Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Dubničania zvládli derby lepšie

Bánovce - Led. Rovne 7:0 (3:0) Fanúšikovia si ešte poriadne nestihli ani ohriať sedačky a domáci už viedli 1:0, keď sa presadil Kaňa.

Bánovce - Led. Rovne 7:0 (3:0)
Fanúšikovia si ešte poriadne nestihli ani ohriať sedačky a domáci už viedli 1:0, keď sa presadil Kaňa. Domácich však tento gól akoby uspokojil a na dlhé minúty sa hralo prevažne medzi šestnástkami, keď hostí podržal najmä brankár Kováč. V 43. min však hostia nedovolene zastavili prenikajúceho útočníka a nariadený pokutový kop premenil Decký. Ešte do polčasu sa blysol Mezovský a upravil na 3:0. Po zmene strán mali navrch opäť Bánovce a Kaňa svojím druhým gólom v zápase upravil už na 4:0. Následne prišla strelecká päťminútovka Mederu, ktorý sa presadil hneď dvakrát a hosťujúce mužstvo bolo zrelé na uterák. Posledný „klinec do rakvy" hostí zasadil Greguška a stanovil tak konečný výsledok na 7:0.
Góly: 2. a 66. Kaňa, 43. Decký (11 m), 45. Mezovský, 71. a 76. Medera, 80. Greguška.
R Darnadi, ŽK: Košík, Šebo, Šimáček, 250 divákov. BÁNOVCE: Bohunský - Poštrk (Kosiba), Stano (Valach), Škultéty, Decký, Mezovský, Borcha, Greguška, Medera, Masarovič (P. Šebo), Kaňa. Tréner L. Kaplán. L. ROVNE: Kováč - Košík, Sandrik, Prekop, Savara, Ľ. Šebo, Mackovčik, Kecík (Bezák), Šimáček (Pilný), Kristín, Varhaník. Tréner V. Horňáček. ⋌(MK)
Pov. Bystrica - Dubnica B
3:4 (2:3)
V derby chceli domáci konečne doma bodovať a už v 7. min Labuda hlavičkoval vedľa. O dve minúty Matejov slabou strelou vystrašil Barteka, ktorý vyrazil loptu na roh. V 15. min po chybe v zadných radoch Gorelkovu strelu brankár vyrazil pred Svoradu - 0:1. Ten istý hráč v 17. min vysoko prestrelil. Bystričania sa prvého domáceho gólu dočkali až po 201 minútach, keď Vaštíkov center zúžitkoval Kubovich. Domáci ožili, ale v 26. min natiahol Matejov pozorného Barteka. Vaštík o dve minúty mieril vedľa, ale v 33. min M. Hedera nechytateľnou bombou od brvna dal vedúci gól Ravenu. V 40. min nebezpečný Trhan ušiel po krídle a krížnou strelou vyrovnal.
V posledných sekundách prvého polčasu, po dôraznom Svoradovom prieniku cez dvoch obrancov, Gorelka poslal Dubničanov opäť do vedenia. V 51. min F. Hedera prihral Labudovi, ktorý vyrovnal na 3:3. Po Vaštíkovom aute v skrumáži F. Hedera v 62. min nastrelil obrancu a v 64. min Čelko vystrelil vedľa. V 72. min po Masaríkovom centri bol Varga pri lopte skôr ako Pauer a strelou od brvna upravil na 3:4.
Prudkú strelu F. Hederu v 74. min zblokoval Božoň. V závere domáci tlačili, ale centre nenachádzali adresáta. Hostia taktickou hrou výhru udržali, kým Bystričania prehrali aj tretí domáci zápas.
Góly: 21. Kubovich, 33. M. Hedera, 51. Labuda - 15. Svorada, 40. Trhan, 45. Gorelka, 72. Varga.
R Gašparovič, ŽK: Šuška, 40 divákov.
Pov. Bystrica: Bartek - Pauer, Vaštík, Braciník (78. Michalec), Bednár (46. Škultéty), Čelko, M. Hedera (76. Ištok), Šuška, Kubovich, Labuda, F. Hedera. Tréner P. Košík.
Dubnica B: Letko - Masárik, Božoň, Pálka, Beňo, Straka, Trhan, Matejov (55. Urban), Petrík (63. Varga), Svorada (80. Riečičiar), Gorelka. Tréner D. Kramlík. JOZEF ŠPROCHA ml.
Veľké Ludince - Domaniža
4:1 (4:1)
V prvom polčase domáci predviedli excelentný výkon. Darilo sa najmä Dulaiovi, ktorý zaznamenal čistý hetrik. A. Kosák našiel v 13. min Soboňu, ktorý bombou nedal Kubišovi šancu. Potom prišli Dulaiove chvíle. Ten si v 19. a 24. min. oklamal hráča na hranici pokutového územia a Kubiš dva razy kapituloval. V 34. min opäť Gabriel Dulai dorazil loptu prakticky do prázdnej brány a Domaniža išla do kolien. Král síce v 40. min. korigoval, ba dokonca po zmene strán hostia sem-tam boli aj lepším mužstvom.
Góly: 13. Soboňa, 19., 24. a 34. Dulai - 40. Král. R Marinčák, ŽK: Kubiš, Marek Kvaššay, 350 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - M. Kosák, Števko, Petráš (83. Balog), Hlaváčik, Kasana, Maďar (75. Horniak), A. Kosák, Soboňa, Dulai (64. Flídr), Šátek. Tréner F. Urban. PARTIZÁN: Kubiš - Marcel Kvaššay, Kardoš (74. Húdek), J. Král, Hájek, Záhradník (84. Marek Kvaššay), M. Král, Kardoš, Augustín, Lagín, Svoboda.
⋌JAROSLAV KOSÁK
Výsledky 4. kola: ČFK Nitra - Piešťany 3:0 (1:0), 5. Korman, 82. Nagy, 89. R. Borčin, Šamorín - Ludanice 3:1 (1:1), 15. Molnár, 53. Soós (11 m), 78. Fulmek - 14. P. Špánik, Sereď - Gabčíkovo 0:1 (0:1), 9. Kriss, Neded - Topoľníky 3:1 (2:1), 9. Rožník, 26. Molnár (11 m), 59. Ivanič - 39. Kiš, Galanta - Palárikovo 3:2 (2:0), 12. Tvrdoň, 41. Lenivý, 56. Beneš - 67. Dovičovič, 74. Molnár.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.