Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Prvé cenné víťazstvo Domaniže

Pov. Bystrica – Galanta 0:1 (0:0) Úvodných dvadsať minút bolo obojstranne slabých, bez šancí. Až v 20. min Beneš slabou strelou prvýkrát ohrozil brankára.

Pov. Bystrica – Galanta
0:1 (0:0)
Úvodných dvadsať minút bolo obojstranne slabých, bez šancí. Až v 20. min Beneš slabou strelou prvýkrát ohrozil brankára. O päť minút Šálka pohodlne chytil Bednárovu hlavičku. V 28. min po Kubovichovom centri podbehol loptu osamotený Labuda. L. Varga v 34. min vnikol z uhla do šestnástky a prudkou strelou trafil iba bočnú sieť. V 38. min sa natlačil pred Šálku Mišutka, no loptu poslal iba do jeho náručia. Najväčšiu šancu domácich v prvom polčase mal v 40. min Vaštík, ktorého bombu z 20 metrov vyrazil brankár a obrana odkopla loptu do bezpečia. V závere polčasu hrali domáci zle, ale po strele L. Vargu chýbal hosťom ku gólu krôčik. V 45. min Lenivý obišiel Zaťka, ale Tvrdoň nedal prednosť lepšie postavenému Polednákovi a vysoko z päťky prestrelil odkrytú bránu. Bystričania sa po prestávke naďalej trápili a v 55. min po chybe Bednára prekvapený Méry vystrelil slabo. V 72. min Mišutka prešiel cez obrancu, no loptu zbytočne stratil. O minútu Kubovich z desiatich metrov prestrelil bránu. Po obrovskej chybe obrany, s ktorou sa nedohodol brankár Zaťko, Mačica dal rozhodujúci gól. O štyri minúty Beneš zblízka prestrelil. V 82. min mohol vyrovnať Vaštík, ale prudkou strelou iba vyprášil Šálkove rukavice. V 88. min Zaťko pekne zmaril Mačicovu šancu.
Gól: 76. Mačica. R Sedlár, ŽK: Škultéty, Eliáš, 50 divákov.
Pov. Bystrica: Zaťko – Pauer, Vaštík, Škultéty, Bednár, Čelko (50. M. Hedera), Ištok, Šuška, Kubovich, Labuda (72. F. Hedera), Mišutka (87. Michalec). Tréner P. Košík.
Galanta: Šálka – Kopčan, T. Varga, Eliáš, Prístavok, Méry (85. Szabo), Lenivý, L. Varga, Tvrdoň, Polednák (60. Mačica), Beneš (90. Ostrožanský). ⋌JOZEF ŠPROCHA ml.
Led. Rovne – Šamorín 2:1 (1:1)
Zápas sa začal obojstranne opatrne. V 10. min Kristín mieril vedľa a v 13. min tečovanou strelou otvoril skóre hosťujúci Buchel. Brankár Kováč podržal sklárov, keď vychytal Molnára Szöllösa. V 25. min po peknej akcii Prekop vyrovnal. Nebezpečnejší hostia pohrozili Mezovským a Buchelom, ale gól nedali. V 44. min vystrelil Šimáček vedľa v 45. min priamy kop Mezovského zneškodnil Kováč. V 49. min najlepší hráč domácich brankár Kováč chytil strelu Molnára. V 50. min po akcii Varhaníka dostal sklárov do vedenia Kristín. Šimáčkov priamy kop v 60. min kryl Süke. Soósova strela skončila v bočnej sieti a Buchel mieril vedľa. Aj domáci Varhaník dvakrát netrafil bránu a šťastnejší domáci po Havierovom brvne v 90. min dotiahli zápas k zaslúženému víťazstvu.
Góly: 25. Prekop, 50. Kristín – 13. Buchel. R Marinčák, bez ŽK, 150 divákov.
L. Rovne: Kováč – Košík, Sanitrík, Savara, Bezák, Pilný (58. Kecík), Mackovčin, Šimáček, Kristín, Varhaník, Prekop. Tréner V. Hornáček. ŠTK: Süke – Kečkeš, Soós, Fulmek, Vaško, Mezovský, Molnár, Hamulák (71. Végh), Buchel, Szöllös (55. Moškovič), Kopún (62. Havier), Tréner J. Hodúr. ⋌STANISLAV DETKO
Domaniža – ČFK Nitra 1:0 (1:0)
V prvom polčase hrali domáci veľmi dobre a ujali sa rýchlo vedenia. V 5. min Miroslav Kvaššay prihral M. Královi, a ten do prázdnej brány dal vedúci gól. V 30. min Miroslav Kvaššay iba o vlások z 25 metrov minul šibenicu.
V 47. min Bližnákovu nebezpečnú strelu Kubiš s námahou vyrazil na roh. V 54. min po akcii Lagína trafil zblízka P. Kardoš iba do brankára. Nitra zvýšila tempo a snažila sa o vyrovnanie. V 61. min Serenčeš nastrelil brvno a v 86. min vychytal skvelý Kubiš Šelmeciho.
Gól: 5. M. Kráľ.
R F. Farkaš, ŽK: N. Borčin, Korman, Dedič, Bližnák, Svoboda, 250 divákov.
Domaniža: Kubiš – Záhradník (75. Hudek), P. Kardoš, J. Král, Hájek, Miroslav Kvaššay, M. Král (88. Marcel Kvaššay), J. Kardoš, Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner V. Kopecký.
ČFK: N. Borčin – Mošat, Vrábel (63. Nagy), Korman, Dedič (77. Buday), Šelmeci, Bližnák, M. Charizopulos, Serenčeš, R. Borčin, N. Charizopulos. Tréner J. Kostoláni.

