Tri góly Dulovu za dve minúty

D. MARIKOVÁ – ILAVA 0:3 (0:2) Hostia boli lepším mužstvo, domáci nedokázali ani raz prekonať ich pozornú obranu. Do vedenia dostal Ilavu pekným gólom z priameho kopu Šedo.

D. MARIKOVÁ – ILAVA
0:3 (0:2)
Hostia boli lepším mužstvo, domáci nedokázali ani raz prekonať ich pozornú obranu. Do vedenia dostal Ilavu pekným gólom z priameho kopu Šedo. Ten istý hráč hneď po príchode z kabín pridal po úniku druhý gól. Snaha D. Marikovej gól nepriniesla, a tak v závere zápasu pečatil výhru Ilavy Kňažek.
Góly: 35. a 46,. Šedo, 84. Kňažek.
D. Mariková: Kaniak – P. Chochel, Seko, Smižík, R. Vlach (Fico), Vajdík, Hamar, Turičík, (Kompaník), Brídzik, Hudek, J. Vlach.
Ilava: T. Cabaj – Porubčan, Calpaš, Bartek, Galko, Kňažek, G. Cabaj (Kameništiak), Mladoš (Samek), Šedo, Tomanica, Srovnal. ⋌(RU)
PÚCHOV B – PRUŽINA 0:0
V prvom polčase boli živší hostia, ktorí ale nevyužili dve vyložené šance. A. Fabušovi oba sólové úniky zmaril Jankovič. Domácim sa veľmi nedarilo, zlepšili sa až po prestávke. Mali tri dobré príležitosti, ale so všetkými si poradil Pružinský. Brankár hostí navyše v 84. min zlikvidoval pokutový kop Holeščáka za faul. Pružina mohla pokojne vyhrať, no keď Jankovič chytil nielen ďalšiu šancu A. Fabuša, ale aj tri ďalšie, zápas skončil spravodlivou remízou. Vynikli obaja brankári, ktorí výkonmi zatienili ostatných hráčov.
Púchov B: Jankovič – Medňanský, Poljak, Baranec, Junga, Petrušek, Holeščák, Ciesar, Hrnčiarik, Pastorek (Jelčic), Mihálik.
Pružina: Pružinský – Zaťko, J. Fabuš, Michal Haviar, Ondrúšek, Marek Haviar (Vrábel), Vician, Žilinčík, Topor (Ďuriš), A. Fabuš, Mikušík.
⋌J. GAŠPÁREK
BRVNIŠTE – PAPRADNO
0:1 (0:0)
V susedskom derby išlo obom mužstvám najmä o prestíž. Domáci chceli potvrdiť posledné dobré výsledky pred peknou návštevou z oboch obcí. Hral sa rýchly futbal z oboch strán. V 5. min Patrika Babiara zastavila zástávka rozhodcu a Hromadík zachránil včasným vybehnutím pred Koreňom. Hlavička Patrika Babiara v 10. min letela tesne vedľa. V 15. min J. Čapliar kryl na dvakrát gólové strely Nemčíka a Patrika Babiara. V 28. min priamy kop Holiša z 40 metrov takmer prekvapil Hromadíka, ktorý s námahou vytlačil loptu na roh. V 35. min J. Čapliarovi vypadla lopta, ale hostia to nevyužili.
O minútu Miniarik z 30 metrov vystrelil tesne nad a v 38. min najväčšiu šancu domácich zahodil Šlesar, ktorého hlavičku zmaril Hromadík. V 55. min Peter Babiar hlavou minul ideálny center a v 57. min striedajúci Kadák vyskúšal Hromadíka. Po peknom centri v 73. min brankár Papradna vyrazil reflexívne hlavičku P. Španihela. Najkrajšia akcia prišla v 75. min, keď po prieniku Kozáčik prihral nekrytému Nemčíkovi, ktorý rozhodol o výhre hostí. V 80. min Koreník prestrelil v dobrej pozícii. V 86. min mohol vyrovnať Šlesar, ale po úniku prestrelil. O minútu osamotený Moravík nedočiahol loptu, ale to na výhre hostí už nič nezmenilo.
Gól: 75. Nemčík.
Brvnište: J. Čapliar – Ecker, Šamaj, Koreník, Holiš, Koreň, Miniarik, Čvirik (Kadák), M. Španihel (Hároník), Šlesar, P. Španihel (Šištík).
Papradno: Hromadík – P. Balušík (M. Trúchlik), Strašík, Martinec (J. Balušík), Peter Babiar, Kurnocík, Klabník, Černošík, Kozáčik, Patrik Babiar (Moravík), Nemčík.
⋌ADRIÁN DEMÁČEK
UDIČA - M. LEDNICE 3:1 (1:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase sa domáci ujali vedenia v 20. min, keď center Cigánika napálil bez prípravy do siete Hrebík. Po zmene strán boli Udičania lepším mužstvom a pridali druhý gól. V 55. min si prudký Hrebíkov center zrazil brankár do siete. Hosťom pomohol gól Ľ. Vanča z priameho kopu v 63. min. Ďalšie šance zahodil domáci I. Chochel, ale po jeho akcii uzavrel skóre v 75. min peknou strelou zo šestnástky Matučík. Udiča mala aj ďalšie šance, ale skóre sa už nemenilo.
