Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

FUTBAL III. LIGA

Pov. Bystrica – Myjava 0:0 Zápas začal v dobrom tempe. Od úvodu až do 35. min sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Potom Považania Myjavu pritlačili pred jej bránu a prvú peknú strelu zápasu na bránu Solničku vyslal v 37. min Ištok, no brankár hostí bol

Pov. Bystrica – Myjava 0:0
Zápas začal v dobrom tempe. Od úvodu až do 35. min sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Potom Považania Myjavu pritlačili pred jej bránu a prvú peknú strelu zápasu na bránu Solničku vyslal v 37. min Ištok, no brankár hostí bol pozorný. V 51. min Myjavčania pohrozili pred domácou bránou, ale obrana Ravenu bola pozorná. V 57. min Bartek zabránil Černáčkovi v skórovaní až v poslednej chvíli. V 69. min Kosík z hranice šestnástky tesne minul domácu bránu. Do poslednej desaťminútovky išli oba tímy s cieľom strhnúť výhru na svoju stranu, ale gól už nepadol ani do jednej brány. Druhý polčas mal priemernú úroveň, za domácich solídne debutoval Suľovský a prvý štart za mužov si pripísal aj ďalší dorastenec Hrenák.
Pred 120 divákmi rozhodoval Krivošík, ŽK: Pauer, F. Hedera, Kosík.
Pov. Bystrica: Bartek – Čelko, Pauer, Bednár, Braciník, Ištok, Masaryk (87. Hrenák), Raninec, Kubovich, F. Hedera (76. M. Hedera), Súľovský (64. M. Hrnčík). Tréner J. Gálik.
Myjava: Solnička – Kumančík, Duga, Kvasnica, Hyža, Zverec, Kosík, Oríšek, Hesek, Černáček (80. Bogora), Kročian. Tréner V. Hyža.
⋌JÁN BORČÁNYI
N. Zámky – Lednické Rovne 8:0 (4:0)
Víťaz súťaže začal nevídane ofenzívne. V 3. min netrafil odkrytú bránu Baranyai, v 15. min vysoko prestrelil Mlynár, medzitým roztlieskala divákov Ešekova tiahla strela, no a v 11. min trafil s prehľadom k žrdi Horňáček – 1:0. O desať minút sa presadil cez ľavého obrancu dôrazný Áč a po jeho umiestnenej strele sa skóre menilo. Do prestávky sa gólový rozdiel prepisoval ešte dvakrát, no vidieť treba i to, že predposledné Lednické Rovne boli v N. Zámkoch najslabším súperom celej sezóny, veď do 41. min nielenže nevystrelili na Valenského, ale ani zďaleka sa nepriblížili k šestnástke domácich. Po obrátke inkasovali ešte štyrikrát.
Góly: 43., 67. a 80. Mlynár, 45. a 60. Švajda, 11. Horňáček, 21. Áč, 85. Hlavačka. R Peťovský, 400 divákov.
FKM: Valenský - Zsák, Ešek, Hlavačka, Horňáček (46. Molnár), Bukovič (46. Gelle), Andrášik, Baranyai, Áč (46. Kamancza), Mlynár, Švajda. Tréner J. Chovanec. CRYSTAL: Kováč (82. Štefanec) – Savara, J. Šebo, Slabý (22. Lipták), Kučiak, Ľ. Šebo, Mackovčin, Prekop, Sanitrík, Kristín, Pilný. ⋌MARIÁN DRAGÚŇ
Dubnica B – Galanta 2:0 (0:0)
