Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 2. KOLO

Už iba traja bez straty bodov

HOROVCE – PRUŽINA 4:1 (2:0) Prvý polčas bol vyrovnaný, šance mali obe mužstvá. V 18. min otvoril skóre R. Prekop. Kučo nechytateľnou bombou z priameho kopu v 33. min vymietol šibenicu – 2:0.

HOROVCE – PRUŽINA 4:1 (2:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, šance mali obe mužstvá. V 18. min otvoril skóre R. Prekop. Kučo nechytateľnou bombou z priameho kopu v 33. min vymietol šibenicu – 2:0. Pružinčania prenikali iba pred šestnástku, ale do šancí sa nedostávali. Po prestávke sa hostia sústredili na brejky. V 64. min Miček zvýšil na 3:0. Hneď po rozohraní ušiel J. Haviar a pekným lobom prehodil Lukáča.
O štyri minúty po skrumáži Kováč pridal štvrtý gól. Do konca domáci mali ďalšie šance, ale najväčšiu zahodil v 85. min Janíček. Na polovici ihriska získal loptu, po dlhom sóle obišiel brankára, ale loptu do siete nedostal.
Góly: 18. R. Prekop, 33. Kučo, 64. Miček, 69. Kováč – 65. J. Haviar.
Horovce: Lukáč – Kučo, Egly, Miček (M. Prekop), Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, R. Prekop (Černoško), Kováč (Mikoláš), Barkáč (Jaďuďa).
Pružina: Valášek – Zaťko, Kozák, Michal Haviar, P. Haviar (Vrábel), L. Kardoš, Marek Haviar (Mikušík), Danihel (Topor), Ďuriš, A. Fabuš, J. Haviar. ⋌(HR)
PAPRADNO – PÚCHOV B
0:3 (0:2)
Do 20. min sa hral vyrovnaný zápas. Po hrubej chybe dostal hostí do vedenia v 21. min Medňanský. Púchovčania mali potom prevahu a v 43. min z jedenástky zvýšil Jurga na 0:2. Papradňania mali dve dobré šance, ale ich brankár Moravík sa vyznamenal po troch gólových príležitostiach. Nestačil iba na strelu Loduhu.
Góly: 21. Medňanský, 43. Jurga (11 m), 84. Loduha.
Papradno: Moravík – J. Balušík (Melicherík), Strašík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Klabník, Kurnocík, Černošík, Kozáčik, Nemčík (Lališ).
Púchov B: Behanec – Baranec, Poljak, Kračuník, Majtán (Pagáč), Jurga, Loduha, Korený, Hrnčiarik, Medňanský (Petrušek), Pastorek (Ciesar). ⋌(ŠK)
BRVNIŠTE – VISOLAJE 1:1 (1:1)
Domáci hrali s rešpektom a v 12. min inkasovali gól od Sviečku po zaváhaní brankára, ktorému lopta prekĺzla do siete. Brvnišťania vyrovnali hru a podarilo sa im v 31. min vyrovnať. Strelcom bol po skrumáži v 31. min Hároník. Potom sa hralo iba medzi šestnástkami a strely nemali potrebnú razanciu. Rosina v 46. min nastrelil žrď a technická hra robila domácim problémy. Najväčšiu šancu na ďalší gól mal v 88. min Sviečka, ale v 88. min trafil iba žrď. Ďalšie príležitosti im zmaril J. Čapliar.
Góly: 31. Hároník – 12. Sviečka.
Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, Ecker, Holiš, Šištík (Čvirik), Miniarik, Čamaj, M. Španihel, Hároník, Fusko (Sojka).
Visolaje: Štrbáň – Martinka, Sviečka, Bednář, Buchta, Rosina, Palme, Madara, Hrenák (Pazdera), Baránek, Frnka (Jakubík). ⋌(OS)
PLEVNÍK – TUCHYŇA 1:0 (0:0)
Domáci boli favoritom, ale nováčik statočne bojoval. Veľkú šancu mal hosťujúci Štefula, ale zastavila ho zástavka čiarového rozhodcu. Vykúpením bol gól v 80. min. Po nakopnutej lopte sa v šestnástke najlepšie zorientoval Dodek a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
Gól: 80. Dodek.
M. LEDNICE – DULOV 3:1 (2:1)
