puček, Prostinák, M. Živčic, T. Staňo, Jánoško. (VM)

M. LEDNICE – BELUŠA
1:10 (1:4)
Hostia dali rýchly gól, ale domáci po brankárovej chybe, keď mu lopta vypadla, o minútu vyrovnali. Belušania dali ďalšie dva góly a do prestávky zvýšili na 1:4. V druhom polčase jasne ovládli hru a pridávali jeden gól za druhým. Peter Vavrík dosiahol ďalší hetrik a deväť minút pred koncom Revák dosiahol desiaty gól.
Góly: 3. Šimko - 2. Mužlay, 11. a 56. Sýkora, 18., 61. a 63. Peter Vavrík, 39. Chovanec, 47. Boháčik, 77. Gardian, 81. Revák.
M. Lednice: Petráš – P. Lednický, Čerňanský (L. Lednický), Ľ. Vančo, M. Vančo, Šimko (M. Čelko), M. Košút, Jozef Čelko, Hudek, Dudák (J. Košút), Jakub Čelko.
Beluša: Gombár – Šedík, Gardian, Holčík, Chovanec, Boháčik, Mužlay, Sýkora, Hološko, Revák, Peter Vavrík.⋌ (IG)

PRUŽINA – UDIČA
NEHRALO SA
Podmáčaný terén rozhodca M. Pecuš neuznal ako spôsobilý a obe mužstvá sa dohodli na ná-hradnom termíne v piatok 19. 6. o 17. h.
PAPRADNO - PÚCHOV B
5:1 (1:1)
Hostia boli technickí, vyspelí, domáci bojovali. Od začiatku sa hralo na premočenom teréne, medzišestnástkový futbal. V 32. min Kozáčik z jedenástky za podrazenie otvoril skóre. V 43. min vyrovnal po peknej akcii Šimáček. Do vedenia dostal Papradno po prestávke Nemčík po rohu v 53. min. V 66. min opäť Nemčík po vyšachovaní obrany zvýšil na 3:1. V 70. min za vzájomné napadnutie Tóth a Bogiň dostali červené karty a súčasne bol vylúčený aj domáci Španihel zo striedačky. Tri minúty pred koncom zápasudovŕšil hetrik prízemnou strelou Nemčík. V 90. min najkrajším gólom uzavrel skóre S. Trúchlik, ktorý z 30 metrov napálil loptu od žrde do siete.
Góly: 53., 66. a 87. Nemčík, 32. Kozáčik (11 m), 90. S. Trúchlik – 43. Šimáček.
Papradno: Moravík – Balušík, Martinec, Strašík, S. Trúchlik, Kurnocík (Babiar), Kozáčik, Vachalík, Černošík, Tóth, Nemčík.
Púchov B: Behanec – Kračuník, Poljak, Baranec, Junga, Petrušek, Ciesar, Šimáček (Medňanský), Hrnčiarik (Barka), Bogiň, Martinka (Repáč). ⋌(PZV)

D. MARIKOVÁ – BRVNIŠTE
3:2 (1:1)
Za stáleho dažďa hrali obe mužstvá v svižnom tempe. V 6. min Rakova bomba letela tesne vedľa ľavej žrde. Na druhej strane mieril z priameho kopu vedľa Miniarik. V 12. min M. Španihel nebezpečne vystrelil, ale Kaniak svojich podržal. Vedľa hlavičkoval v 14. min Šlesar. O minútu sa domáci dočkali vedúceho gólu, keď po hrubej chybe obrany otvoril skóre Hamar. Smižíkovu strelu v 20. min obrana zblokovala a v 26. min aktívny Šlesar trafil iba domáceho obrancu. V 30. min dobrú šancu nevyužil opäť Smižík, ktorého strela skončila na tele jedného z obrancov. Hosťujúci Miniarik sa potom viackrát snažil neúspešne o streľbu. Keď Rakova hlavička v 40. min letela tesne nad brvno, hosťom sa podarilo v 42. min vyrovnať. Po trestnom kope Šlesar efektnou rybičkou poslal loptu hlavou do siete. Strelec gólu bol pri chuti, ale v 45. min jeho ďalšiu strelu kryl Kaniak. Po prestávke sa obe mužstvá snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. Podarilo sa to Hamarovi v 48. min, keď hlavičkoval do siete center Brídzika. V 52. min konečne našiel cieľ Miniarik, ale Kaniak jeho delovku vyrazil nad brvno. V 60. min Miniarikovu strelu zrazila obrana na roh. O osem minút sa J. Vlach dostal k odrazenej lopte po prudkej strele Raka a zvýšil na 3:1. V 77. min Kaniak reflexívne zachránil pred Miniarikom a v 83. min snaživý Šlesar vrátil do siete Kaniakom vyrazenú Kadákovu strelu. V 89. min mohol vyrovnať M. Španihel, ale po sóle cez celú obranu krížnou strelou tesne minul vzdialenú žrď. S prehľadom rozhodovali bratia Juraj a Michal Lieskovskí.
Góly: 15. a 48. Hamar, 68. J. Vlach – 42. a 83. Šlesar.
D. Mariková: Kaniak – P. Chochel, Seko, Fico (Vajdík), R. Vlach, Rak, Hamar, Turičík, Brídzik, Smižík, J. Vlach.
Brvnište: J. Čapliar – Hároník, Šamaj, Ecker, Holiš, Koreň, Miniarik, Čvirik (P. Španihel), M. Španihel, Šlesar, Fusko (Kadák).
13. Pružina 20 3 1 16 19:53 10

Zostava kola: P. Puček (H. Poruba) - Hološko (Beluša), Mužlay (Beluša), Hamar (D. Mariková), Smižík (D. Mariková), M. Španihel (Brvnište), Šlesar (Brvnište), Nemčík (Papradno), Petrušek (Púchov B), Babinec (Plevník), Janíček (Horovce).