Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 2. KOLO

Už iba traja bez straty bodov

HOROVCE – PRUŽINA 4:1 (2:0) Prvý polčas bol vyrovnaný, šance mali obe mužstvá. V 18. min otvoril skóre R. Prekop. Kučo nechytateľnou bombou z priameho kopu v 33. min vymietol šibenicu – 2:0.

HOROVCE – PRUŽINA 4:1 (2:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, šance mali obe mužstvá. V 18. min otvoril skóre R. Prekop. Kučo nechytateľnou bombou z priameho kopu v 33. min vymietol šibenicu – 2:0. Pružinčania prenikali iba pred šestnástku, ale do šancí sa nedostávali. Po prestávke sa hostia sústredili na brejky. V 64. min Miček zvýšil na 3:0. Hneď po rozohraní ušiel J. Haviar a pekným lobom prehodil Lukáča.
O štyri minúty po skrumáži Kováč pridal štvrtý gól. Do konca domáci mali ďalšie šance, ale najväčšiu zahodil v 85. min Janíček. Na polovici ihriska získal loptu, po dlhom sóle obišiel brankára, ale loptu do siete nedostal.
Góly: 18. R. Prekop, 33. Kučo, 64. Miček, 69. Kováč – 65. J. Haviar.
Horovce: Lukáč – Kučo, Egly, Miček (M. Prekop), Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, R. Prekop (Černoško), Kováč (Mikoláš), Barkáč (Jaďuďa).
Pružina: Valášek – Zaťko, Kozák, Michal Haviar, P. Haviar (Vrábel), L. Kardoš, Marek Haviar (Mikušík), Danihel (Topor), Ďuriš, A. Fabuš, J. Haviar. ⋌(HR)
PAPRADNO – PÚCHOV B
0:3 (0:2)
Do 20. min sa hral vyrovnaný zápas. Po hrubej chybe dostal hostí do vedenia v 21. min Medňanský. Púchovčania mali potom prevahu a v 43. min z jedenástky zvýšil Jurga na 0:2. Papradňania mali dve dobré šance, ale ich brankár Moravík sa vyznamenal po troch gólových príležitostiach. Nestačil iba na strelu Loduhu.
Góly: 21. Medňanský, 43. Jurga (11 m), 84. Loduha.
Papradno: Moravík – J. Balušík (Melicherík), Strašík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Klabník, Kurnocík, Černošík, Kozáčik, Nemčík (Lališ).
Púchov B: Behanec – Baranec, Poljak, Kračuník, Majtán (Pagáč), Jurga, Loduha, Korený, Hrnčiarik, Medňanský (Petrušek), Pastorek (Ciesar). ⋌(ŠK)
BRVNIŠTE – VISOLAJE 1:1 (1:1)
Domáci hrali s rešpektom a v 12. min inkasovali gól od Sviečku po zaváhaní brankára, ktorému lopta prekĺzla do siete. Brvnišťania vyrovnali hru a podarilo sa im v 31. min vyrovnať. Strelcom bol po skrumáži v 31. min Hároník. Potom sa hralo iba medzi šestnástkami a strely nemali potrebnú razanciu. Rosina v 46. min nastrelil žrď a technická hra robila domácim problémy. Najväčšiu šancu na ďalší gól mal v 88. min Sviečka, ale v 88. min trafil iba žrď. Ďalšie príležitosti im zmaril J. Čapliar.
Góly: 31. Hároník – 12. Sviečka.
Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, Ecker, Holiš, Šištík (Čvirik), Miniarik, Čamaj, M. Španihel, Hároník, Fusko (Sojka).
Visolaje: Štrbáň – Martinka, Sviečka, Bednář, Buchta, Rosina, Palme, Madara, Hrenák (Pazdera), Baránek, Frnka (Jakubík). ⋌(OS)
PLEVNÍK – TUCHYŇA 1:0 (0:0)
Domáci boli favoritom, ale nováčik statočne bojoval. Veľkú šancu mal hosťujúci Štefula, ale zastavila ho zástavka čiarového rozhodcu. Vykúpením bol gól v 80. min. Po nakopnutej lopte sa v šestnástke najlepšie zorientoval Dodek a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
Gól: 80. Dodek.
M. LEDNICE – DULOV 3:1 (2:1)
Už v 9. min T. Čelko prešiel obranou, ale zblízka mieril vedľa. V 13. min sa vyznamenal najlepší hráč na ihrisku brankár Ragula, ktorý včasným vybehnutím zmaril šancu domácich. O minútu T. Čelko slabou strelou trafil žrď a v 16. min sa presadil nestor Čerňanský, keď premenil ideálny center J. Vanča – 1:0. Najagilnejší strelec T. Čelko trafil Ragulove nohy a v 20. min trestný kop M. Vanča vytlačil brankár na roh. Pred M. Košútom zachránil Ragula v 24. min a podobne aj v 28. min pred J. Vančom. Tento hráč hlavičkoval v 30. min vedľa a o dve minúty po sóle nastrelil brankára. Strelu R. Kováča pohodlne v 35. min kryl Petráš. Ani do tretice sa potom nepresadil T. Čelko a sólo J. Vanča v 37. min skončilo strelou nad. V 40. min J. Vančo obišiel aj brankára a zvýšil na 2:0. O minútu zlý odkop trafil R. Kováča, ktorý znížil na 2:1. V 47. min Jozef Čelko trestuhodne prestrelil. O štyri minúty potešil divákov Čerňanský tretím gólom z uhla. V 55. min Kuhajda neuspel a Petráš zachraňoval v 59. min pred Brnkom. V 60. min Troška odkopával do bezpečia pred M. Košútom a v 70. min prudkú strelu Jozefa Čelka z priameho kopu Ragula vyrazil. V 79. min mu pomohla žrď po strele Jakuba Čelka a v 82. min nedovolil skórovať T. Čelkovi. Tutovka Jozefa Čelka skončila nepresnou strelou a M. Kováč donútil ešte v závere Petráša k peknému zákroku.
