Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Ondrička vystrieľal vedúcemu Púchovu tri body

V 8. kole 1. futbalovej ligy Púchovčania opäť doma neinkasovali ani vo štvrtom zápase a po zaváhaní Rimavskej Soboty v Šali zvýšili náskok v tabuľke pred svojími prenasledovateľmi na dva body.

Púchovčania sa tešia z vedúceho gólu Ondričku. Brankár Vreštiak smutne sleduje loptu vo svojej sieti.Púchovčania sa tešia z vedúceho gólu Ondričku. Brankár Vreštiak smutne sleduje loptu vo svojej sieti. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

PÚCHOV. Okrem dvoch Ondričkových gólov zahodili domáci tri tutovky, kým súper sa na nič nezmohol.

Púchov - L. Mikuláš 2:0 (1:0)

Vedúce mužstvo tabuľky začalo útočne a už v 2. min s apo bránkovej čiare prebil Luhový, no jeho gólový center kryl Vreštiak. Potom sa hral vyrovnaný zápas, ale zásluhou lepšej domácej zálohy bola lopta častejšie na polovici hostí. Ideálny Vanákov center v 11. min spoluhráči minuli, ale skóre sa menilo o jedenásť minút.

Tvrdú prízemnú strelu Luhového z 20 metrov Vreštiak s námahou vyrazil iba k Melišovi, ktorý z uhla nastrelil žrď. K odrazenej lopte sa dostal Ondrička a z desiatich metrov s prehľadom prekonal na čiare stojaceho obrancu, pretože brankár sa nestačil po prechádzajúcom zákroku včas do brány vrátiť.

V 31. min Luhový minul na päťke Novisedlákov center a v 33. min volejom trafil chrbát jedného z obrancov. Hostia v prvom polčase smerom dopredu veľa neukázali a Pláničku vôbec neohrozili. Po prestávke sa hra nezmenila, domáci boli aktívnejší a hostia pozorne bránili. Novisedlák v 53. min mieril nepresne a v 57. min si s Bellovým centrom poradil domáci brankár.

V 67. min ušiel po ľavom krídel Chovanec, Ondrička v páde predskočil Šupeja a nedal Vreštiakovi šancu - 2:0. O desať minút po centri Chovanca Luhový ustál faul súpera v šestnástke, ale Loduha zblízka nechal vyniknúť Vreštiaka. V 80. min po úniku Luhového netrafil striedajúci Mrázek loptu pred prázdnu bránou. Strely Loduhu, Brezničana a Chovanca boli nepresné. Loptu po priamom kope Pitoňáka od autovej čiary v 87. min vyboxoval Plánička. V 90. min brankár hostí neudržal prudkú strelu Luhového a jeden z hráčov L. Mikuláša odkopom trafil spoluhráčov chrbát, no loptu stačil z bránkovej čiary odkopnúť. V nadstavenom čase Vreštiak zmaril bombu Chovanca.

Púchovčania aj štvrtý domáci zápas vyhrali „na nulu", ale mrzieť ich môže päť žltých kariet, ktoré dostali Novisedlák, Štefún, Brezničan, Ondrička a Meliš. Hostia, ktorí si podobne nepočínali v rukavičkách, nevideli od rozhodcu Ježíka ani jednu kartičku.

Góly: 22. a 67. Ondrička.

Púchov: Plánička - Riška (71. Loduha), Radič, Švec, Vanák, Meliš, Chovanec, Novisedlák, Štefún (58. Brezničan), Ondrička (78. Mrázek), Luhový.

L. Mikuláš: Vreštiak - Kandera, Olejár, Tufegdič (62. Škuta), Kapláň (90. Rezer), Šupej, P. Tomko, Bezák, Lišivka, Bella (74. Juriga), Pitoňák.

Výsledky 8. kola: D. Kubín - Michalovce 0:0, Zl. Moravce - Ružomberok B 5:0 (2:0), 38. Majerník, 41. Candrák, 56. a 80. Pavelka, 70. Náther (11 m), Trenčín - Šaľa 4:0 (3:0), 2., 20. a 55. Hlohovský (prvý a tretí z 11 m), 40. Knapp, Lučenec - R. Sobota 1:1 (0:0), 66. Hoferica - 49. Janečka, Prievidza mala voľno.

1. Púchov 7 5 1 1 11:6 16

2. Zl. Moravce 7 4 2 1 15:8 14

3. R. Sobota 7 4 2 1 10:8 14

4. Michalovce 8 3 3 2 8:5 12

5. D. Kubín 7 3 1 3 12:9 10

6. Prievidza 7 2 4 1 6:6 10

7. Trenčín 7 2 3 2 10:8 9

8. L. Mikuláš 7 2 2 3 7:8 8