Už v 9. min T. Čelko prešiel obranou, ale zblízka mieril vedľa. V 13. min sa vyznamenal najlepší hráč na ihrisku brankár Ragula, ktorý včasným vybehnutím zmaril šancu domácich. O minútu T. Čelko slabou strelou trafil žrď a v 16. min sa presadil nestor Čerňanský, keď premenil ideálny center J. Vanča – 1:0. Najagilnejší strelec T. Čelko trafil Ragulove nohy a v 20. min trestný kop M. Vanča vytlačil brankár na roh. Pred M. Košútom zachránil Ragula v 24. min a podobne aj v 28. min pred J. Vančom. Tento hráč hlavičkoval v 30. min vedľa a o dve minúty po sóle nastrelil brankára. Strelu R. Kováča pohodlne v 35. min kryl Petráš. Ani do tretice sa potom nepresadil T. Čelko a sólo J. Vanča v 37. min skončilo strelou nad. V 40. min J. Vančo obišiel aj brankára a zvýšil na 2:0. O minútu zlý odkop trafil R. Kováča, ktorý znížil na 2:1. V 47. min Jozef Čelko trestuhodne prestrelil. O štyri minúty potešil divákov Čerňanský tretím gólom z uhla. V 55. min Kuhajda neuspel a Petráš zachraňoval v 59. min pred Brnkom. V 60. min Troška odkopával do bezpečia pred M. Košútom a v 70. min prudkú strelu Jozefa Čelka z priameho kopu Ragula vyrazil. V 79. min mu pomohla žrď po strele Jakuba Čelka a v 82. min nedovolil skórovať T. Čelkovi. Tutovka Jozefa Čelka skončila nepresnou strelou a M. Kováč donútil ešte v závere Petráša k peknému zákroku.
Góly: 16. a 51. Čerňanský, 49. J. Vančo – 41. R. Kováč.
M. Lednice: Petráš – P. Lednický, Ušiak, M. Vančo, T. Čelko (L. Lednický), Šimko (Jakub Čelko), Čerňanský (M. Lednický), Jozef Čelko, Veselý, M. Košút, J. Vančo (Dudák).
Dulov: Ragula – Dzurko, Troška, Štefanec, Kanderka, Kuhajda (M. Kováč), Brnka, Rebro, Baláž, R. Kováč, Bujna.
⋌ADRIÁN DEMÁČEK
D. MARIKOVÁ – PODVAŽIE
0:1 (0:0)
Hostia začali aktívne, domáci s rešpektom. Obe mužstvá hrali so zabezpečenými obranami a rýchlymi brejkami. V 10. min vystrelil J. Hrnčík. Tvrdú strelu I. Chochela zrazila obrana na roh. O minútu zaváhali hostia, ale I. Chochel mieril vedľa. Nepresnou strelou odpovedal J. Hrnčík. Valient zblízka v 15. min loptu trafil zle. V 30. min Kaniak včasným vybehnutím zachránil pred Šumcom. Domáci brankár v 35. min zneškodnil šancu Meheša a z protiútoku sa nepresadili ani domáci. V 43. min prudkú strelu I. Chochela kryl Ševček. V 44. min osamotený Mizerík vystrelil slabo. Domáci odolávali náporu hostí a v 48. min po rohu hlavičkoval Valient vedľa. Po trestnom kope Nemčeka zaváhal Kaniak, ale gól nepadol. Hudekovu strelu v 51. min kryl Ševček a v 55. min ho neprekonal ani I. Chochel, ktorý v 59. min prestrelil. V 60. min bombu Nemčeka Kaniak neudržal, ale pomohli mu obrancovia. Gól hostí o minútu pre ofsajd neplatil. Kaniak podržal svojich v 64. min po strele Nemčeka. Na gól sa čakalo do 66. min, keď najlepší hráč Valient po trestnom kope Nemčeka rozhodol. Ševček s námahou vyrazil v 74. min strelu I. Chochela. Seko zachraňoval na bránkovej čiare v 75. min a Kaniak dvakrát zasahoval pred Švecom.
Gól: 66. Valient.
D. Mariková: Kaniak – Revák (Turičík), Seko (Fico), P. Chochel, Hudek, Rák, Hamar, Žilinčík (R. Vlach), I. Chochel, Oravec, Brídzik (Marciník).
Podvažie: Ševček – Bednár, Meheš, Borčický, Nemček, Šumec (Uhliar), Valient, Čupka, Mizerík (Kadák), J. Hrnčík (Králik), Švec (M. Zúbek).
ILAVA – UDIČA 2:0 (0:0)
Ilavčania mali územnú prevahu, ale nepodarilo sa im prekonať obranu Udiče. Až v 68. min skóroval po prečíslení Mikula a po Kameništiakovej prihrávke poistil výhru Šedo.
14. Dulov 2 0 0 2 1:9 0

Zostava kola: Ragula (Dulov) – Čerňanský (M. Lednice), Hamar (D. Mariková), Valient (Podvažie), R. Prekop (Horovce), Sviečka (Visolaje), Loduha (Púchov B), Šedo (Ilava), Štefula (Tuchyňa), Nemček (Podvažie), Peter Hrnčiarik (Púchov B).

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  9. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Pozitivita klesá pomaly, poznáme výsledky aj príčiny

Tretie kolo testovania prebehlo takmer v celom Púchovskom okrese. Výsledok bol nad Slovenským priemerom.