Góly: 16. a 51. Čerňanský, 49. J. Vančo – 41. R. Kováč.
M. Lednice: Petráš – P. Lednický, Ušiak, M. Vančo, T. Čelko (L. Lednický), Šimko (Jakub Čelko), Čerňanský (M. Lednický), Jozef Čelko, Veselý, M. Košút, J. Vančo (Dudák).
Dulov: Ragula – Dzurko, Troška, Štefanec, Kanderka, Kuhajda (M. Kováč), Brnka, Rebro, Baláž, R. Kováč, Bujna.
⋌ADRIÁN DEMÁČEK
D. MARIKOVÁ – PODVAŽIE
0:1 (0:0)
Hostia začali aktívne, domáci s rešpektom. Obe mužstvá hrali so zabezpečenými obranami a rýchlymi brejkami. V 10. min vystrelil J. Hrnčík. Tvrdú strelu I. Chochela zrazila obrana na roh. O minútu zaváhali hostia, ale I. Chochel mieril vedľa. Nepresnou strelou odpovedal J. Hrnčík. Valient zblízka v 15. min loptu trafil zle. V 30. min Kaniak včasným vybehnutím zachránil pred Šumcom. Domáci brankár v 35. min zneškodnil šancu Meheša a z protiútoku sa nepresadili ani domáci. V 43. min prudkú strelu I. Chochela kryl Ševček. V 44. min osamotený Mizerík vystrelil slabo. Domáci odolávali náporu hostí a v 48. min po rohu hlavičkoval Valient vedľa. Po trestnom kope Nemčeka zaváhal Kaniak, ale gól nepadol. Hudekovu strelu v 51. min kryl Ševček a v 55. min ho neprekonal ani I. Chochel, ktorý v 59. min prestrelil. V 60. min bombu Nemčeka Kaniak neudržal, ale pomohli mu obrancovia. Gól hostí o minútu pre ofsajd neplatil. Kaniak podržal svojich v 64. min po strele Nemčeka. Na gól sa čakalo do 66. min, keď najlepší hráč Valient po trestnom kope Nemčeka rozhodol. Ševček s námahou vyrazil v 74. min strelu I. Chochela. Seko zachraňoval na bránkovej čiare v 75. min a Kaniak dvakrát zasahoval pred Švecom.
Gól: 66. Valient.
D. Mariková: Kaniak – Revák (Turičík), Seko (Fico), P. Chochel, Hudek, Rák, Hamar, Žilinčík (R. Vlach), I. Chochel, Oravec, Brídzik (Marciník).
Podvažie: Ševček – Bednár, Meheš, Borčický, Nemček, Šumec (Uhliar), Valient, Čupka, Mizerík (Kadák), J. Hrnčík (Králik), Švec (M. Zúbek).
ILAVA – UDIČA 2:0 (0:0)
Ilavčania mali územnú prevahu, ale nepodarilo sa im prekonať obranu Udiče. Až v 68. min skóroval po prečíslení Mikula a po Kameništiakovej prihrávke poistil výhru Šedo.
14. Dulov 2 0 0 2 1:9 0

Zostava kola: Ragula (Dulov) – Čerňanský (M. Lednice), Hamar (D. Mariková), Valient (Podvažie), R. Prekop (Horovce), Sviečka (Visolaje), Loduha (Púchov B), Šedo (Ilava), Štefula (Tuchyňa), Nemček (Podvažie), Peter Hrnčiarik (Púchov B).

1. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  2. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 968
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 308
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 521
  4. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 11 299
  5. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 10 410
  6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 433
  7. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 7 482
  8. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 099
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 040
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 6 992

Lipa na cintoríne v púchovskej mestskej časti Vieska - Bezdedov sa stala prvým chráneným stromom v katastri mesta Púchov.

5 h
V Dubnici nad Váhom máj ozdobli školáci

Už v antických časoch Etruskovia, Rimania a tiež starovekí Gréci stavali na svoje domy a hospodárske budovy malé stromčeky v domnienke, že ich ochránia pred negatívnymi silami, zlými duchmi a chorobami.

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády? Pozrite/vypočujte si zaujímavý rozhovor.