Hostia prišli s defenzívnou taktikou a snahou o brejky. Dubničania v prvom polčase nedokázali prekonať obranu súpera. Jedinú príležitosť mal Ulrich, lenže z 5 metrov prestrelil. Aj po prestávke hostia naďalej úporne bránili so všetkými hráčmi. Až po rohu v 55. min dokázal Struška hlavičkou prekonať Valenského. Ani po inkasovanom góle Galanta neotvorila hru, protiútoky jej nevychádzali a za celý zápas Letka jej hráči neohrozili. Dubničania sa snažili duel rozhodnúť, čo sa podarilo až v poslednej minúte. Po trestnom kope Strateného Tubonemi zblízka pridal druhý gól a Dubnica B je stále v hre o postup do druhej ligy.
Góly: 55. Struška, 90. Tubonemi. R Darnadi, ŽK: Gorelka, Ulrich, Petrík - Kopčan, Lenivý, Harsányi, 100 divákov. Dubnica B: Letko – Pálka, Struška, Beňo, Duga, Trhan, Matejov (36. Svorada), Vavrík, Tubonemi, Ulrich (64. Petrík), Gorelka (83. Stratený). Tréner D. Kramlík. Galanta: Valenský – Kopčan, Varga (65. Vaňo), Prístavok, Eliáš, Méry, Lenivý (88. Szabo), Mačica, Poledňák (67. Harsányi), Gerčák, Bujna. Tréner R. Rehák. ⋌MILOŠ ŠUPÁK
D. Vestenice - Domaniža 6:0 (4:0)
Domáci potešili svojich priaznivcov hrou i gólmi. Začali aktívne a už v 3. min išli do vedenia gólom Dvonča po prihrávke Papranca. V 7. min Jurenka vyrazil prudkú strelu Hájeka, na opačnej strane tečovaná strela Šorca letela tesne nad. V 13. min zvýšil Cagáň na 2:0 po spätnej prihrávke Šorca. V 24. min Kurbelovu strelu brankár vyrazil, no o 12 min neskôr sa už Kurbel nemýlil, keď po Cígerovej strele „doklepol“ loptu do siete – 3:0. V 39. min sa Papranec z nájazdu nepresadil, no o dve minúty mu reparát vyšiel a bolo 4:0. Cíger, Šorec ani Kurbel následne svoje šance nevyužili, na opačnej strane zaváhal Svoboda. V 75. min z voleja z 25 m zvýšil Kurbel na 5:0. V 77. min sa z nájazdu nepresadil Zuzula, o sedem minút trafil brvno a dorážka Haraga tiež skončila na brvne. V 89. min uzavrel skóre Šorec po úniku z polovice ihriska.
Góly: 3. Dvonč, 13. Cagáň, 36. a 75. Kurbel, 41. Papranec, 89. Šorec. ŽK: Marek Kvaššay, R Otiepka, 250 divákov.
VEGUM: Jurenka – Ďuriš, Kurbel, Dvonč, Harag, Papranec (63. Šagát), Cíger, Cserge, Šorec, Škarka (58. Zuzula), Cagáň (70. Stručka). Tréner: D. Uškovič.
PARTIZÁN: Kubiš – Hájek, Kardoš (22. Marek Kvaššay), Kramárik (68. Martinka), Vaščík, J. Král, M. Král, Marcel Kvaššay, Tomáši, Šibík (30. Slyško), Svoboda. Tréner: V. Kopecký.
⋌MILAN VÁŽAN
Výsledky 29. kola: Topoľníky - Ludanice 2:1 (1:1), 10. Tomasovics, 58. Mandák - 33. Rusňák, Neded - Šamorín 5:1 (0:1), 57., 61. a 81. Sloboda, 63. Molnár, 74. Jedinák - 37. Molnár, Gabčíkovo - Štúrovo 2:1 (0:1), 64. Kriss, 90+. Liszkay - 31. Vavrík, ČFK Nitra - Veľké Ludince 0:1 (0:0), 88. M. Fekiač.
1. Nové Zámky 29 20 9 0 60:12 69
2. Myjava 29 15 8 6 61:25 53
3. Dubnica B 29 16 5 8 54:31 53
4. Ludanice 29 16 5 8 51:35 53
5. Gabčíkovo 29 15 5 9 51:35 50
6. V. Ludince 29 13 8 8 44:38 47
7. Neded 29 14 3 12 59:41 45
8. Pov. Bystrica 29 12 7 10 36:39 43