⋌ĽUBOMÍR KUČÍK
Dubnica B – Sereď 2:1 (1:0)
V prvom polčase mali Dubničania viacero gólových šancí. Hralo sa takmer neustále na bránu hostí a v 30. min po faule na Svoradu sa kopala jedenástka. Gorelka však poslal loptu vedľa. O tri minúty chybu napravil a po peknej kombinácii dal vedúci gól. Sereďania dobre bránili a spoľahlivo chytal P. Javor. V 54. min ho prekonal Svorada po kombinačnej akcii – 2:0. Dubničania sa snažili zvýšiť skóre, čo sa im nedarilo. V 90. min ich potrestal zblízka hlavou Lipovský, ktorý znížil na 2:1, ale na výhre domácich to už nič nezmenilo.
Góly: 33. Gorelka, 54. Svorada – 90. Lipovský. R Oselský, ŽK: Straka, Augustíni, Vaško, 200 divákov.
Dubnica B: Letko – Masaryk, Božoň, Pálka, Beňo, Trhan, J. Vavrík (60. Riečičiar), Augustíni, Straka, Svorada (46. Varga), Gorelka (79. F. Vavrík). Tréner D. Kramlík.
ŠKF: P. Javor – Raček, Lipovský, Vaško, Latečka (74. Piši), Penciak, Vrtík (67. Peciar), Varga, J. Javor, Gvozdenovič (80. Dobiš), Gál. Tréner M. Javorka. ⋌MILOŠ ŠUPÁK
Výsledky 3. kola: Piešťany – Neded 3:1 (3:0), 12. Bábsky, 26. Vyskoč, 30. Gajarský – 47. Beták, Ludanice – V. Ludince 3:2 (0:2), 66. a 85. Špánik, 88. Ďuriš – 30. Dulai, 44. Kosák,
Topoľníky - Palárikovo 1:2 (0:1), 66. Joniak - 36. Molnár, 63. Fiala, Gabčíkovo - Bánovce 1:0 (1:0), 17. Kriss.
1. Piešťany 3 2 1 0 6:2 7
2. Palárikovo 3 2 1 0 3:1 7
3. Bánovce 3 2 0 1 6:1 6
4. Dubnica B 3 2 0 1 5:4 6
5. L. Rovne 3 2 0 1 4:5 6
6. Ludanice 3 1 2 0 6:5 5
7. Galanta 3 1 2 0 3:2 5
8. Gabčíkovo 3 1 2 0 3:2 5