Góly: 20. a 55. Hrebík, 75. Matučík – 63. Ľ. Vančo.
Udiča: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, Babec, Drblík (Remiš), Oravec, T. Gašpárek, Matučík, I. Chochel, Milák, Hrebík.
M. Lednice: Petráš – P. Lednický, Čerňanský, Ľ. Vančo, M. Vančo, Šimko, M. Košút, L. Lednický (M. Čelko), Hudek, Dudák (J. Košút), Jakub Čelko (M. Lednický). ⋌(ŠT)
BELUŠA – PLEVNÍK 6:2 (3:2)
V 2. min Chovanec zblízka prestrelil bránu hostí a v 3. min po chybe obrany dostal hostí do vedenia Kamas. Kanonier Peter Vavrík prudkou strelou vyrovnal v 10. min na 1:1. Gardianova bomba v 22. min letela vedľa a v 24. min po priamom kope trafil Kamas brvno. Mužlay v 26. min z blízka prestrelil. Po faule na Sýkoru v 30. min Pavol Vavrík z jedenástky zvýšil na 2:1. Hološkovu strelu v 32. min Magerčiak kryl. Kušnierovu možnosť o minútu zmaril M. Sviečka. Peknou strelou v 36. min vyrovnal Dodek. O minútu domácich poslal do vedenia Peter Vavrík a v 42. min Sýkorovu delovku kryl Magerčiak. Štvrtý gól Beluše dal v 56. min Sýkora a v 61. min Mužlay trafil z päťky iba brankára. Ten istý hráč v 63. min po sóle mieril vedľa a v 67. min jeho bombu brankár vyrazil na roh. V 72. min po peknej akcii Petra Vavríka Sýkora zvyšoval na 5:2. O dve minúty nedal zblízka gól Škorvánek a na konečných 6:2 zvýšil v 89. min Boháčik. V zápase sa lúčil domáci brankár Milan Gombár s aktívnou kariérou a Belušania symbolicky s I. triedou, keď prebrali pohár za prvé miesto.
Góly: 10. a 37. Peter Vavrík, 26. Pavol Vavrík (11 m), 56. a 72. Sýkora, 89. Boháčik – 3. Kamas, 36. Dodek.
Beluša: M. Sviečka (Gombár) – Šedík, Gardian, Holčík, Chovanec (Boháčik), Pavol Vavrík (Škorvánek), Mužlay, Sýkora, Hološko, Revák, Peter Vavrík.
Plevník: Magerčiak – M. Kremeň, F. Ďurkech, Butko, Turčáni, Monček (Kováčik), Kamas, B. Kremeň, Dodek, Kušnier, Babinec (P. Tamáši).
⋌JOZEF DUŠALA
H. PORUBA – DULOV 6:1 (2:1)
V prvom polčase sa hral futbal nie príliš lahodiaci oku s množstvom nepresností. Hlavičku T. Staňa v 9. min Suchánek zneškodnil, ale v 10. min nemal šancu na strelu R. Pučeka z päťky. V
19. min hostia trafili bránu, no Leško bol pozorný. O minútu spálil šancu T. Staňo a v 23. min si to zopakoval. V 31. min Mikolášov trestný kop usmernil do siete Pažitný – 1:1. V 37. min vyrazil Leško Mikolášovu bombu nad brvno. Potom sa vyznamenal Suchánek, keď vyrazil strelu Prostináka, avšak v 45. min Jánoško dorazil do siete jeho trestný kop. V 48. min A. Staňo mieril do žrde a v 51. min Jánoško zakončil sólo gólom. O minútu hostia prestali hrať, v domnienke, že je ofsajd a R. Puček pohodlne skóroval. V tej istej minúte prihrávku A. Staňa zúžitkoval T. Staňo na 5:1. Domáci mali aj ďalšie šance, no Suchánek Dulovčanov zachránil od ďalšej pohromy. V 62. min bol v šestnástke faulovaný Jánoško a Vozár po druhej žltej uvidel červenú kartu. T. Staňo kopol jedenástku vedľa brány. Papp vypálil nad a v 69. min Jánoško nekompromisne pod brvno uzavrel gólový účet. Traja hráči H. Poruby bežali v 78. min sami na Suchánka, ale gól z toho nebol.
Góly: 10. a 52. R. Puček, 45., 51. a 69. Jánoško, 52. T. Staňo – 37. Pažitný.
H. Poruba: Leško – Hofierka (Behan), A. Staňo, Majerík (Kasenčák), Papp, R. Živčic (M. Staňo), R. Puček, Prostinák, M. Živčic, T. Staňo, Jánoško.
Dulov: Suchánek – Štefanec, Kvasnica, Mikoláš, Kanderka, R. Kováč, Brnka, Ilončiak, Cíbik, Pažitný, Vozár. ⋌MILAN STAŇO
13. Pružina 21 3 2 16 19:53 11
Zostava kola: Jankovič (Púchov B), Pružinský (Pružina), Suchánek (Dulov), Peter Vavrík (Beluša), Kamas (Plevník), Miniarik (Brvnište), Kozáčik (Papradno), Šedo (Ilava), J. Vlach (D. Mariková), Jánoško (H. Poruba), Matučík (Udiča).