Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Dubnici ušlo druhé miesto

Domaniža - Gabčíkovo 3:2 (1:0) Domáci nastúpili plní odhodlania odčiniť posledné nepriaznivé výsledky. Prvé nebezpečnejšie pokusy mali Hudek, resp. Soós.

Domaniža - Gabčíkovo
3:2 (1:0)
Domáci nastúpili plní odhodlania odčiniť posledné nepriaznivé výsledky. Prvé nebezpečnejšie pokusy mali Hudek, resp. Soós. V 43. min korunoval domácu snahu vedúcim gólom Svoboda, keď umiestnil loptu hlavičkou do siete. Po prestávke bola Domaniža iniciatívnejšia a jej hráči viac túžili po víťazstve. V 54. min Lagín tečovanou strelou zvýšil. Odpoveď prišla o šesť minút, keď po rýchlom protiútoku znížil Šnegoň. Domácich gól nedeprimoval a pokračovali v nápore. Svoboda po jasličkách jednému z obrancov obišiel druhého a z brankára urobil diváka - 3:1. Až v 90. min Hamar z jedenástky za faul stanovil konečný výsledok.
Góly: 43. a 84. Svoboda, 54. Lagín - 60. Šnegoň, 90. Hamar (11 m). R Štrpková, ŽK: Hudek, J. Král, M. Král - Bolega, Végh, Medgyes, 120 divákov. Domaniža: Zdurienčík - Hájek, Hudek, Slamka (65. Vaštík), Kardoš (74. Gáborík), J. Král (87. Kramarík), M. Král, Marcel Kvaššay, Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner V. Kopecký. TJ: Izsmán - Vass (46. Buka), Bolega, Liszkay, Soós, Milan, Kriss, Šnegoň, Végh, Hamar, Medgyes (86. Zsuzskovics).
⋌JÁN MOŽUCHA
Led. Rovne - Pov. Bystrica
1:3 (1:3)
Hostia začali výborne a už v 2. min Mišutka otvoril skóre. Vyrovnať mohol Prekop, no nebol úspešný. V 10. min potrestal sklárov Masaryk, ale v 22. min po prihrávke Prekopa Kristín znížil na 1:2. V 25. min Mackovčin vystrelil tesne vedľa. Potom Kováč dvakrát vychytal Mišutku a na druhej strane Kristín hlavičkoval nad bránu. Ako na to, ukázal domácim v 37. min Pauer, ktorý po rohu hlavou zvýšil na 1:3. Druhý polčas začal aktivitou L. Rovní, no v 50. min Prekopovu šancu vyrazil brankár. Na Bartekovi postupne pohoreli Jančovič a Lipták. Potom sa hralo medzi šestnástkami, ale v závere mohli Bystričania zvýšiť. Mišutka dvakrát neuspel, a keď si so strelami Pauera a M. Hrnčíka poradil Štefanec, stav sa už nezmenil.
Góly: 22. Kristín - 2. Mišutka, 10. Masaryk, 37. Pauer.
R Frič, ŽK: Čelko, 100 divákov.
L. Rovne: Kováč (78. Štefanec) - Ľ. Šebo (65. Slabý), Savara, J. Šebo, Sanitrík, Košík, Mackovčin, Kristín, Prekop (70. Bezák), Jančovič, Lipták. Tréner V. Horňáček.
Pov. Bystrica: Bartek - Pauer, Kubovich, Ištok, M. Hedera, Čelko, Masaryk, Braciník (59. M. Hrnčík), F. Hedera (65. Súľovský), Hrenák (70. Nemček), Mišutka. Tréner J. Gálik.
⋌STANISLAV DETKO
Myjava - Dubnica B 1:0 (1:0)
Myjavčania nastupovali k tomuto dôležitému stretnutiu s vedomím, že len víťazstvo im zabezpečí 2. miesto v tabuľke a nádej na prípadný postup do druhej ligy. Do kvalitného súpera sa pustili útočne hneď od začiatku a už v prvých minútach mali sľubné príležitosti, ktoré nevyužili. V 8. min po prihrávke Heseka na Kosíka smerovala lopta do prázdnej brány, ale odrazená lopta od žrde sa dostala do rúk brankára hostí Igaza. Tento v ďalšom priebehu viackrát úspešne zasiahol v čase, keď už gól visel na vlásku. Domáci postupne získali prevahu v poli, ale hostia využili každú nepresnosť v rozohrávke a hneď vyrážali do rýchlych nebezpečných protiútokov. Domáci sa predsa len dočkali vytúženého gólu v 22. min, keď po rohovom kope Zvereca z ostrého uhla hlavou rozvlnil sieť Kumančík. V 30. min mohli poistiť vedenie po strele Hyžu spoza šestnástky, ale brankár Igaz reflexívne vyrazil loptu na rohový kop. Hostia mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v 38. min po strele Gorelku, ale brankár Solnička bravúrnym zákrokom loptu vyrazil pred seba a obranca Černáček ju nekompromisne odkopol do bezpečia. V druhom polčase sa obidve mužstvá striedali v protiútokoch, ale bez gólového efektu. Na obidvoch stranách sa o to pričinili brankári svojimi úspešnými zákrokmi. V 79. min. sa hosťom naskytla gólová šanca po presnej prudkej strele Straku, ale Solnička opäť výborne zasiahol. V samom závere sa domáci sústredili na udržanie výsledku, čím svoje predsavzatie naplnili a spoločne s veľkou diváckou kulisou sa tešili z víťazstva a konečného umiestnenia v tabuľke bez ohľadu na ostatné výsledky.
Gól: 22. Kumančík, ŽK: Kvasnica – Struška, pred 850 divákmi rozhodoval Marinčák.
SP Myjava: Solnička – Kumančík, Duga, Kvasnica, Hyža (83. Buček), Zverec, Kosík, Oríšek, Hesek ( 90. Pekník), Černáček, Kročian (87. Žák). Tréner V. Hyža.
MFK Dubnica B: Igaz – Masaryk, (46. Pálka), Božoň, Duga, Beňo, Trhan( 46. Straka), Streuška, Gorelka, Tubonemi, Matejov( 72. Petrík), Ulrich. Tréner: D. Kramlík.⋌M. VRÁNA
Výsledky 30. kola: Veľké Ludince - N. Zámky 1:3 (0:2), 50. Soboňa - 5. a 33. Andrášik, 79. Mlynár, Ludanice - Neded 3:2 (2:1), 10. Špánik, 35. Candrák, 52. Frťala - 43. Varga, 79. Molnár, Štúrovo - Topoľníky 3:4 (0:1), 54. a 72. Molnár, 58. Kovács - 15., 77. a 89. (11 m) Tomasovics, 69. Beneš, Šamorín – ČFK Nitra 2:1 (1:1), 19. Kiš, 63. Pongrácz - 5. Dálnoky, Galanta – D. Vestenice 4:1 (2:0), 34., 65. a 84. Polednák, 23. Méry – 68. Cserge (11 m).
16. Štúrovo 30 3 7 20 35:67 16

NAJLEPŠÍ STRELCI: 20 - Mlynár (Nové Zámky), 18 - Rožník (Neded), 17 - Hesek (Myjava), 16 - Beneš (Topoľníky), 13 - Tubonemi (Dubnica B), Kriss (Gabčíkovo), 11 - Jančovič (Led. Rovne), Sloboda (Neded), 10 - Ulrich (Dubnica B), Svoboda (Domaniža).